text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak zaaranżować biuro w domu? Inspiracje i porady

Aby praca z domu była efektywna i nie stanowiła źródła stresu, warto zaaranżować w mieszkaniu niewielkie biuro. Może zajmować osobny pokój lub część salonu czy sypialni. Podpowiadamy, jak urządzić biuro w domu – również w sytuacji, gdy dysponujesz niewielkim metrażem.

Jak urządzić nowoczesne biuro w domu?

Przestrzeń przeznaczona do pracy rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim domowe biuro powinno zostać usytuowane w miejscu, które zapewnia względny spokój i ciszę w ciągu dnia, tak by pozostali domownicy nie przeszkadzali Ci w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Stwórz warunki sprzyjające skupieniu – otoczenie najlepiej utrzymać w stonowanych kolorach, bez rozpraszaczy w postaci krzykliwych kolorów czy wyrazistych wzorów. Najlepiej, gdy miejsce przeznaczone na domowe biuro służy nam wyłącznie do pracy. W ten sposób łatwiej będzie oddzielić życie prywatne od zawodowego.
 

Kolejną istotną kwestią jest ergonomia pracy. Warto zadbać o swoje zdrowie zainwestować w wygodne krzesło obrotowe z podparciem dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wiele godzin spędzonych na drewnianym krześle pożyczonym z jadalni, które nie ma regulacji wysokości, nie wydaje się dobrym pomysłem. Poziom siedziska należy dopasować do wysokości biurka. Powinieneś siedzieć wyprostowany, z łokciami zgiętymi pod kątem 90 stopni i nadgarstkami znajdującymi się w linii prostej z przedramionami. Tworząc aranżację małego biura w domu, rozmieść wszystkie potrzebne przedmioty w zasięgu ręki – dzięki temu nie będziesz tracić czasu na szukanie odpowiednich dokumentów czy akcesoriów biurowych w innym pokoju.

Małe biuro w domu – aranżacje

Miejsce do pracy musi być funkcjonalne i wygodne. Oprócz ergonomii pamiętaj także o swoich preferencjach estetycznych. Możesz zdecydować się na wnętrze inspirowane stylem industrialnym, skandynawskim bądź glamour. Postaw na blacie przedmiot, który poprawia Ci humor i pasuje kolorystycznie do aranżacji biura w Twoim mieszkaniu. Zawsze warto mieć w zasięgu wzroku zielone rośliny doniczkowe, które działają uspokajająco i pomagają się skupić.

Co powinno się znaleźć w domowym biurze?
 

 • biurko – w miarę możliwości duże, tak by dało się ustawić na nim laptopa i niezbędne dokumenty;
   

 • krzesło biurowe – z podłokietnikami i regulowaną wysokością siedziska, koniecznie wygodne i ergonomiczne;
   

 • lampa biurkowa – oświetli blat, gdy za oknem zrobi się ciemno;
   

 • miejsce do przechowywania – może to być wąski regał, półki nad biurkiem lub szafka na kółkach, która zmieści się pod blatem i pomieści materiały potrzebne do pracy;
   

 • akcesoria do przechowywania – pudełka, segregatory, tace na dokumenty i pojemniki na przybory do pisania, czyli gadżety, które pomogą Ci się lepiej zorganizować;
   

 • tablica korkowa lub magnetyczna – przypniesz do niej listy zadań i przypomnienia o ważnych zadaniach do wykonania danego dnia;
   

 • kalendarz – ścienny lub stojący, pomoże pilnować terminów.
   

W przestrzeni służącej jako domowe biuro nie powinny się natomiast znajdować rzeczy, które będą Cię rozpraszały, takie jak zdjęcia, liczne dekoracje czy przedmioty przypominające o domowych obowiązkach.
 

Jeśli urządzasz w domu nowoczesne biuro dla dwóch osób, zamiast biurka możesz wybrać szeroki blat. Zmieszczą się przy nim dwa stanowiska komputerowe. Część służąca do przechowywania dokumentów może być wspólna. Warto kupić pudełka czy segregatory w dwóch różnych kolorach, by poprawić organizację.

Urządzamy biuro w domu – inspiracje

Pamiętaj, by podczas urządzania biura nie zapomnieć o estetyce wnętrza. Jak urządzić biuro, by wyglądało stylowo? Prostym sposobem na odmienienie charakteru miejsca do pracy jest pomalowanie ściany za biurkiem akrylową farbą MAGNAT Style Velatura. Produkt tworzy delikatnie opalizującą powierzchnię, która przypomina aksamit. Dobierając odpowiednią metodę aplikacji, uzyskasz oryginalny efekt przebarwienia wybranego koloru w zależności od kąta padania światła. Ozdobiona w ten sposób ściana pasuje do wnętrz w stylu francuskim, glamour, a także jako ciekawe przełamanie monotonii nowoczesnych wnętrz.
 

Urządzając biuro w domu, przeglądaj inspiracje dostępne w Internecie i wybieraj elementy wystroju, które najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. Zadbaj o ergonomię oraz funkcjonalność swojego miejsca do pracy. Zmiany możesz wprowadzić niskim kosztem i dodać wnętrzu charakteru za pomocą farby strukturalnej.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49