text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Co na ścianę w kuchni przy stole? Stylowe i funkcjonalne aranżacje

Nie masz pomysłu na aranżację ściany w kuchni przy stole? Mamy dla Ciebie gorące inspiracje, które możesz wykorzystać planując metamorfozę swojej jadalni. Sprawdź, które pomysły będą idealnie pasowały do Twojej przestrzeni, która stanie się dzięki nim miejscem, w którym będziesz chciał spędzać jeszcze więcej czasu.

Co na ścianę w kuchni przy stole, czyli jak zaaranżować jadalnię?

Wybierając restaurację często kierujemy się nie tylko potrawami, które możemy znaleźć w menu, ale i wystrojem. Wnętrze i jego aranżacja, kolory i użyte materiały mają wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale również na apetyt i odczuwanie smaku. O wiele lepiej smakują nam posiłki i przyjemniej mija czas w pięknie stylizowanych pomieszczeniach niż w słabo oświetlonych budkach, siedząc przy stole nakrytym przetartą ceratą, przy ścianie z odpadającym tynkiem. Z tego powodu również warto zadbać o wystrój swojej własnej jadalni lub wydzielonego miejsca w kuchni, w którym wspólnie z rodziną jecie posiłki.
 

Projektując tę przestrzeń skup się na odpowiednim oświetleniu. Jeśli masz taką możliwość - ustaw stół możliwie jak najbliżej okna. W innym przypadku zadbaj o dobre oświetlenie sztuczne. Nie bez znaczenia jest również wykończenie ściany, znajdującej się w pobliżu stołu. Powinno być nie tylko stylowe, ale również praktyczne, odporne na plamy i środki czyszczące oraz uszkodzenia.

Ściana w kuchni przy stole – garść ciekawych rozwiązań

Przedstawiamy kilka stylowych i funkcjonalnych pomysłów na aranżację ściany w kuchni przy stole:

 • Niezawodne płytki – ściany w jadalni narażone są na liczne zabrudzenia, zwłaszcza na plamy z jedzenia oraz zarysowanie oparciami krzeseł. Bezpiecznym rozwiązaniem, które pozwala na szybkie czyszczenie zanieczyszczonej powierzchni oraz jest odporne na działania mechaniczne, są płytki. Układając je na całej powierzchni ściany wyeliminujesz problem związany z zachowaniem jej czystości przez długi czas. Wzór jaki wybierzesz może nadać charakteru całemu wnętrzu.
   

 • Kolorowa jadalnia, czyli tapeta na ścianie w kuchni przy stole. Jeśli pomysł z płytkami do Ciebie nie przemawia, a zależy Ci na wykończeniu ściany, które będzie można w łatwy sposób zachować w czystości, wytapetuj ją. Wybierz trwałą, zmywalną tapetę z powłoką winylową. Producenci oferują ogromny wachlarz wzorów i kolorów. Podobają Ci się duże liście palmowe, jednokolorowa jodełka lub kwiaty w stylu vintage? Dzięki takim deseniom Twoja jadalnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale również bardzo stylowa i nowoczesna.
   

 • Farba tablicowa, czyli oryginalny pomysł na ścianę w kuchni przy stole. Pokrycie ściany w kuchni czarną farbą to dosyć odważne posunięcie. Zyska ono jednak nowy wymiar, gdy produktem, którego użyjesz, będzie farba tablicowa. W tym celu użyj produktu MAGNAT Magnetyczna Farba Tablicowa. Klasyczna matowa czerń stanie się swoistym zaproszeniem do kreatywnych działań całej Twojej rodziny uzbrojonej w kolorową kredę. Na takiej ścianie możesz również rozpisać plan tygodnia lub zapisać ważne daty. Magnetyczne właściwości pomalowanej ściany pozwolą również kolekcjonować na niej magnesy przywożone z podróży. To proste i funkcjonalne rozwiązanie sprawi, że jadalnia stanie się prawdziwym centrum domowego życia.
   

 • Jak zabezpieczyć ścianę przed obijaniem krzesłami? Chcąc zapobiec śladom po otarciu ściany oparciami krzeseł, możesz użyć ochronnych naklejek. To jednak niezbyt estetyczny pomysł. Lepszym rozwiązaniem jest klasyczna drewniana listwa przy podłodze, która „zatrzyma” odsuwane krzesło i nie pozwoli obić mu się o powierzchnię ściany. Dobrym pomysłem jest także ułożenie paneli ściennych. Jeśli zdecydujesz się na drewniane, warto dodatkowo zabezpieczyć je produktem odpornym na zabrudzenia, środki czyszczące i wielokrotne szorowanie.

Stylowy i funkcjonalny beton, czyli pomysł na ścianę w kuchni przy stole

Jesteś miłośnikiem stylowych i nowoczesnych rozwiązań? Do dekoracji swojej ściany w kuchni wybierz beton. Nie musisz jednak trudzić się z naturalnym betonem. Proponujemy Ci jego imitację, drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego MAGNAT Style Beton. Połączenie tego materiału ze stalą, szkłem i surowym drewnem sprawi, że przestrzeń kuchenna nabierze modnego, industrialnego charakteru.
 

Odpowiednia aplikacja (sprawdź, jak to zrobić!) sprawi, że odtworzysz na swojej ścianie w jadalni charakterystyczne cechy surowej betonowej powierzchni. Gładkiej lub litej, z jej typowymi wżerami i ubytkami. Betonową powłokę bez problemu wykonasz samodzielnie dzięki Zestawowi Dekoratorium BETON
 

Pomysły na ścianę w kuchni przy stole mogą być jednocześnie piękne, jak i praktyczne. Wybierz jedno z proponowanych rozwiązań i ciesz się niebanalną przestrzenią podczas jedzenia.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49