text.skipToContent text.skipToNavigation

Tips

Found: 56
 • Czym powinna charakteryzować się farba do łazienki?

  Tip

  Czym powinna charakteryzować się farba do kuchni i łazienki – podpowiadamy

  Emulsja do malowania kuchni i łazienki powinna gwarantować ochronę przed wilgocią i plamami. Jaka farba do kuchni i łazienki sprawdzi się najlepiej – ceramiczna czy lateksowa? Zobacz, na które parametry trzeba zwrócić uwagę.

  Next
 • Farby do malowania parapetów zewnętrznych

  Tip

  Farby do malowania parapetów zewnętrznych – jaki produkt wybrać?

  Choć nie przywiązujemy do ich estetyki tak dużej wagi jak do elementów wewnętrznych, parapety zewnętrzne również wymagają właściwego wykończenia i pielęgnacji, by zachować dobry wygląd w rozmaitych warunkach atmosferycznych. Podpowiadamy, jaka farba do malowania parapetów zewnętrznych będzie najlepsza.

  Next
 • Stiuk – jak przygotować się do malowania?

  Tip

  Stiuk – jak przygotować się do malowania?

  Ze starożytnych, rzymskich pałaców stiuk trafił pod współczesne strzechy, ciesząc oko miłośników efektownych i nietypowych wykończeń ścian. Ci, którzy marzą o wyłożeniu salonu czy łazienki marmurem, nie muszą sięgać po kamienne płyty, ponieważ stiuk nie tylko imituje wygląd kamienia, ale ma też niektóre jego właściwości. Sprawdź, czym jest ten materiał, jak go stosować i który stiuk na ścianę sprawdzi się najlepiej w Twoim wnętrzu.

  Next
 • Czym różni się grunt od farby podkładowej?

  Tip

  Czym różni się grunt od farby podkładowej? Co wybrać?

  Grunt czy farba podkładowa – to pytanie zadaje sobie wiele osób przed odnowieniem czy wykańczaniem wnętrza. Co warto wiedzieć na temat każdego z produktów, jakie są ich zadania, czym się różnią i który z nich będzie lepiej odpowiadał Twoim potrzebom?

  Next
 • Jak uzyskać efekt brokatu na ścianach?

  Tip

  Jak uzyskać efekt brokatu na ścianach?

  Marzysz o lśniącej i efektownej ścianie z brokatem? Jest co najmniej kilka sposobów na osiągnięcie takiego efektu. Wybór zależy przede wszystkim od tego, czy połysk ma być subtelny i delikatny lub spektakularny i dominujący nad resztą wnętrza. Dowiedz się, jak malować brokatowe ściany.

  Next
 • Malowanie drzwi

  Tip

  Malowanie drzwi – instrukcja krok po kroku

  Malowanie drzwi wymaga starannego przygotowania podłoża oraz doboru odpowiednich produktów – inne sprawdzą się w przypadku powierzchni drewnianych, a inne przy okleinie. Zobacz, jakie narzędzia i farby będą Ci potrzebne i jak przeprowadzić renowację krok po kroku.

  Next
 • Efekt ombre na ścianie krok po kroku

  Tip

  Ombre na ścianie w pokoju dziecka

  Szukasz pomysłu na niebanalną aranżację pokoju dziecka? Efekt ombre na ścianie to subtelna i uniwersalna dekoracja, pasująca do pokoju zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Wybierz kolory i obudź w sobie artystę – podpowiadamy, jak samemu zrobić ombre na ścianie.

  Next
 • Jak zabezpieczyć powierzchnie przed korozją?

  Tip

  Jak zabezpieczyć powierzchnie stalowe i żeliwne przed korozją?

  Aby na metalu nie pojawiły się ogniska korozji, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. Najprostszym sposobem na rdzę jest pomalowanie metalowej i żeliwnej konstrukcji farbą antykorozyjną. Którą wybrać? I jaką farbę można stosować bezpośrednio na rdzę?

  Next
 • Jak przygotować się do malowania kolorowych ścian na biało

  Tip

  Jak przygotować się do malowania kolorowych ścian na biało? Krok po kroku

  Przemalowanie ściany w intensywnym kolorze na neutralną biel bywa bardzo pracochłonne. Jednak dzięki skrupulatnemu przygotowaniu podłoża możesz uniknąć nakładania wielu warstw – wystarczy jedna lub dwie, by w pełni pokryć starą powłokę. Podpowiadamy, jak krok po kroku przygotować ścianę do malowania na biało.

  Next
 • Nowoczesny salon ze skosem - ŚNIEÅ»KA Plamoodporna P02 szykowna

  Tip

  Top 8 farb do salonu w bloku – dobierz najlepsze kolory!

  Aranżacja salonu w bloku bywa wyzwaniem. Standardem są pokoje o niewielkim metrażu oraz wąskim i długim kształcie. Te mankamenty pomieszczenia możesz jednak skorygować – wystarczy wybrać odpowiednie kolory ścian do salonu. Podpowiadamy, które farby pomogą optycznie powiększyć pokój!

  Next