text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Mała łazienka w bloku – poznaj styl loftowy

W budynkach z betonu to właśnie beton może stać się największą ozdobą mieszkań. Mała łazienka w bloku może być wnętrzem z klasą, jeśli urządzisz ją w stylu loftowym. Dzięki minimalistycznej kolorystyce i industrialnym dodatkom będzie nie tylko ciekawsza, ale też wyda się większa. Sprawdź, jak wprowadzić styl loftowy do małej łazienki w bloku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się styl loftowy,

  • jak go wprowadzić do małej łazienki w bloku,

  • w jaki sposób uzyskać betonowe ściany.

Styl loftowy w pigułce

Niezwykle modny w ostatnich latach styl loftowy łączy elementy charakterystyczne dla wnętrzarskiego minimalizmu z akcentami industrialnymi. Ma w sobie swoistą surowość, co nie oznacza, że jest pozbawiony ciepła i przytulności. W loftowym wnętrzu mile widziane są materiały wzięte wprost z wnętrz XIX-wiecznych fabryk, takie jak odkryta cegła, beton czy drewniane belkowanie. Okna są duże i podzielone, często z charakterystycznymi, metalowymi ramkami, a oświetlenie ma wyraźnie widoczne okablowanie. Często składa się po prostu z pęku przewodów i ozdobnych żarówek. Są znane jako żarówki Edisona, z ozdobnym, często misternie uformowanym żarnikiem.
 

Do wnętrz w stylu loftowym świetnie pasuje kolor szary, biały i czarny, które można urozmaicić akcentami w kolorze metalu. Meble powinny mieć proste formy, warto również pomyśleć o elementach wyposażenia wykonanych częściowo ze stali czy aluminium, takich jak regały czy stoliki. Aranżację w stylu loftowym warto ocieplić drewnianymi akcentami – ściana pokryta betonem będzie tworzyć efektowny kontrast z dębową podłogą czy stolikiem wykonanym z plastrów wyciętych z pnia drzewa.

Mała łazienka w bloku w stylu loftowym – jak ją urządzić?

Loftowe wnętrza kojarzą się z dużą przestrzenią, ale element tego stylu z łatwością przeniesiesz także do niewielkiej łazienki. Takim zabiegom sprzyja kolorystyka, bo biało-szara łazienka często sprawia wrażenie większej niż w rzeczywistości dzięki umiejętnej grze barw.
 

Najłatwiejszym sposobem na zaakcentowanie stylu loftowego w łazience jest imitacja betonu na ścianie. Wybierz jedną, której nadasz surowy sznyt, a następnie pokryj ją efektem dekoracyjnym Magnat Style Beton. Pozostałe ściany pokryj farbą przeznaczoną do malowania łazienek - MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom, z powłoką odporną na wilgoć i zabrudzenia, dostępną w szerokiej gamie odcieni szarości i bieli.
 

Porada

Efekt dekoracyjny Dekoratorium BETON to materiał, który świetnie sobie poradzi w łazience. Jest paroprzepuszczalny oraz odporny na rozwój bakterii i grzybów, a dzięki szarej barwie dobrze znosi upływ czasu i nawet po latach wygląda dobrze i modnie. Ważne: nie nakładaj go na ściany w okolicach wanny, umywalki lub pod prysznicem. W tych miejscach lepiej ułożyć płytki lub inny, odporny na wodę i zachlapanie materiał.

By optycznie powiększyć loftową łazienkę, dobierz do niej minimalistyczne, białe meble. Jeśli masz łazienkę z prysznicem, warto pomyśleć o zamianie kabiny na brodzik podłogowy oddzielony od reszty wnętrza szklanymi drzwiami. Wykończ aranżację lekkimi, ażurowymi półkami ze stali i oświetleniem sufitowym na bazie żarówek, białym lub szarym okablowaniem. Kilka akcentów i odrobina pomysłowości wystarczą, by loftowa łazienka nabrała charakteru.

W jaki sposób uzyskać betonowe ściany?

Gdy beton z prostego materiału wykończeniowego stał się modnym elementem aranżacji wnętrz, lista sposobów na wprowadzenie go do domowych aranżacji zdecydowanie się poszerzyła. Betonowa ściana może powstać na kilka sposobów.


 

Efekt dekoracyjny Dekoratorium BETON: Drobnoziarnisty tynk mineralny, który po nałożeniu na ściany uzyskuje charakterystyczną betonową fakturę z wyraźnymi porami i nierównościami. Przed nałożeniem, pamiętaj o zapoznaniu się z instrukcją producenta oraz o właściwym przygotowaniu powierzchni i użyciu narzędzi zalecanych przez markę Magnat. Tynk jest bardzo efektowny, a co równie ważne – świetnie poradzi sobie w pomieszczeniach o podwyższonej okresowo wilgotności, dzięki czemu jest szczególnie polecany do stosowania w łazienkach.

Zaprawa: uzyskanie betonowego efektu za pomocą zwykłej zaprawy betonowej to zdecydowanie najtańsza z opcji, ale wymagająca wyjątkowej wprawy. Jeśli jej nie masz, postaw na prostsze rozwiązania, które mimo wyższej ceny ułatwią uzyskanie pożądanego efektu estetycznego.
 

Płytki betonowe: skoro mowa o łazience, dobrą alternatywą wobec farby czy tynku są płytki o wyglądzie betonu lub po prostu wykonane z tego materiału. Efekt jednolitej, betonowej powierzchni pozwala uzyskać zastosowanie bardzo cienkiej fugi między płytkami, która dodatkowo ma ich kolor. Możesz wykończyć w ten sposób całą łazienkę lub połączyć płytki z farbą MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom, która jest przeznaczona do wnętrz narażonych na zabrudzenia i okresowo zwiększające się zawilgocenie.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

  •  

    Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

  •  

    Standard Courier delivery cost PLN 15.49

  •  

    Express delivery cost PLN 15.49

  •  

    Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49