text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak zabezpieczyć drewniane elementy na balkonie przed zimą?

Drewniany taras, balustradę czy inne elementy z drewna znajdujące się na zewnątrz należy odpowiednio zabezpieczyć przed nadejściem zimy. Pozwoli to zadbać o materiał, tak by w następnym roku nie wymagał renowacji. Co warto o tym wiedzieć?

Przydatne olejowanie

Drewniane elementy na zewnątrz są narażone na podmuchy wiatru, deszcz oraz śnieg, a także ujemną temperaturę, która może znacząco wpłynąć na kondycję drewnianych produktów. Dlatego drewno należy odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych.

Jednym ze sposobów ochrony jest malowanie drewna olejem. To stosunkowo łatwa metoda ochrony materiału przed zimą. Zadaniem oleju jest zabezpieczenie drewna tak, by woda nie wnikała do wewnątrz. Dzięki temu materiał jest chroniony przed pękaniem, utratą koloru oraz przedwczesnym niszczeniem. Olej do drewna VIDARON to produkt zawierający naturalne składnik, w tym szlachetny wosk Carnauba, który głęboko wnika, odżywia i wzmacnia strukturę drewna dzięki czemu uwydatnia jego naturalne piękno. Dodatkowo zawiera absorbery UV, które chronią drewniane elementy na tarasie w słoneczne dni. Olej ten idealnie sprawdza się jako produkt zabezpieczający podłogę na tarasie.

Pomocne w ochronie są także impregnaty, np. VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy. Preparat chroni oraz dekoruje drewno. Pozwala na długo zabezpieczyć malowaną powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Produkt ten nie jest przeznaczony do impregnacji podłogi na zewnątrz.

Równie skutecznie zabezpieczą drewno preparaty powłokotwórcze. VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy który zawiera Teflon™ Surface Protector, sprawia, że powierzchnia jest nie tylko zabezpieczona, ale ma estetyczny, dekoracyjny wygląd. Dodatkowo tworzy na powierzchni drewna ochronną powłokę odporną na biokorozję - siniznę, grzyby pleśniowe oraz glony.

A może lakierobejca? VIDARON Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna to produkt tworzący trwałą powłokę odporną na zabrudzenia. Drewno zachowuje naturalny rys słojów, a dzięki dużej wydajności produktu materiał jest chroniony przed czynnikami atmosferycznymi. Produktem tym pomalujesz elementy dekoracyjne znajdujące się na balkonie, lecz nie używamy go do malowania podłogi.

Kiedy zabezpieczyć drewno na zimę?

O zabezpieczeniu balustrady balkonowej czy innych drewnianych elementów na zewnątrz warto pamiętać jeszcze w czasie lata lub wczesną jesienią. Proces odpowiedniego zabezpieczenia tego delikatnego materiału potrwa około 2 dni, idealnie więc zaplanować prace na weekend. Decyzji o konserwacji nie należy przesuwać na kolejny sezon.

Jak często należy konserwować drewno?

Nie wszystkie elementy drewniane muszą być zabezpieczane każdego roku. Wszystko zależy od gatunku drewna, z którego są wykonane. Gatunki egzotyczne są zazwyczaj bardziej odporne niż rodzime, dzięki czemu ich ochrona może wystarczać na dłużej.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49