text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Szklane ściany działowe – stwórz idealną, jasną przestrzeń!

Aby wydzielić z pomieszczenia strefę sypialną, roboczą czy domowe biuro, zdecyduj się na szklaną ścianę działową ze szprosami. Dzięki niej możesz uzyskać modne wnętrze pełne światła. Jak zaaranżować industrialną ściankę ze szkła?

Szklane ścianki działowe – sposób na rozświetlenie wnętrza

Stosowanie ścianek działowych bywa ryzykowne – w przypadku niewielkich pomieszczeń łatwo jest nadmiernie zaciemnić wnętrze i stworzyć wrażenie ciasnej przestrzeni. Aby tego uniknąć, warto stawiać ścianki z bezpiecznego szkła laminowanego lub hartowanego. Są lekkie i przepuszczają światło, a jednocześnie symbolicznie dzielą wnętrze – na przykład strefę wypoczynkową od sypialnej lub kuchennej.
 

Szklane ściany działowe pomagają:
 

 • wizualnie oddzielać strefy pełniące różne funkcje (np. część wypoczynkową od miejsca do pracy) bez utraty dostępu do dziennego światła;
   

 • zapobiegać przeciągom w przypadku mieszkań o dużej, otwartej przestrzeni;
   

 • powstrzymać przenikanie zapachów i pary wodnej z kuchni do reszty mieszkania;
   

 • nadać wnętrzu nowoczesny charakter – szklana ściana ze szprosami pasuje idealnie do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym.
   

Jak każde rozwiązanie, i to ma pewne wady. Przede wszystkim szklane ścianki działowe nie zapewniają takiego poziomu prywatności jak te wykonane z płyt gipsowo-kartonowych lub cegieł. Przez szybę można swobodnie zajrzeć do środka. Szkło nie stanowi także dobrej bariery dla dźwięków – będzie słychać prawie wszystko, co dzieje się wewnątrz wydzielonego w ten sposób pomieszczenia. Pamiętaj również, że szklane ściany wymagają częstego czyszczenia i polerowania, by wyglądały estetycznie.

Aranżacje z wykorzystaniem szklanych ścian działowych

Szkło można wykorzystać we wnętrzu na różne sposoby. Jeśli chcesz oddzielić aneks kuchenny od salonu, możesz wybrać konstrukcję sięgającą od kuchennego półwyspu aż po sufit. Za pomocą szklanej ścianki zarysujesz granicę między częścią wypoczynkową a roboczą. Tafla szkła bardzo dobrze sprawdzi się również w łazience – dzięki niej wydzielisz prysznic typu walk-in.
 

Modnym rozwiązaniem jest dzielenie przestrzeni szklaną ścianką działową z metalowymi szprosami. Taki rodzaj przepierzenia pasuje przede wszystkim do wnętrz industrialnych, minimalistycznych i nowoczesnych. Jest także dobrym sposobem na optyczne skrócenie długiego pomieszczenia – pozwala na stworzenie części dziennej od strony okna oraz jasnej sypialni lub gabinetu w głębi pokoju. Industrialne ścianki ze szkła powinny sięgać od podłogi po sufit i zostać wyposażone w bezpieczne drzwi – uchylne lub przesuwne.
 

Aby uzyskać więcej prywatności, na suficie wzdłuż tafli szkła zamontuj szynę, na której zawiesisz zasłonę z tkaniny zaciemniającej. Kiedy będziesz chciał, możesz zasłonić sypialnię czy miejsce do pracy. Inne sposoby na zwiększenie prywatności w pomieszczeniu ze szklaną ścianką to zastosowanie szkła barwionego, ornamentowego lub pokrytego nadrukiem UV – na przykład drobnym deseniem lub wyrazistą grafiką, która częściowo zasłoni wnętrze wydzielonego pomieszczenia.

Wykończenie wnętrza ze szklaną ścianą ze szprosami

Industrialny wariant tego motywu jest w ostatnich latach najmodniejszym sposobem na wykorzystanie szkła we wnętrzu. Warto wiedzieć, jak zaaranżować przestrzeń ze szklaną ścianą ze szprosami, by całość prezentowała się spójnie.

Czarne szprosy i połysk szkła najlepiej komponują się ze ścianami w jednym z odcieni off-white lub szarości. Można wprowadzić do wnętrza także odrobinę koloru, malując jedną ze ścian farbą MAGNAT Creative w odcieniu CR37 niepokorny turkus lub CR22 wybuchowy koral. Szeroka gama kolorystyczna produktu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych.
 

Industrialną ściankę zestaw z białymi lub czarnymi meblami o prostej formie. Nie zapomnij o lampach z drucianym lub stalowym kloszem, zielonych roślinach doniczkowych, a także miękkich tkaninach, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.
 

Szklana ściana działowa to dobry sposób na wydzielenie części pomieszczenia z zachowaniem dostępu do dziennego światła. Bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach industrialnych, szczególnie w wariancie z taflą przedzieloną szprosami. Wybierz to rozwiązanie, by stworzyć modną aranżację.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49