text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak przemalować meble? Praktyczne wskazówki na zmianę wnętrza

Czasem niewielka praca może przynieść dużą zmianę! Jak przemalować meble, aby odświeżyć przestrzeń w mieszkaniu? Podpowiadamy, co zrobić, by przygotować się renowacji i których farb użyć do malowania zarówno starych, jak i nowych mebli. Zobacz, jak odmienić swoje wnętrza.

Jak przemalować meble bez większego remontu?

Zastanawiasz się, jak przemalować meble – odnowić stół, pomalować starą szafkę lub zmienić kolor nowych półek? Nie musisz wcale planować dużego remontu. Do malowania starych mebli wystarczy trochę czasu i kilka odpowiednich produktów. Choć cała praca może wydawać się dość wymagająca i czasochłonna, to zastosowanie prostych w użyciu bejc czy lakierów do drewna pomoże Ci znacznie łatwiej i szybciej się z nią uporać.
 

Dlaczego warto przemalowywać meble? Ponieważ ten mało skomplikowany zabieg pozwala nadać drugie życie zarówno nowym, jak i nieco podniszczonym przedmiotom. To także łatwy i tani sposób na całkowitą metamorfozę wnętrz. Bo kto nie myślał choć raz, żeby ciemne meble zamienić w modne, lekkie i jasne umeblowanie lub odwrotnie – mało wyraziste szafki czy biurko upiększyć nowymi, zdecydowanymi kolorami?

Malowanie mebli drewnianych krok po kroku

Krok 1. Zdecyduj, jak chcesz odnowić swoje wnętrze. Niezależnie od tego, czy wybierasz lekkie odświeżanie, czy całkowitą zmianę swoich stołów, szaf lub komód – malowanie mebli drewnianych należy rozpocząć od solidnego planu. Zastanów się, co chcesz pomalować i na jakim wykończeniu Ci zależy.
 

Krok 2. Przygotuj się do przemalowania mebli. Wydziel przestrzeń, w której przygotujesz się do malowania: odkręcisz nóżki i uchwyty, gruntownie wyczyścisz, a następnie zeszlifujesz swój, czy to nowy, czy starszy mebel. Jeśli pracujesz w domu, pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu podłoża gazetami lub folią malarską – pozwoli Ci to spokojnie pracować, bez obaw o zabrudzenia.
 

Krok 3. Szlifowanie. Jeśli odnawiasz stolik lub szafkę z drewna, musisz najpierw przygotować je na przyjęcie nowej warstwy farby. Zeszlifuj powierzchnię, tak by dotrzeć do litego drewna. Jeśli odnawiasz mebel z okleiną – wystarczy, że wykonasz nieco lżejsze ścieranie papierem. W przypadku malowania mebli z okleiną nie obędzie się bez podkładu do malowania.
 

Krok 4. Malowanie. Przygotowany mebel możesz teraz pomalować. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu naturalnego, jednolitego wybarwienia, postaw na produkty takie jak VIDARON Bejca Do Drewna. Możesz też użyć środka VIDARON Lakier Bezpodkładowy, który stworzy na Twoim meblu naprawdę trwałą powłokę.

Przemalowanie mebli z bejcą lub lakierem bezpodkładowym

Bejce to uniwersalne produkty do malowania starych mebli. Ta marki VIDARON stopniowo i równomiernie wnika w drewno, nie podnosząc przy tym jego włókien. Dzięki temu podczas aplikacji nie powstają plamy, a wybarwienie drewna jest jednolite. Bejca tworzy transparentne powłoki podkreślające naturalne piękno drewna, nie pozostawia tłustej warstwy i charakteryzuje się bardzo łatwą aplikacją.

W celu uzyskania trwałej i odpornej powłoki polecamy zastosować VIDARON Lakier Bezpodkładowy na wcześniej nałożoną bejcę. Lakier ten jest szybkoschnący, bo tworzy powłokę suchą w dotyku już po 3 godzinach od użycia. Co ważne, jest odporny na ścieranie, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i plamy (np. z kawy, herbaty czy wina). Możesz go używać w domu, ponieważ charakteryzuje się łagodnym zapachem, doskonałą rozlewnością i przyczepnością do podłoża. Lakier polecany jest nie tylko do przemalowania mebli, ale także odnawiania parkietów, schodów czy boazerii.
 

Jak przemalować meble? Tak, by ich odnawianie lub nadawanie im całkowicie innego koloru było proste i przyjemne! Nie musisz planować długiego remontu, wystarczy, że dobrze się przygotujesz i skorzystasz ze sprawdzonych produktów.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49