text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Wieszak do przedpokoju, który możesz zrobić sam. Kreatywne rozwiązanie do domu!

Masz dość sklepowych gotowców do domu? Stwórz sam własny, oryginalny wieszak do przedpokoju! To zadanie zdecydowanie niewymagające dużych nakładów pracy. Jeżeli lubisz majsterkować – projekt wieszaka do przedpokoju typu zrób to sam z pewnością przyniesie Ci dużo satysfakcji!

Dlaczego warto zrobić wieszak do przedpokoju?

Wchodząc do domu, pierwszą rzeczą, którą widzisz nie tylko Ty, ale i Twoi goście, jest wieszak. Warto więc, aby wpadał w oko i zdobił całe pomieszczenie. Jeśli zależy Ci na kreatywnych rozwiązaniach, stwórz własny wieszak do przedpokoju. To zaledwie jedno popołudnie pracy dla początkujących majsterkowiczów, które sprawi, że codziennie będziesz cieszyć się niesamowitą, bo wyjątkową i praktyczną, ozdobą.
 

Jak zrobić wieszak do przedpokoju? To nic trudnego. W tym tekście wskazujemy kilka ciekawych pomysłów na taki dodatek do mieszkania. My zdecydowaliśmy się na drewnianą konstrukcję. Poniżej znajdziesz więc dokładny opis, jak zbudować swój własny niebanalny wieszak. Nie zapomnij też o odpowiednim zabezpieczeniu drewnianego materiału, tak by cieszyć się nim jak najdłużej. Wieszak możesz postawić nie tylko w przedpokoju, ale również w korytarzu, pokoju czy sypialni.

Krok po kroku, czyli jak samodzielnie zrobić wieszak do przedpokoju

Wieszak do przedpokoju zrób to sam może być wykonany na wiele sposobów. Od zaadaptowania starej drabiny, przez zrobienie go z europalety, aż po podwieszenie na ścianie odnowionych… drewnianych sanek z płozami! Chcesz również stworzyć własną niepowtarzalną ozdobę do domu? Nasz pomysł na to DIY – wieszak do przedpokoju – jest bardzo prosty. Wystarczy, że przygotujesz konstrukcję zbliżoną do tzw. koziołka, czyli stojaka z drewna, który wykorzystywany jest m.in. podczas remontu, cięcia drewna lub w warsztacie. Jak to zrobić?
 

Krok 1. Przygotuj materiały na wieszak do przedpokoju. Do zrobienia wieszaka potrzebujesz 4 desek na nogi (np. o długości 150 cm i szerokości 10 cm), 2 desek wspornikowych (50 x 10 cm) i jednej rurki lub deski na zwieńczenie wieszaka (np. 90 x 10 cm). Wszystkie elementy znajdziesz w sklepie budowlanym. Przygotuj się na docinanie (ew. klejenie) desek, a także ich szlifowanie i malowanie lakierobejcą.
 

Krok 2. Docinamy i łączymy deski. Połącz dwie nogi wieszaka, tak aby tworzyły nieproporcjonalny X, czyli taki, w którym skrzyżowanie desek następuje u samej góry. Przykręć do siebie deski, gdy leżą płasko na sobie – wykonaj dwie pary takich nóg wieszaka. Aby całość bezpiecznie stała, musisz podciąć spody desek na równo.
 

Krok 3. DIY wieszak do przedpokoju – łączymy szkielet. Masz już obie nogi wieszaka, czas połączyć je w całość. U ich dołu przymocuj deski wspornikowe, a na górze – w poprzek wieszaka – rurkę lub deskę zwieńczającą projekt. Twoja konstrukcja powinna już stabilnie utrzymywać się w pionie.
 

Krok 4. Malujemy wieszak do przedpokoju zrób to sam. Dokładnie wyszlifuj wszystkie nierówności swojego wieszaka, a następnie pomaluj go lakierobejcą, która nie tylko będzie wykazywała działanie ochronne, ale i dekoracyjne. Poczekaj na wyschnięcie. Twój projekt jest gotowy!

Zabezpieczamy nasze DIY – wieszak do przedpokoju

Drewniany wieszak do przedpokoju typu zrób to sam potrzebuje odpowiedniej farby, która zabezpieczy go m.in. przed uszkodzeniami lub działaniem słońca. Do ochrony wieszaka do przedpokoju użyj Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej VIDARON. Dlaczego? Ponieważ ten wysokiej jakości produkt tworzy na drewnie trwałą i elastyczną powłokę odporną na ścieranie.
 

Wyżej wspomniana lakierobejca marki VIDARON skutecznie zabezpiecza drewno przed działaniem słońca, czyli szkodliwych promieni UV. Jednocześnie produkt pomaga zachować naturalny rysunek słojów drewna. Z lakierobejcą możesz więc podkreślić oryginalność i nietuzinkowość swojego projektu, ponieważ świetnie sprawdza się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń.
 

Stwórz swój własny wieszak do przedpokoju! To proste, ale bardzo oryginalne rozwiązanie, które pomoże Ci jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49