text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Zastanawiasz się, jak zrobić legowisko dla psa z palet? Sprawdź i zrób to sam!

Jak zrobić legowisko dla psa z popularnego w domowych aranżacjach materiału, czyli palet? To proste! Europalety to moduły, które z powodzeniem złożysz w wygodny mebel dla Twojego pupila. Pokazujemy, jak krok po kroku wykonać legowisko dla psa DIY!

Jak zrobić legowisko dla psa – wybieramy materiały

Palety już od dłuższego czasu pojawiają się w naszych wnętrzach. Można z nich stworzyć oryginalny stolik, ławę, siedzisko, a nawet legowisko dla psa. Dzięki paletom mebel dla Twojego pupila stanie się nie tylko jego ulubionym miejscem odpoczynku, ale także unikalnym elementem wyposażenia Twojego wnętrza!
 

Europalety (bo to je staraj się wybierać, tworząc legowisko dla psa) to świetny element dekoracyjny. Możesz je docinać do odpowiednich rozmiarów, składać jedna na drugiej, pomalować lub tylko zabezpieczyć i podkreślić naturalny kolor, np. bejcą do drewna. Uwaga, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac pamiętaj o wysuszeniu palety i jej dokładnym wyszlifowaniu!
 

Do przygotowania legowiska dla psa z palet potrzebujesz:

 • 1 dobrze wysuszonej i wygładzonej europalety,
   

 • 2 długich, niskich desek (boki legowiska),
   

 • 1 długiej, niskiej deski (oparcie legowiska),
   

 • szlifierki,
   

 • kleju do drewna lub wkrętarki i wkrętów do połączenia całości,
   

 • zabezpieczającej bejcy do drewna.

Jak zrobić legowisko dla psa krok po kroku?

Krok 1. Przygotuj wszystkie drewniane elementy, tak aby spełniały oczekiwania Twoje i… Twojego pupila. Jeśli pies jest większy – do wykonania legowiska dla psa DIY potrzebujesz całej, niedzielonej palety (standardowy rozmiar palet to 1 x 1,2 m lub 0,8 x 1,2 m). Dla mniejszego zwierzaka możesz przygotować połowę europalety.
 

Krok 2. Czas na obróbkę drewnianych elementów legowiska. Dotnij 3 długie, niskie deski, tak aby jedna z nich miała rozmiar oparcia w legowisku, a dwie pasowały na długość do boków leżanki. Jeśli masz umiejętności artystyczne – na oparciu zrób finezyjny kształt geometrycznej falki lub wyżłób w drewnie ozdobne otwory.
 

Krok 3. Wyszlifuj wszystkie drewniane elementy. Pamiętaj, że Twój zwierzak może niechcący zrzucić poduszkę z legowiska i spać na samej palecie, dlatego struktura drewna musi być maksymalnie wygładzona i pozbawiona ewentualnych drzazg.
 

Krok 4. Sklej lub skręć wszystkie elementy legowiska dla psa DIY – stwórz siedzisko z oparciem i bokami. Ta praca wymaga precyzji, tak aby w żadnym miejscu nie wystawały wkręty lub nie było plam i zacieków po kleju.
 

Krok 3. Gotowe legowisko dla psa typu zrób to sam koniecznie zabezpiecz przed niszczeniem i czynnikami zewnętrznymi, szczególnie jeśli będzie ono umieszczone chociażby na werandzie czy w ogrodzie. Do zabezpieczenia wypróbuj np. łatwy w użyciu produkt marki VIDARON – Pokost Lniany.

Legowisko dla psa zrób to sam – zabezpiecz drewno!


Zabezpieczenie drewnianego legowiska dla psa to czynność bardzo ważna z kilku powodów.

Przede wszystkie, pokost lniany VIDARON pomaga wzmocnić strukturę drewna oraz uodpornić go na działanie czynników atmosferycznych oraz wilgoć. Produkt tworzy na powierzchni transparentną powłokę podkreślającą naturalne piękno drewna, a tak przygotowana warstwa może również być idealnym podkładem pod lakiery nawierzchniowe. Warto również wspomnieć, że niewątpliwą zaletą Pokostu Lnianego jest jego naturalna receptura.
 

Aplikację produktu należy rozpocząć od nałożenia pierwszej warstwy rozcieńczonej rozcieńczalnikiem max. do 35%. Przed nałożeniem pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża, gdyż Pokost Lniany może być naniesiony tylko na suche i czyste drewno. Legowisko DIY dla psa dobrze będzie się prezentować już po jednej warstwie, jednak dla podkreślenia efektu najlepiej pomalować również drugą, tym razem bez jej rozcieńczania. Pomiędzy malowaniem warstw powinieneś zachować odstęp nie mniejszy niż 24h. Taki sposób impregnacji możesz z powodzeniem stosować do drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu masz pewność, że legowisko zabezpieczone Pokostem Lnianym jest przygotowane na warunkami panującymi w domu, jak i w Twoim ogrodzie. Masz w domu zwierzaka? Legowisko dla psa z palet to ciekawy pomysł na tzw. coś z niczego. Europalety to dostępny, tani i efektowny (szczególnie po prawidłowym wyszlifowaniu) półprodukt do dalszej obróbki. Jeśli dodatkowo odpowiednio zabezpieczysz drewniane elementy legowiska bejcą, ten psi mebel będzie Wam służył przez naprawdę długi czas!

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49