text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Podkładki pod kubek, które możesz wykonać sam. Kreatywne i piękne dekoracje na stół!

Eleganckie podkładki pod kubki nie tylko ozdobią stół i dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru, ale przede wszystkim zapobiegną powstawaniu nieestetycznych rys i śladów po gorących filiżankach na blacie. Możesz je zrobić sam, aby nadać im indywidualny charakter i dopasować do charakteru kuchni. Oto kilka pomysłów na podkładki pod kubek – zrób to sam!

Co zyskasz, decydując się na samodzielne wykonanie podkładki na stół?

Czy warto zajmować swój cenny czas własnoręcznym robieniem podkładek pod kubki, skoro można je po prostu kupić? Projekty DIY to świetna zabawa, która pozwala na rozwój kreatywności i daje satysfakcję ze zrobienia „czegoś z niczego”. Możesz też wykonywać je z dziećmi, aby pobudzać ich wyobraźnię i wzmacniać zdolności motoryczne oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Co więcej, to także świetny sposób na odciągnięcie maluchów od ekranu telewizora czy komputera i pokazanie, że można się dobrze bawić bez nowoczesnych technologii.
 

Istotne jest również to, że wykonana własnoręcznie podkładka na stół będzie Twoim dziełem od A do Z. Co za tym idzie, będzie oryginalna i jedyna w swoim rodzaju – doda wnętrzu charakteru i jeszcze bardziej podkreśli jego indywidualny charakter.

Podkładki pod kubek – nasze pomysły

Niewielka podkładka pod kubek to jeden z najprostszych projektów DIY, który możesz wykonać z najróżniejszych materiałów. My polecamy Ci następujące pomysły, które są nie tylko łatwe do zrobienia, ale również nie wymagają zakupu drogich materiałów:

 • podkładka z korka i minipomponików – możesz wykorzystać starą, zniszczoną podstawkę pod kubek i przeprowadzić jej recykling, obklejając wierzchnią stronę uroczymi, filcowymi minipomponikami, które kupisz w każdej pasmanterii;
   

 • podkładka z korka i jutowego sznurka – innym pomysłem na odnowienie starej podstawki pod kubek jest obklejenie jej jutowym lub sizalowym sznurkiem przy użyciu kleju na gorąco. Taka kompozycja świetnie sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych i boho, ale też wszystkich innych, które bazują na naturalnych materiałach;
   

 • korki od wina – połącz je ze sobą klejem na gorąco w taki sposób, aby tworzyły czworobok. Ranty możesz zostawić niewykończone albo np. obkleić je dodatkowo plecionym sznurkiem;
   

 • szydełkowa podkładka – wystarczy resztka bawełnianego sznurka czy kordonka i szydełko, aby wyczarować piękne, rustykalne kółeczko, które idealnie podkreśli charakter rustykalnej kuchni. Samo wykonanie jest proste, gdyż wystarczy tylko zrobić tzw. magiczne kółko, a następnie taką liczbę zwykłych półsłupków, by uzyskać potrzebną średnicę podkładki.

Jak zrobić drewniane podstawki pod kubki?

Wykonanie drewnianych podkładek pod kubki wymaga trochę pracy, jednak efekt jest wart odrobiny wysiłku. Zanim przystąpisz do pracy, zbierz wszystko, czego będziesz potrzebować, czyli:

 • niewielkie, cienkie kawałki drewna – np. resztki desek czy kantówki,
   

 • zacisk stolarski,
   

 • wyrzynarkę lub narzędzie wielofunkcyjne z brzeszczotem do cięcia,
   

 • papier ścierny,
   

 • preparat do zabezpieczenia drewna,
   

 • pędzel,
   

 • ołówek.

Dysponując powyższymi akcesoriami, bez trudu wykonasz podkładkę w niemal każdym kształcie. Gdy już zdecydujesz się na jakiś konkretny, to naszkicuj go ołówkiem na drewnie. Przymierz kubek i upewnij się, że średnica gotowej podstawki będzie odpowiednio duża.
 

Teraz przytwierdź kawałek drewna do podłoża zaciskiem i przystąp do wycinania narysowanego kształtu, zachowując przy tym ostrożność. Gotową podkładkę starannie wygładź przy użyciu papieru ściernego, a na koniec pomaluj preparatem VIDARON Lakier Bezpodkładowy. Ten bezbarwny środek nie zakryje naturalnego koloru i usłojenia drewna, a jednak zabezpieczy je przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed zabrudzeniem w sytuacji, gdy np. wylejesz na nie kawę czy herbatę.
 

Własnoręczne wykonywanie drewnianych podkładek pod kubki daje Ci możliwość dopasowania ich do własnego gustu i do stylistyki pomieszczenia. Możesz nadać im dowolny kształt, niemal każdy, który przyjdzie Ci na myśl – ogranicza cię tylko Twoja fantazja.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49