text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Salon w stylu francuskim

Styl francuski jest jednocześnie elegancki, nonszalancki i artystyczny. Idealnie sprawdzi się w kamienicy, a także jako aranżacja salonu w bloku. Zobacz, jakie kolory ścian i dodatki wybrać, jeśli chcesz urządzić wnętrze w stylu paryskim.

Aranżacja salonu – inspiracje w stylu francuskim

Styl francuski w aranżacji wnętrz to połączenie niewymuszonej elegancji z eklektyzmem i artystycznym duchem. Urządzone w ten sposób mieszkania są przestronne, jasne, umeblowane za pomocą stylowych mebli. Na podłodze najczęściej zobaczymy parkiet ułożony w jodełkę, a na ścianach sztukaterie i dzieła sztuki współczesnej lub czarno-białe fotografie. Obrazy i grafiki warto zaprezentować na ścianie w jasnym kolorze, na przykład pomalowanej farbą MAGNAT Ceramic C1 biały diament.

Jeśli Twoim pomysłem na salon jest wystrój w stylu francuskim, pamiętaj, by łączyć elementy stylu dawnego (na przykład barokowego) z nowoczesnymi akcentami. Eklektyczne aranżacje wyróżniają się nutą nonszalancji – na stoliku leży sterta magazynów, na komodzie ulubione pamiątki, a o ścianę opiera się rama z plakatem. Możesz pokusić się o przemalowanie ścian na ciemniejszy odcień, taki jak na przykład P40 dostojna z kolekcji Śnieżka Plamoodporna. Wśród inspiracji do salonu w stylu paryskim warto wyróżnić stylowe, niebanalne meble i lampy.

Pomysłowa aranżacja salonu w bloku – zainspiruj się stylem francuskim

Choć aranżacje w stylu francuskim najlepiej pasują do wysokich mieszkań w kamienicach, również w bloku można urządzić wnętrze wyróżniające się paryskim szykiem. Bardzo ważne jest optyczne powiększenie pokoju – odpowiednie kolory do salonu to barwy natury – biel, jasny beż, szary, a także odcienie pastelowe. Wybierz farbę Śnieżka Plamoodporna w kolorze stonowanej zieleni (P33 nowatorska) lub MAGNAT Ceramic w odcieniu przybrudzonego różu (C64 czarujący kwarc), by otrzymać modny kolor ścian w salonie. Dzięki emulsji uzyskasz funkcjonalne wykończenie – ściana będzie nadawała się do zmywania i szorowania na mokro.

Tworząc aranżację francuskiego salonu w bloku, warto przymocować karnisz tuż pod sufitem i powiesić zasłony sięgające podłogi. Długie linie pionowe tworzą iluzję, że pomieszczenie jest wyższe. Możesz dobrać także wysokie lustra i lekko połyskujące tkaniny, które rozświetlą wnętrze. Zaprezentuj je na tle ścian w modnym kolorze taupe – wybierz farbę ŚNIEŻKA Plamoodporna w odcieniu P14 doskonała.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49