text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Styl vintage – kolory ścian, meble i dodatki

Styl vintage oznacza zamiłowanie do rzeczy starych, reprezentujących klasyczny design, ale nie antyków. To coraz popularniejszy nurt w urządzaniu współczesnych wnętrz. Marzy Ci się salon vintage, a może interesuje Cię retro łazienka? Dowiedz się, jak dobrać kolory ścian, meble oraz dodatki. 

Styl vintage w polskich mieszkaniach

W Polsce osoby ceniące sobie styl vintage najczęściej w swoich mieszkaniach decydują się na design rodem z lat 50 i 60. W innych krajach sięga się nawet do lat wcześniejszych. Polscy miłośnicy vintage stawiają na ozdobną ceramikę, retro fotele czy nawet kultowe meblościanki. Często producenci nowych mebli, sprzętów czy dodatków nawiązują również do vintage, wiedząc, jak wielu jest miłośników tego stylu.

Jak wprowadzić vintage do własnego mieszkania?

Szukasz inspiracji do urządzenia salonu lub ciekawi Cię, jak stworzyć pokój w stylu retro? Masz dwa sposoby: albo wprowadzić do nowoczesnego wnętrza elementy retro, albo do starszego – nowoczesne. 

Poszukując inspiracji do malowania ścian w pokoju retro, szybko można zorientować się, że styl ten lubi przeciwności i łączenie barw. Dopuszczalne są granatowe meble, miętowe ściany i ozdobne kwiaty. 

Sypialnia vintage

Jeśli szukasz inspiracji do sypialni i ciekawi Cię, jak wyczarować w niej retro styl, wcale nie musisz stawiać wyłącznie na zdecydowane odcienie. Wśród farb ŚNIEŻKA Barwy Natury znajdzie się odcień 173 majowa konwalia, który w połączeniu z odpowiednimi meblami oraz dodatkami takimi jak poduszki czy lampy stworzy klimat pokoju w stylu vintage. Taki kolor ścian sprawi, że pomieszczenie mimo charakteru retro będzie też czyste, subtelne i lekkie. 

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49