text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Tani remont łazienki – jaką farbę do ścian wybrać?

Remont łazienki nie musi być drogi i czasochłonny. Wykończenie łazienki bez płytek pozwala osiągnąć ciekawe efekty aranżacyjne, a jednocześnie wiąże się ze sporą oszczędnością. Podpowiadamy, jak wybrać farbę do ścian odpowiednią do zastosowania w łazience.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak tanio zaaranżować łazienkę bez płytek,

 • czym powinna się wyróżniać farba do łazienki,

 • jak znaleźć dobrą i tanią farbę do małej łazienki w bloku.

Sposób na tani remont – łazienka bez płytek

Remont łazienki zwykle należy do kosztownych. Do wykończenia ścian najczęściej wykorzystuje się stosunkowo drogie materiały, jak glazura czy kamień. Prace związane z położeniem płytek są o wiele bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zwykłe pomalowanie ścian farbą, a co za tym idzie – wzrasta też koszt robocizny.
 

Żeby zmniejszyć wydatki na remont, wiele osób częściowo lub całkowicie rezygnuje z użycia glazury łazienkowej. Zamiast tego wykańczają pomieszczenie wysokiej jakości wodoszczelną farbą. Łazienka bez płytek jest dzięki temu równie funkcjonalna, a jednocześnie daje właścicielowi dużą swobodę aranżacji przy niższych kosztach remontu. Miejsce kabiny prysznicowej warto wykończyć glazurą, choć początkowo może wydawać się to wyższym kosztem, to w perspektywie wieloletniej wyjdzie na korzyść naszego portfela.

Najlepsza farba do łazienki – najważniejsze parametry

Ze względu na dużą wilgotność powietrza, nie każda farba do ścian może być użyta w łazience. Specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu przyczyniają się do szybkiego rozwoju pleśni i grzybów, a także powstawania nieestetycznych zacieków. Szczególnym wyzwaniem dla powłok malarskich jest strefa mokra – okolice wanny, prysznica czy umywalki, gdzie ściana narażona jest na bezpośredni kontakt z wodą.

Warto wiedzieć

Nawet najlepsza wodoszczelna farba do łazienek nie poradzi sobie z wilgocią, jeśli w pomieszczeniu zabraknie sprawnej wentylacji. Niezależnie od sposobu wykończenia ścian skuteczny wentylator i regularne wietrzenie łazienki zmniejszą ryzyko rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Farba do łazienki powinna być:
 

 • hydrofobowa i plamoodporna – stworzy trwałą warstwę odpychającą cząsteczki wody oraz innych płynów,
   

 • odporna na ścieranie i plamy – pozwoli na mycie i szorowanie ścian bez uszkodzenia powłoki malarskiej (również przy użyciu detergentów),
   

 • o właściwościach biobójczych – będzie chronić ścianę przed zarodnikami grzybów i pleśni.
   

Które emulsje do ścian najlepiej spełniają te warunki? Największą ochronę zapewniają farby lateksowe oraz ceramiczne do łazienek i kuchni. Oba rodzaje wyróżniają się bardzo wysoką trwałością, właściwościami hydrofobowymi i odpornością na zmywanie.

Czy wiesz, że..

Ściany pomalowane farbą to stały element wystroju modnej, białej łazienki w minimalistycznym lub skandynawskim stylu.

Tania łazienka bez płytek – jak wybrać farbę do ścian?

Aranżacja małej łazienki w bloku bez wątpienia będzie tańsza, jeśli zdecydujesz się na pomalowanie ścian dobrą farbą, a opłytkowanie tylko ścian pod prysznicem. Jak jednak wybrać materiały, aby jak najlepiej zoptymalizować koszty remontu?
 

 • Kiedy chodzi o renowację ścian – zwłaszcza w przypadku wymagających pomieszczeń, takich jak łazienka – oszczędzanie na jakości zwykle się nie opłaca. Bardzo niska cena emulsji idzie często w parze ze słabym kryciem, a w efekcie – koniecznością nałożenia kilku warstw. Dobra farba od sprawdzonego producenta będzie z kolei trwalsza, dzięki czemu unikniesz kolejnej kosztownej renowacji za kilka miesięcy.
   

 • Wybierając farbę do łazienki, zwróć uwagę na jej wydajność – to m. in. od niej będzie zależało zużycie produktu. Ten parametr określa przybliżoną powierzchnię, którą można pokryć za pomocą 1 litra danej emulsji. Farby do łazienki o dużej wydajności, jak MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom (aż do 16 m²/l).
   

 • Oszacuj ilość potrzebnej farby, tak aby po remoncie nie zostać z nadmiarem materiałów. Jak obliczyć powierzchnię ścian? Jeśli wykańczasz łazienkę z otwartym prysznicem, ściany mające bezpośredni kontakt z wodą wyłóż płytkami ceramicznymi. Jeżeli jednak planujesz wstawić zamkniętą kabinę, możesz w pełni zrezygnować z glazury.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49