text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak odnowić taras? Zainspiruj się!

To właśnie tam w okresie wiosenno-letnim przenosi się codzienne życie, celebrowane są posiłki, a wypoczynek po pracy łączony jest z kontaktem z naturą. Warto więc zadbać, aby taras był przytulny i estetyczny, a to wymaga jego okresowego odnawiania i pielęgnacji.

Odnawianie tarasu z drewna – impregnat, lakierobejca i olej na taras

Przytulny taras wykonany z drewna prezentuje się zjawiskowo i doskonale pasuje do naturalnego otoczenia ogrodu. Jednak, aby posłużył jak najdłużej, należy o niego regularnie dbać i konserwować go odpowiednimi środkami. Dobrym sposobem jest zabezpieczenie go olejem na taras, który nie tylko chroni, ale też dekoruje, nadając drewnu rozmaite odcienie, takie jak chociażby VIDARON Olej Do Drewna D04 palisander królewski. Do nadania koloru możesz też wybrać lakierobejcę, którą pokryjesz barierkę lub zadaszenie konstrukcji.   

Często wybieranym gatunkiem na taras jest modrzew, którego możesz zabezpieczyć bez barwienia – dzięki temu podkreślisz jego naturalny, elegancki kolor. Impregnacja tarasu z modrzewia sprawi, że drewno będzie chronione. Do stworzenia dekoracyjnej warstwy wykończeniowej możesz wybrać natomiast np. bezbarwny lakier.

Przytulny taras z zadaszeniem

W niektórych projektach tarasów posadzki są jednak wykładane nie drewnem, a innymi materiałami, które często nie wymagają odnawiania – tak jak ozdobny beton na taras. Warto się wtedy skupić na zadaszeniu, które niejednokrotnie ma drewnianą konstrukcję, a przecież to właśnie dzięki niemu taras staje się przytulniejszy.
 
W tym przypadku wybierz najpierw VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący, a następnie VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy, by zabezpieczyć i ozdobić drewniane elementy. Do wykończenia dekoracyjnego idealnie sprawdzi się impregnat barwiący na zdecydowany odcień  V10 afrykańskie wenge albo rozjaśniający w kolorze V17 bielonego dębu

Zadbaj o komfort – meble i oświetlenie tarasu

Regularna konserwacja i renowacja elementów tarasu to niezbędne kroki, by zadbać o jego funkcjonalność i trwałość. Aby jednak przytulny taras był miejscem, w którym będziesz chętnie przebywać, należy zadbać też o jego wyposażenie. Komfortowe fotele wiszące pozwolą Ci się zrelaksować i zapomnieć o trudach codzienności, a dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu wszystkie korzyści wynikające z posiadania tarasu będą dla Ciebie dostępne także w nocy.
 

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49