text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Velatura – jak urządzić pokój dziecięcy?

Nawet na niewielkiej przestrzeni możesz samodzielnie stworzyć maluchom wymarzone miejsce do zabawy i wypoczynku. Powinny mieć część wspólną, w której będą się bawić, a jednocześnie własny kąt, schowek na skarby i przytulne miejsce do nauki.

Jak wygląda aranżacja małego pokoju dla dwójki dzieci?

Krok 1
Odpowiedz na pytanie, jakie są potrzeby dzieci. Wszystko zależy od wieku, zainteresowań, aktywności. Co maluchy będą tam robić? Bawić się samochodami czy lalkami? Grać w gry czy malować?
 

Krok 2

Dobierz optymalny zestaw mebli. Zamiast stawiać dwa łóżka, zajmujące pół pokoju, może warto rozważyć zakup łóżka piętrowego? Albo dwufunkcyjnego tapczanu – takiego, z którego wysuwa się rodzaj szuflady, stanowiącej dodatkowe miejsce sypialne.
Biurko czy stolik także będą potrzebne. Czy będą przy nim siedzieć razem? Czy zorganizujesz dwa stanowiska? Wybierz szafę, szafki, kuferki – nie zapominając o gabarytach! W sklepie fotel i biurko mogą wyglądać świetnie, ale wstawione do małego pokoju, okażą się monstrualne!

Nie zapomnij też o zagospodarowaniu ścian. Regały czy półki pomogą zachować porządek, bo każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce.
 

Krok 3

Rozrysuj plan, uwzględniając parametry mebli. Weź pod uwagę ustawienie biurek czy stolików w stosunku do okna. Wydziel strefę osobistą każdego dziecka, niezależnie od części wspólnej. Możesz oddzielić osobne części pokoju regałem czy szafką, ale to pomniejszy pomieszczenie. Lepszym rozwiązaniem jest podział optyczny, bez barier.


Krok 4

Zwróć uwagę na oświetlenie. Jedna wielka lampa nie jest najlepszym pomysłem. Wielopunktowe oświetlenie, dające możliwość decydowania, która część pokoju dzieci jest doświetlona, pozwoli stworzyć pożądany nastrój i odpowie na zróżnicowane potrzeby dzieci. Planując oświetlenie, bierz pod uwagę źródła prądu, by pod ścianami nie ciągnęły się metry kabli.


Krok 5.

Zanim postawisz meble, rozłożysz dywan, a na półkach posadzisz misie, zdecyduj o kolorystyce ścian. Dobierz stosowne, bezpieczne farby i zacznij od nadania ścianom charakteru.

Velatura – pokój z charakterem

Modnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci jest pokrycie ścian velaturą. To cienkowarstwowa masa dekoracyjna, która doskonale odwzorowuje powierzchnię aksamitu i nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter za sprawą niejednolitego wybarwienia koloru. Dodatkowo widoczny na ścianie efekt będzie ulegał zmianie w zależności od kąta padania promieni słonecznych.
 

W pokoju dziecięcym użyj MAGNAT Style Velatura, który zapewnia oddychanie podłoża, a przy tym jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

Jak aplikować Velaturę?

Przed rozpoczęciem prac przygotuj:

Krok 1

Wałkiem pomaluj ścianę emulsją podkładową Magnat Grunt i pozwól jej wyschnąć.
 

Krok 2

Wymieszaj dokładnie farbę strukturalną z wybranym pigmentem do uzyskania jednolitej konsystencji i koloru.
 

Krok 3

Pierwszą warstwę Magnat Style Velatura nanieś na ścianę za pomocą wałka, najlepiej nakładając ją w różne strony. Pozostaw ją na 8 godzin do wyschnięcia.
 

Krok 4

W taki sam sposób nanieś wałkiem grubsze warstwy na ok 1-2 m2 , po czym po ok. 15 minutach rozetrzyj plastikową pacą. Jej także musisz pozwolić wyschnąć przez kolejne 4 godziny.
 

Krok 5

Wykonaną dekorację pozostaw do wyschnięcia.
 

Po wyschnięciu ścian zamontuj oświetlenie i ustaw meble w nowym pokoju Twoich dzieci!

Estetyka i bezpieczeństwo!

Zastosowanie MAGNAT Style Velatura pozwoli nadać nawet małemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Dzieci będą z przyjemnością spędzać czas w swoim pięknym pokoju, a Ty uzyskasz pewność, że ściany pokryte są warstwą bezpieczną, odporną na grzyby, bakterie, zabrudzenia, a nawet kontakt z wodą.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49