text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Taras w stylu boho – sposób na sielski wypoczynek

Taras w stylu boho to miejsce łączące poszanowanie dla natury i intensywne, energetyzujące barwy. Marzysz o takiej przydomowej przestrzeni rekreacyjnej? Przekonaj się, czego potrzebujesz, by urządzić piękny i funkcjonalny balkon boho!

Za co kochamy styl boho na balkonie?

Popularny od kilku sezonów styl boho wbrew pozorom nie jest czymś nowym. Współczesne trendy odkryły go na nowo, jednak powstał w XIX wieku i jest dziełem paryskiej bohemy, dla której był wyrazem artystycznej swobody. Utrzymane w tej stylistyce wnętrza doskonale sprawdzały się przy prowadzonym przez artystów trybie życia obfitującym w spotkania towarzyskie, w których brały udział osoby pochodzące z różnych kręgów kulturowych.
 

Dlaczego warto zdecydować się na ten styl, wykańczając balkon czy taras? Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i kolorystyki będziesz jeszcze bliżej przyrody niż zwykle. Takie aranżacje sprzyjają odpoczynkowi wśród zieleni i ułatwiają osiągnięcie relaksu.
 

Co więcej, urządzenie balkonu czy tarasu w stylu boho nie nadszarpnie mocno domowego budżetu, nawet jeśli masz do zagospodarowania sporą przestrzeń. Część potrzebnych do tego mebli czy dodatków możesz wręcz wykonać samodzielnie z tego, co masz pod ręką – drewnianych skrzynek czy palet albo z bawełnianego sznurka. To budżetowy sposób na dodanie otoczeniu nietuzinkowego charakteru przy niewielkim nakładzie finansowym.

Balkon w stylu boho – nasze inspiracje

Choć styl boho to pewnego rodzaju miszmasz łączący w sobie wiele elementów charakterystycznych dla różnych nurtów aranżacyjnych, pewnych elementów nie może w nim zabraknąć. Mowa tu przede wszystkim o:

 • zamiłowaniu do naturalnych materiałów – tym, bez czego nie sposób wyobrazić sobie aranżacji boho, są naturalne materiały, takie jak drewno, bawełna, len, wiklina czy miedź;
   

 • przenikaniu się różnych kultur – styl boho nie zamyka się w kręgu jednej kultury, lecz jest otwarty na wiele z nich. Ich przenikanie możesz zauważyć zwłaszcza w sferze akcesoriów i dekoracji. Obrazy z afrykańskimi motywami często łączą się z perskimi dywanami czy figurkami z wizerunkiem Buddy;
   

 • żywe kolory - paleta barw wykorzystywana w tym stylu opiera się głównie na kolorach ziemi (brązy, żółcie, zielenie) i często kontrastowych (czerwień-turkus). Znajdziemy także wnętrza, w których dominuje biel, a wymienione wcześniej kolory są jedynie dodatkami. Żywa kolorystyka dodaje energii i pobudza oraz kojarzy się z ciepłem i wygodą;
   

 • akcesoriach DIY – aranżacjom boho daleko od wymuskanych wnętrz z katalogów. Z tego powodu często znajdziesz w nich nieidealne, jedyne w swoim rodzaju dodatki, bo wykonane ręcznie;
   

 • artystycznym nieładzie – w przeciwieństwie do oszczędnego w formie, nieco surowego stylu skandynawskiego boho uwielbia nagromadzenie wielu elementów i zapełnianie nimi każdego skrawka wolnej przestrzeni. Chaos, który niesie za sobą ten zabieg, jest jednak pozorny. W rzeczywistości wszystko jest starannie przemyślane, a każda rzecz ma swoje określone miejsce.

Jak zabezpieczyć drewniane akcenty na balkonie boho?

Jak już wspomnieliśmy, styl boho kocha drewno w każdej postaci. Surowiec ten będzie cieszyć nienagannym wyglądem przez lata tylko wtedy, gdy odpowiednio zabezpieczysz go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
 

W osiągnięciu tego celu może pomóc pokrycie drewnianych desek tarasowych Olejem do Drewna marki VIDARON, który nie tylko chroni, ale też dekoruje, nadając drewnu rozmaite odcienie, takie jak chociażby Teak Naturalny D02 lub Palisander Królewski D04.

Do drewnianych elementów możesz użyć VIDARON Lakier Zewnętrzny, który świetnie sprawdzi się przy malowaniu drewnianych mebli. Tworzy on trwałą i elastyczną powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych, podwyższoną odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie balkonu w stylu boho wcale nie wymaga dużego nakładu finansowego. Sporą część dekoracji i mebli pasujących do takiej aranżacji możesz wykonać własnoręcznie. Styl boho uwielbia takie detale, a Ty zyskasz satysfakcję z udanego projektu DIY.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49