text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Stylowy stojak na kwiaty. Sposób na kwietnik krok po kroku

Stojak na kwiaty DIY wykonany z drewna to prosta i funkcjonalna ozdoba mieszkania. Nie zajmuje dużo miejsca, ma minimalistyczną formę i daje dodatkową przestrzeń na ustawienie ulubionych roślin. Podpowiadamy, jak zrobić ten efektowny stojak na kwiaty krok po kroku!

Materiały do wykonania stojaka na kwiaty

Własnoręcznie wykonane ozdoby do domu to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i stworzenie przedmiotów, które są dokładnie takie, jak chcieliśmy. W przypadku stojaka na kwiaty praca jest prosta i daje wyjątkowe efekty. Kwietnik przyda każdemu fanowi zieleni w domu. Dzięki piętrowej konstrukcji pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca, a jego drewniana forma sprawi, że stanie się minimalistyczną ozdobą mieszkania.
 

Do wykonania kwietnika nie potrzebujesz wielu materiałów. Nasz model wykonasz z kilku cienkich desek, które musisz tylko odpowiednio połączyć. Najwięcej pracy czeka Cię z ich docinaniem, chyba że zdecydujesz się wybrać już gotowe, np. docięte na wymiar w sklepie z materiałami budowlanymi.
 

Oto lista produktów do stworzenia unikalnego stojaka na kwiaty typu zrób to sam:

 • 4 kantówki na nogi kwietnika DIY (50 cm x 2 cm x 2 cm),
   

 • 8 kantówek na dwie półki stojaka na kwiaty (20 cm x 2 cm x 2 cm),
   

 • 2 metalowe podstawki na kwiaty (ok. 20 cm średnicy),
   

 • śrubki, śrubokręt lub wkrętarka, bejca ochronna do drewna.

Kwietnik DIY krok po kroku

Krok 1. Dotnij lub wybierz w sklepie odpowiednie kantówki. Pamiętaj, aby były dobrze wyszlifowane i gładkie, tak aby można było je bez problemu zabezpieczyć ochronną bejcą.
 

Krok 2. Dobrze rozplanuj połączenia w Twoim kwietniku. Pamiętaj, że będzie stał pionowo na 4 nogach i miał 2 półki na kwiaty (jedną przy samej górze stojaka, drugą – ok. 10 cm od podłoża).
 

Krok 3. Połącz ze sobą elementy kwietnika typu zrób to sam. 4 długie nogi złącz krótszymi kantówkami, tak by mniejsze elementy były stelażem do ustawienia na nich metalowych podstawek. Całość powinna być skręcona prosto i solidnie – w końcu konstrukcja będzie musiała udźwignąć aż dwa kwiaty.
 

Krok 4. Twój kwietnik DIY jest gotowy! Teraz zabezpiecz naturalne drewno odpowiednim środkiem ochronnym, by móc cieszyć się jego funkcjonalnością przez długi czas.

Jak zrobić stojak na kwiaty z drewna i go zakonserwować?

Konserwacja drewna to kluczowy punkt tworzenia stojaka na kwiaty. Jako że będziesz na nim trzymać kwiaty, może być narażony na kontakt z wodą, pobrudzenie ziemią czy obtarcia od metalowych podstawek. Warto wybrać więc skuteczny i trwały środek do zabezpieczenia tego naturalnego materiału, taki jak VIDARON Bejca Do Drewna. Produkt stopniowo i równomiernie wnika w drewno, nie podnosząc przy tym jego włókien. Dzięki temu podczas aplikacji nie powstają plamy, a wybarwienie powierzchni jest jednolite. Bejcowane powierzchnie należy dodatkowo zabezpieczyć, najlepiej 24 godziny po nałożeniu ostatniej warstwy bejcy. W przypadku malowania bejcą kwietnika, który będzie stał wewnątrz pomieszczenia zaleca się użycie Lakieru Bezpodkładowego marki VIDARON, natomiast w przypadku, gdy kwietnik znajdzie swoje miejsce na zewnątrz powinniśmy go zabezpieczyć Lakierem Zewnętrznym marki VIDARON.

Bejca tworzy transparentne powłoki podkreślające naturalne piękno Twojego drewnianego stojaka na kwiaty. Bejca do Drewna marki VIDARON nie pozostawia tłustej warstwy i charakteryzuje się bardzo łatwą aplikacją. Bejca polecana jest do dekoracyjnego barwienia drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Jeśli zastanawiasz się więc, jak zrobić stojak na kwiaty do ogrodu, podpowiadamy – tak samo jak ten domu. Bejca będzie tu również świetnym rozwiązanie ochronnym.
 

Dlaczego warto użyć bejcy VIDARON zarówno do domowego, jak i ogrodowego kwietnika DIY? Ponieważ produkt:

 • zawiera absorbery UV i chroni drewno przed szkodliwym działaniem słońca,
   

 • równomiernie wnika w powierzchnię i sprawia, że jest ona idealnie pomalowana,
   

 • tworzy jednolite wybarwienie drewna, przez co podkreśla jego walory,
   

 • pozwala w prosty sposób zabezpieczyć drewno i uwydatnić piękno tego naturalnego materiału,
   

 • produkt jest bardzo łatwy w aplikacji.

Stworzenie stojaka na kwiaty to praca z drewnem, która pozwoli Ci stworzyć piękną i naturalną ozdobę do domu. Co więcej, jeśli zabezpieczysz swój kwietnik odpowiednią bejcą ochronną, możesz go z powodzeniem używać na tarasie, balkonie i w mieszkaniu.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49