text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię w stylu industrialnym?

Klimat pofabrycznych wnętrz to coś, co do ciebie przemawia. Chcesz zastosować podobne rozwiązania w swoim domu, ale nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zaaranżuj kuchnię w stylu industrialnym.

Kuchnia industrialna – wyznaczniki stylu

Styl industrialny w domach to temat bardzo na czasie. Surowe, często wręcz ascetyczne wnętrze z prostymi meblami, oszczędnymi kolorami i znamionami pofabrycznego klimatu nieustannie wprawia w zachwyt. Czym musisz się kierować, aby zaaranżować industrialną kuchnię? Podobnie jak w prawdziwej hali fabrycznej podstawą jest przestrzeń – styl industrialny doskonale sprawdza się na dużych metrażach i w pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Kolejnym elementem są duże okna, które podkreślą przemysłowy charakter wnętrza. W industrialnej kuchni powinny znaleźć się proste, funkcjonalne meble. Tu każdy sprzęt ma swoje konkretne przeznaczenie i nie ma miejsca na udziwnienia. Kolory takiego wnętrza też powinny być odpowiednio dobrane. Oszczędność w ferowaniu barwami jest wręcz wskazana. Białe ściany uzyskasz stosując farbę MAGNAT Creative Kitchen & Bathroom w kolorze KB2 Mroźna Biel. Kiedy z tym już się uporasz, dodaj czarne meble przypominające fabryczną stołówkę. Pamiętaj jednak o konsekwencji. Styl industrialny nie toleruje niepotrzebnych udziwnień.

Biała kuchnia z charakterem

Biel to kolor niezwykle ważny w stylu industrialnym. Szczególnie powinien się znaleźć w takim pomieszczeniu, jak kuchnia. Powodów takiego zastosowania jest wiele. Biel rozjaśni i optycznie powiększy wnętrze. Nada mu niezbędnej w tym stylu przestrzeni. Malując ściany swojej kuchni na biało wprowadzisz też wrażenie czystości, co jest niezwykle istotne we wnętrzu kojarzącym się z fabryką. Do pomalowania ścian na biało możesz wybrać farbę MAGNAT Creative Kitchen Bathroom w kolorze KB1 Klarowna Biel. Na tym nie koniec, styl industrialny lubi wnętrza monochromatyczne, dlatego wstaw do swojej kuchni białe meble. Sprzęty w kolorze inox stworzą na ich tle ciekawą plamę kolorystyczną. Przeciwwagą dla bezsprzecznie panującej bieli może być drewniany stół. Czujesz ten klimat? Twoja biała kuchnia w stylu industrialnym nabiera charakteru.

Pomysł na małą kuchnię

Styl industrialny kojarzy się przestronnymi pomieszczeniami. A co jeśli nie dysponujesz zbyt dużym metrażem, a mimo wszystko chcesz go wprowadzić? Czy da się zaaranżować w stylu industrialnym małą kuchnię? Jak najbardziej, tylko w takim wnętrzu musisz właściwie wykorzystać każdy centymetr. Na podłodze zamontuj starzone, brązowe deski, których klimat doskonale podkreślisz malując ściany w kolorze KB13 Spragniony Jassonit z serii MAGNAT Creative Kitchen & Bathroom. Następnie poszukaj mebli, które będą stylizowane na typowo warsztatowe. Nie bój się szarych, stalowych frontów czy masywnych nóg od stołu. Ocieplisz je przemysłowymi, drewnianymi blatami i drewnianą okładziną na ścianie pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Dopełnieniem klimatu będzie prosty wieszak i industrialne lampy, które rozświetlą tę roboczą przestrzeń kulinarną.

Dodatki polecane do kuchni w stylu industrialnym

Dodatki do kuchni w stylu industrialnym to niezwykle ważny, często dopieszczający całe pomieszczenie element. Nie zapominaj jednak, że wnętrza industrialne są proste i funkcjonalne, dlatego musisz uważać, żeby ich zwyczajnie nie zaśmiecić. Podstawą są odpowiednie, często przypominające warsztat roboczy meble. Najczęściej są prostym połączeniem drewna i stali. Wszelkie sprzęty w takich wnętrzach powinny być właściwie doświetlone. Dlatego wszelkie lampy stylizowane na oświetlenie fabryczne są koniecznością. Nie zapominaj też o ozdobach. Tu świetnie wpasują się duży zegar, stalowe ramy zamiast futryn czy prosty, nowoczesny kominek. Aby wszystko ze sobą współgrało, ściany też muszą mieć odpowiedni kolor. Poza bielą w takim wnętrzu świetnie sprawdzi się kolor KB17 Słony Kalcyt z serii MAGNAT Creative Kitchen & Bathroom.

Styl industrialny, pomimo prostoty i wszędobylskiego minimalizmu, daje naprawdę szerokie pole do popisu. Śledząc przedstawione projekty industrialnych kuchni widzisz, jak ogromną rolę spełnia tam kolor. Stosując farby MAGNAT Creative Kitchen & Bathroom stworzysz niesamowite tło do reszty fabrycznych elementów wnętrza.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49