text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak oddzielić kuchnię od salonu? Sprawdzone sposoby i triki

Aranżacje typu open space cieszą się niezmiennym powodzeniem i warto poświęcić im uwagę.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • wadach i zaletach tego rozwiązania,

 • sposobach na oddzielenie salonu od kuchni,

 • rozwiązaniach architektonicznych,

 • wykorzystaniu Magnat Style Beton w takich aranżacjach.

Otwarta przestrzeń trendem od lat

Otwarte wnętrza wypełnione są światłem, dają mieszkańcom poczucie komfortu, przestrzeni i swobody. Jednocześnie doskonale integrują domowników. Salon bezpośrednio połączony z aneksem kuchennym staje się uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w dużych domach, jak i w kawalerkach. Pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnego metrażu, zachowując przy tym komfort domowników. Przestrzeń taka może również posiadać wady. Kuchenne zapachy i hałasy w salonie mogą przeszkodzić drugiej osobie, która akurat chce w spokoju pooglądać telewizję.
 

Aby mankamenty nie przysłoniły plusów, warto zadbać o właściwą aranżację. Te dwie przestrzenie powinny mieć wyraźnie zaznaczoną granicę.

Sposoby na oddzielenie kuchni od salonu

Współczesna architektura wnętrz oferuje wiele mniej lub bardziej użytecznych rozwiązań:
 

 • półścianka – niski murek wykonany z cegły, drewna lub po prostu niskich mebli, na których można postawić kwiaty doniczkowe lub inne dekoracje;
   

 • ażurowa przesłona o lekkiej, przykładowo metalowej lub nawet szklanej, konstrukcji, której atrakcyjności doda jeszcze gra światłocieniem;
   

 • drzwi przesuwne – zamontowane na całej szerokości wnętrza na rolce i szynie, to kolejny sposób na odseparowanie kuchni, w wybranym przez domowników momencie;
   

 • wyspa lub stół, które same w sobie mogą stanowić umowną granicę;
   

 • ruchoma przesłona ukryta w ścianie – to element, który pozwoli nam na swobodne oddzielanie i łączenie w zależności od aktualnych potrzeb;
   

 • półki i regały umieszczenie na granicy kuchni i salonu to rozwiązanie proste i praktyczne, na takich meblach możesz umieścić dekoracje, pamiątki czy swoje ulubione książki lub płyty. Będziesz mieć do nich łatwy i szybki dostęp z obydwóch pomieszczeń;
   

 • ścianka działowa - niewielka ścianka działowa pośrodku lub przy jednym z granicznych boków to klasyczne rozwiązanie, które można spotkać w wielu domach. Wykonana z gipsowo-kartonowej płyty konstrukcja może stanowić zarówno ściankę na ozdobne zdjęcia czy pamiątki, ale również miejsce, gdzie zostanie zamontowany telewizor. To dobre rozwiazanie jeśli do tej pory nie miałeś miejsca na tego typ rzeczy w swoim salonie.

Wspomniane rozwiązania zawsze dobrze sprawdzą się w przypadku dużych otwartych przestrzeni. Tam, gdzie znaczenia nabiera każdy centymetr kwadratowy wolnego miejsca, mieszkańcy mogą, a nawet powinni wyznaczyć umowne granice, bawiąc się jedynie fakturami lub kolorami mebli, ścian oraz podłóg.
 

Modnym rozwiązaniem jest oddzielenie kuchni od salonu wyznaczając granicę kolorem na ścianie. Odcień w kuchni powinien być inny niż w salonie, pozwoli to zachować równowagę między tymi przestrzeniami. Bardzo ciekawy efekt dekoracyjny na ścianie można uzyskać malując powierzchnię farbą MAGNAT Style Beton. Efekt końcowy sprawi, że w salonie zapanuje nowoczesny styl.

Beton architektoniczny – moda i wygoda

Beton architektoniczny na ścianie to nie tylko kwestia mody, to również odpowiedź na pytanie, jak optycznie oddzielić i powiększyć przestrzeń.
 

MAGNAT Style Beton to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego dający możliwość stworzenia kilku różnorodnych dekorów na ścianie, w tym: przecierek imitujących surowy beton lub stalowy szalunek, a nawet deskowanie. Aby zobaczyć wszystkie możliwości można zobaczyć film: Efekt betonu na ścianie – film instruktażowy
 

Granicą jest tak naprawdę Twoja wyobraźnia. Ogromną zaletą tego produktu jest jego trwałość, odporność na uszkodzenia i możliwość wykorzystania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Wszystko to sprawia, że Magnat Style Beton, to produkt, który zachowa właściwości przez lata i stworzy wyjątkowe wnętrze.

Czym oddzielić kuchnię od salonu? Podsumowanie

Otwarta przestrzeń w domu lub mieszkaniu ma niezaprzeczalne zalety, ale dla spójności aranżacji i komfortu domowników warto podzielić ją na funkcjonalne strefy, które wprowadzą niezbędny ład i harmonię. Zarówno duże, jak i małe salony z aneksem kuchennym to dobre miejsce do realizacji ciekawych wnętrzarskich pomysłów.
 

W dużych pomieszczeniach można zdecydować się śmiało na dodatkowe, fantazyjne i praktyczne elementy architektoniczne z tradycyjnych albo nowoczesnych materiałów. W tych małych i najmniejszych lepiej tworzyć jedynie wizualne granice, bawiąc się dekorem i fakturą.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49