text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Co można zrobić z patyczków po lodach? Pomysły na praktyczne i modne dekoracje

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co kreatywnego można zrobić z patyczków po lodach? Wbrew pozorom to ciekawy, drewniany materiał do tworzenia różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Koszyczki, domki czy stojaki na kolczyki. Oto nasze małe cuda z patyczków po lodach!

Co i jak można zrobić z patyczków po lodach?

Na pytanie „co można zrobić z patyczków po lodach?” można śmiało odpowiedzieć, że naprawdę wiele! To bardzo niepozorny, drewniany materiał. Wystarczy nieco uruchomić wyobraźnię, aby te małe szpatułki stały się praktyczną ozdobą domu. Wykorzystaj nasze porady i spróbuj stworzyć małe cuda z patyczków po lodach.
 

Patyczki są idealne do tworzenia dekoracji, ponieważ przede wszystkim są drewniane. Ten wdzięczny materiał pozwoli Ci stworzyć oryginalne ozdoby i dekoracje. Dodatkowo patyczki po lodach ułożone jeden na drugim tworzą dość stabilny budulec, np. do ozdobnych półek na ścianę. Sprawdźmy, co jeszcze możesz z nich wykonać!

5 cudów z patyczków po lodach

Do stworzenia większości ozdób ze szpatułek będziesz potrzebować dużej liczby patyczków, kleju do drewna (najlepiej w wygodnym i precyzyjnym aplikatorze) oraz długich patyczków do szaszłyków, jako łączącego całość szkieletu.
 

Oto, jakie cuda z patyczków po lodach możesz wykonać:
 

 • Pudełko z patyczków po lodach – najpierw połącz kilka szpatułek po lodach na czterech patyczkach do szaszłyków (skróć je do ok. 8-10 cm). Będzie to spód pudełka. Czas na boki – wykonaj je tak samo jak spód. Patyczki po lodach mogą być ustawione w małych odstępach od siebie, żeby tworzyć prześwity. Przyklej boki do podstawy i ciesz się swoją prostą i ciekawą ozdobą biurka, w której możesz trzymać długopisy i ołówki.
   

 • Domek z patyczków po lodach – sklej cztery patyczki w podstawę domku. Następnie na każdym rogu doklej cztery pionowe „słupy” ze szpatułek. Mocuj na tych słupach kolejne patyczki, tworząc ścianki domu. Do stworzenia dachu potrzebujesz jeszcze jednej kwadratowej podstawy – przyklej ją na końcu słupów. Na niej złącz w kształt trójkąta kilka patyczków, które stworzą dach budowli.
   

 • Prace plastyczne z patyczków po lodach – szukasz kreatywnego zajęcia dla swoich dzieci? Stwórzcie razem cuda z patyczków po lodach. Mogą to być piękne, własnoręcznie ozdobione ramki do małych zdjęć lub magiczne zakładki do książek. Na patyczki mażecie naklejać brokatowe gwiazdki, dowolnie je malować i ozdabiać według własnego pomysłu. Ze szpatułek stworzycie też łódeczki, samolociki oraz zwierzątka.
   

 • Inne dekoracje z patyczków po lodach – stojak na kolczyki – praktyczny i ładny – oto stojak na kolczyki zrobiony z małych drewnianych szpatułek. Wystarczy, że stworzysz dwa trójkąty z 3 sztuk patyczków każdy. Posłużą one jako „nogi” stojaka. Ustaw trójkąty równolegle i połącz je patyczkami, zachowując odstęp. Na przyklejonych poprzecznie patyczkach możesz zawieszać swoje ulubione kolczyki.
   

Pamiętaj, że ostatnim etapem DIY z patyczkami po lodach w roli głównej jest malowanie i zabezpieczenie całości. Użyj do tego lakierobejcy, która świetnie sprawdzi się przy drewnie.

Jak zabezpieczyć pudełko z patyczków po lodach?

Lubisz tworzyć DIY z drewna? Koniecznie zabezpiecz swoje cuda z patyczków po lodach. Dzięki temu będą piękną ozdobą Twojego domu na dłużej. Do malowania możesz użyć np. produktu VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna. Lakierobejca, dzięki żelowej konsystencji, charakteryzuje się ograniczonym kapaniem i spływaniem z powierzchni pionowych oraz zapewnia łatwość i wygodę w stosowaniu, nawet malując w mieszkaniu. Lakierobejca jest dostępna w małej 0,2 l pojemności, dzięki czemu będziesz mógł pomalować małe powierzchnie.

Co ważne, lakierobejca tworzy na powierzchni trwałą i elastyczną powłokę odporną na plamy. Zachowuje też i podkreśla naturalne piękno drewna. Dodatkowo produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale chroni bowiem drewno przed czynnikami atmosferycznymi.
 

Co można zrobić z patyczków po lodach? Bardzo wiele ciekawych dekoracji, które odpowiednio zabezpieczone, będą naturalną ozdobą w domu.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49