text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Drewniane tarasy w stylu skandynawskim. Klucz do sukcesu dobrego wypoczynku

Modne, bo proste i wykonane z drewna. Tarasy w stylu skandynawskim zdobywają serca kolejnych amatorów północnej naturalności. Są przytulne i nietrudne w aranżacji. Podpowiadamy, co zrobić i na jakie elementy postawić, tworząc piękny taras w stylu skandynawskim.

Tarasy w stylu skandynawskim – zalety minimalizmu

Myśląc o Skandynawii, często malują nam się obrazy pięknych fiordów, bogactwa lasów, czystych rzek i małych, ale urokliwych miasteczek. I właśnie te skojarzenia wykorzystuje w pełni styl skandynawski. Łączy w sobie prostotę, naturalność, minimalizm, a także pełną funkcjonalność. Białe ściany, drewniane podłogi, nowoczesne meble i wszechobecny porządek – to jego główne atuty.
 

Styl skandynawski wywodzi się z lat 50. Wtedy to Norwegia, Szwecja czy Dania zaczęły świadomie pokazywać swój sposób myślenia o przestrzeni do życia oraz wygodnej i praktycznej aranżacji wnętrz. Styl skandynawski jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych rozwiązań, stosowanych w domach, ogrodach, na balkonach czy właśnie na drewnianych tarasach.

Pomysły na typowy taras w stylu skandynawskim

Zastanawiasz się, jak może wyglądać taras z tzw. północnym sznytem? Przede wszystkim, aranżacja tarasu w stylu skandynawskim powinna opierać się na naturalnym drewnie. Ten szlachetny, choć prosty, materiał wprowadzi na Twój taras pożądany minimalizm. Pomyśl o naturalnej drewnianej podłodze, po której najchętniej będziesz chodził... na boso. Delikatnej struktury drewna nie da się tu zastąpić gotowymi płytami podłogowymi czy podestami imitującymi ten materiał.
 

Co jeszcze wybrać, aby urządzić taras skandynawski? Pomyśl o:
 

 • jasnych ścianach tuż przy tarasie – flagowa dla stylu skandynawskiego biel lub wszelkie delikatne beże czy pastele, to kolory, które powinny zdominować ściany Twojego tarasu;
   

 • pięknym oświetleniu tarasu w stylu skandynawskim – nie zapomnij o świecach, lampionach i wiszących girlandach. Najlepiej, aby dawały delikatne, żółte światło, które dodatkowo ociepli przestrzeń;
   

 • drewnianych skrzyniach z roślinami – tarasy w stylu skandynawskim muszą być zielone. Wybieraj odporne aspidistry, piękne monstery, ulubione zioła czy krzaki pomidorów. Hoduj je w pięknych skrzyniach z drewna;
   

 • unikalnych i wyróżniających miejsce dodatkach – wygodne poduchy, ciepłe pledy i koce, imitacje skóry owczej, tkane dywany, wiklinowe kosze, metalowe konewki czy drewniane misy. To szczegóły, które tworzą skandynawską atmosferę;
   

 • drewnianych meblach na balkon lub taras w stylu skandynawskim – doskonałym uzupełnieniem tarasu będą proste w swojej formie, ale eleganckie i wygodne meble w drewnie. Warto też pomyśleć o samodzielnie wykonanych dodatkach z europalet.

Zabezpieczamy drewniany balkon w stylu skandynawskim

Ciężko podważać fakt, że aranżacja tarasu w stylu skandynawskim to przede wszystkim drewno – i to w najróżniejszych postaciach. Jak prawidło dbać o ten naturalny materiał, który narażony jest na działanie czynników zewnętrznych? Warto postawić na dobre zabezpieczenie, np. malowanie produktem do drewna VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna. Lakierobejca tworzy na powierzchni drewna trwałą i elastyczną powłokę odporną na plamy m.in. z herbaty, kawy, wina, keczupu i musztardy. Możesz nią pomalować balustrady, drewniane drzwi, mebla a nawet zabawki, ponieważ spełnia normę PN-EN 71-3 i PN-EN 71-2.
 

Co więcej, produkt świetnie zachowuje naturalny rysunek słojów drewna oraz charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wydajnością (30 m²/l). VIDARON chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Zawiera Teflon™ surface protector oraz zapewnia 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony. Aby zapewnić ochronę na lata pod lakierobejcę wymagany jest impregnat ochronno – dekoracyjny do drewna w wersji bezbarwnej jako podkład biologicznie zabezpieczający malowane drewno. Lakierobejca VIDARON jest polecana do skandynawskich tarasów, ponieważ może być stosowana nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz pomieszczeń.
 

Jak pogodzić prostotę i szyk? Stawiając na piękne tarasy w stylu skandynawskim. Takie aranżacje sprawiają bowiem, że nawet mała przestrzeń staje się przytulna i urządzona ze smakiem.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49