text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Sypialnia – jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Jak pomalować ściany w sypialni, aby nieduży pokój wydawał się nieco większy? Sprawdź, jakich kolorów we wnętrzu użyć i jakie dodatki zastosować, aby optycznie powiększyć sypialnię.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie kolory do sypialni powiększą przestrzeń,

 • czy biała sypialnia nie będzie za nudna,

 • jaki jest najlepszy kolor ścian w małym pokoju do spania,

 • jakie dodatki dobrać do wymarzonej sypialni o niewielkim metrażu.

Ściany w sypialni – kolory powiększające pokój

Zasada jest prosta – stosuj jasne kolory ścian w sypialni, jeśli chcesz ją powiększyć. Do małej sypialni idealnie nadają się kolory:
 
Jeśli subtelne kolory do małej sypialni zestawisz z jasną podłogą w podobnych odcieniach, pokój będzie wyglądał na przestronniejszy. 
 

Czy wiesz, że..

Przy okazji malowania możesz skorygować proporcje pomieszczenia, które wydaje się zbyt niskie, wąskie lub wysokie. Jeśli sypialnia jest wąska i długa, krótsze ściany pokryj nieco ciemniejszą farbą – wówczas pomieszczenie będzie wydawać się szersze. Optyczne wydłużenie jednej ze ścian zapewnią też poziome pasy. Z kolei pionowe pasy i zwiewne zasłony do samej ziemi sprawią, że sypialnia będzie wyglądała na wyższą, niż jest w rzeczywistości.

Sypialnia na biało – czy nie będzie za nudno?

Biała sypialnia nie musi być nudna – wszystko zależy od dodatków. Biały jest kolorem bazowym,  do którego niebywale łatwo dobrać inne barwy, dowolnie zmieniając styl pomieszczenia. Lepiej nie aranżować pomieszczeń tylko na biało. Takie wnętrza źle oddziałują na samopoczucie, powodując dezorientację i niepokój. Prosta, biała sypialnia w stylu skandynawskim zyska urok, gdy na łóżku położysz tekstylia w intensywnych kolorach lub wzorach. Dużym plusem pomalowania sypialni na biało  jest właśnie możliwość operowania dodatkami i zmiany wystroju np. w zależności od pory roku czy nastroju.
 

Jaki jest najlepszy kolor ścian w małym pokoju, czyli o niebieskiej sypialni

Niebieski to barwa morza, nieba i snu. Pomaga się odprężyć i wyciszyć – to idealny kolor do sypialni. Pięknie wygląda na przykład farba Śnieżka Plamoodporna P41 uroczaniebieska ściana w sypialni komponuje się drewnianymi meblami w naturalnym odcieniu i świeżą zielenią kwiatów doniczkowych.
 

Jakie dodatki dobrać do wymarzonej sypialni o niewielkim metrażu?

Skromny metraż nie musi być pozbawiony eleganckich dodatków. Powieszenie dużego lustra na ścianie to świetny pomysł w niewielkiej sypialni – lustra skutecznie powiększają przestrzeń. Pasują do dodatków w stylu glamour, takich jak kryształowe żyrandole i połyskliwe ozdoby odbijające światło. Przemyśl też postawienie w sypialni szafy o lustrzanych drzwiach. Stworzą iluzję optyczną, dając wrażenie głębi. À propos mebli – im mają prostsze formy, tym lepiej. Gładkie fronty nie przytłoczą niewielkiej przestrzeni.
 
W niedużych pokojach nie wieszaj ciężkich zasłon i nie kładź welurowych kap na łóżko. Powiewne tkaniny w oknach i lekkie narzuty na łóżko sprawdzą się o wiele lepiej. Tiul, organtyna i markizeta idealnie podkreślą urok małej sypialni. Pamiętaj też, że im więcej źródeł światła, tym lepiej! 

 

Porada

Wybór koloru powiększającego sypialnię jest istotny, ale nie mniej ważny niż decyzja o kupnie właściwej farby do pokoju, w którym spędzasz mnóstwo czasu. Farba MAGNAT Ceramic Care oczyszcza powietrze z formaldehydu, więc doskonale nadaje się do pomieszczeń, w którym śpicie Ty i Twoi najbliżsi. Do tego jest plamoodporna, więc łatwo utrzymasz nową, wymarzoną sypialnię w czystości.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49