text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Zabudowa ściany z oknem. Czym ją pomalować?

Zastanawiasz się, jak wykonać zabudowę ściany z oknem? Na pewno już wiesz, że to dość wymagająca przestrzeń, ale mamy kilka sposobów, by sobie z nią poradzić. Poznaj ciekawe rozwiązania i najmodniejsze aranżacje przestrzeni pomiędzy oknami.

Zabudowa ściany z oknem - wyzwania aranżacyjne

Ściana z oknami to prawdziwy sprawdzian dla dekoratorów wnętrz. Nie mamy tu bowiem jednej dużej powierzchni do aranżacji, a węższe ściany przedzielone oknami. Priorytetem zatem staje się więc maksymalne wyeksponowanie źródeł naturalnego światła. Trzeba bardzo uważać, by zabudowa ściany nie ograniczyła dostępu do okna, by móc je swobodnie otwierać oraz zasłaniać i odsłaniać.
 

Niektórzy nie mając pomysłu na tę przestrzeń, zasłaniają ściany po prostu za pomocą długich zasłon. To oczywiście dobry pomysł, który nie tylko dekoruje przestrzeń, ale również dodaje jej miękkości i ciepła. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka nieco ciekawszych i nowatorskich rozwiązań. Dzięki nim zobaczysz, że da się pomysłowo zagospodarować tę przestrzeń.

Półki, siedzisko, szafa, czyli ciekawa zabudowa ściany przy oknie

Ściana między oknami nie jest ograniczeniem, a ciekawym wyzwaniem. Poniżej garść aranżacyjnych inspiracji:

 • Półki jako zabudowa ściany z oknem – ścianę z oknami możesz dowolnie zabudować rzędami drewnianych półek, na których pięknie będzie się prezentować Twoja kolekcja książek, płyt czy innych bibelotów. Sposób ten ociepli mieszkanie i sprawi, że będzie bardziej przytulne.
   

 • Siedzisko przy ścianie między oknami – doskonałym pomysłem na aranżację ściany między oknami jest zbudowanie tapicerowanego siedziska pod oknem. Po pierwsze, stworzysz dzięki temu jasny i przyjemny kącik do czytania książek. Po drugie, welurowe obicie, ciepłe pledy lub poduchy podkreślą domową atmosferę i będą doskonałą alternatywą dla sofy podczas długich wieczorów.
   

 • Zabuduj powierzchnię szafą – szafa to kolejny ciekawy sposób na pełną zabudowę ściany z oknem. Okalający okna mebel na wymiar sprawi, że będziesz mieć jeszcze więcej miejsca na przechowywanie różnych przedmiotów. Jeśli dysponujesz małą przestrzenią, pomyśl o jasnych frontach z połyskującym wykończeniem. Odbite od nich światło optycznie powiększy pomieszczenie.
   

 • Wykończenie z głębią – spróbuj pokryć ściany wokół okien niecodzienną fakturą. Użyj w tym celu farby strukturalnej, np. MAGNAT Style Stiuk Perłowy, która tworzy powłoki o szlachetnym, perłowym połysku. Efekt doskonale sprawdzi się w okolicach okien, przy których promienie słoneczne padają przez cały dzień pod różnymi kątami, a odbite pięknie się mienią.

Sposób na wyróżnienie ściany między oknami w salonie

MAGNAT Style Stiuk Perłowy to nieoczywista, oryginalna i przykuwająca wzrok farba, dzięki której Twoja wnęka między oknami w salonie będzie wyglądać dostojnie i szlachetnie. Ta cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy jest wręcz stworzona do przestrzeni pełnych światła. Główną zaletą tego tynku dekoracyjnego jest bowiem delikatny efekt połysku. Trend mieniących się powierzchni może być obecny nie tylko na meblach, tekstyliach czy dodatkach, ale również na ścianie.
 

MAGNAT Style Stiuk Perłowy pozwoli Ci wyróżnić ściany między oknami na dwa sposoby. Możesz użyć go na całej powierzchni, albo podkreślić jedynie wnęki okienne. Charakterystyczny perłowy połysk będzie się zmieniał w zależności od pory dnia, dając niebywały efekt. Co więcej, produkt jest odporny na zabrudzenia, dlatego między oknami możesz zbudować siedzisko, by stworzyć idealne miejsce do czytania z ciepłym napojem i ciastem.
 

Zabudowa ściany z oknem jest nieco trudniejsza, niż aranżacja pustych przestrzeni. Warto jednak podjąć wysiłek, by stworzyć przytulny, a zarazem modny kąt we własnym domu.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49