text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak urządzić salon w stylu japońskim? Garść sprytnych porad

Jesteś miłośnikiem Kraju Kwitnącej Wiśni, samurajów i wschodzącego słońca? Mamy dla Ciebie idealny pomysł na aranżację salonu. Styl japoński charakteryzuje się elegancją, minimalizmem i harmonią. Jeśli podoba Ci się ascetyczne podejście do dekoracji przestrzeni preferowane przez Japończyków, zobacz jak wprowadzić japońską stylistykę do swojej przestrzeni.

Co wyróżnia salon w stylu japońskim?

Sprzyjający relaksowi prosty i dyskretny szyk, który wprowadza harmonię i ład do Twoich czterech ścian – tak w skrócie można określić styl japoński we wnętrzach. Charakterystyczny sposób aranżowania przestrzeni to wypadkowa tysiącletniej tradycji Japonii i stylu życia jej mieszkańców w zgodzie z prawami natury. Jego głównym wyznacznikiem jest spokój, kojarzony również z ideą zen – stanem najwyższego oświecenia.
 

Jak wprowadzić wystrój w stylu japońskim do swojego domu? Nie do końca chodzi tu o pojawienie się we wnętrzu oczywistych przedmiotów, które kojarzą się z Japonią. Ozdobne parawany, wzorzyste wachlarze czy lampiony w intensywnych kolorach – w nadmiarze nie pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu. Wszak sedno tkwi w znikomej ilości sprzętów i akcesoriów. Do projektu należy zatem podejść holistycznie, biorąc pod uwagę materiały, kolory i wyposażenie, dzięki którym stworzysz pomieszczenie z klimatem sprzyjającym medytacji i koncentracji.

Styl japoński we wnętrzach – co musi się w nich znaleźć?

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci w aranżacji salonu w stylu japońskim:
 

 • Im prościej, tym lepiej – to pierwsza zasada wystroju w stylu japońskim. Dotyczy mebli, kolorów i faktur. W tego typu aranżacjach to nie dodatki czy wymyślne rozwiązania są najważniejsze, a kojarząca się z Japonią atmosfera spokoju i wyważenia. Minimalizm jest kluczem do sukcesu.
   

 • Jeden wyróżnik – pomyśl, co kojarzy Ci się z Japonią. Czerwony kolor, rozkładany wachlarz Sensu lub paletkowy Uchiwa, a może piękna rycina na papierusie z motywem gejszy? Wybierz jeden ciekawy akcent i wprowadź go do wnętrza. W ten sposób nie zaburzysz harmonii, a podkreślisz delikatnie swoje inspiracje.
   

 • Stylizowane meble – salon w stylu japońskim może być nowoczesny i jednocześnie nawiązywać do tradycyjnych rozwiązań. Okrągłe, nieco spłaszczone pufy lub niska ława przypominają o umiłowaniu Japończyków do siedzenia na podłodze, japońskie drzwi przesuwne, w sypialni niskie szerokie łóżko – to klasyka tego stylu.
   

 • Japońskie oświetlenie – do japońskiego salonu wybieraj lampy, które emitują jasne, ciepłe światło. Wnętrze malowane miękkim światłem będzie się wydawać owiane mgiełką tajemnicy, charakterystyczną dla orientu. Doskonale sprawdzą się papierowe abażury lub lampy podłogowe również wykonane z papieru. Sięgaj również po proste formy lamp wykonanych z drewna i szkła.
   

 • Naturalne kolory – twoją bazowa paletą kolorystyczną powinny być stonowane barwy: biele, beże, brązy i czerń, które możesz ożywić pojedynczym akcentem czerwieni lub fioletu. Aranżując wnętrze trzymaj się jednego koloru, by utrzymać wymaganą równowagę. Do malowania wybieraj farby z matowym wykończeniem, które podkreśla głębię koloru. Idealne będą produkty z oferty MAGNAT Creative.
   

 • Miłość do drewna – Japończycy umiłowali drewno, dlatego jest głównym budulcem przestrzeni w stylu japońskim. Drewno na podłodze, na ścianach i drewniane meble.

Wystrój w stylu japońskim z MAGNAT Creative

Ściany w nowoczesnym salonie w stylu japońskim to podstawa aranżacji. Nawiązując do minimalistycznej stylistyki i neutralnych barw, szukaj idealnego koloru farby w palecie odcieni MAGNAT Creative. Kilka z nich możemy polecić już teraz: CR1 zdecydowany marmur, CR6 przekorny awenturyn, czy CR18 zjawiskowy jassonit. Dlaczego warto wybrać MAGNAT do dekoracji ścian w salonie? Ponieważ ta farba hybrydowa tworzy głęboko matowe powłoki. Ta cecha to kwintesencja japońskiego stylu, który unika nadmiernych zdobień czy połysków. Ponadto Magnat Creative jest plamoodporna oraz wykazuje podwyższoną hydrofobowość. Tym samym jest odporna zarówno na zabrudzenia płynne, jak i tłuszcze.
 

Salon w stylu japońskim to wypadkowa harmonii, wdzięczności wobec natury i spokoju. Połącz w nim proste i ponadczasowe rozwiązania z naturalną paletą kolorów i zaaranżuj przestrzeń, w której zbliżysz się do absolutnego odprężenia.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49