text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Sprawdź, jak zrobić własny stolik nocny DIY z wykorzystaniem drewna

Marzy Ci się prosty stolik nocny DIY? Mamy świetny patent na stworzenie tego jakże potrzebnego w sypialni mebla. Wystarczy, że zaopatrzysz się w… drewnianą skrzynkę. Podpowiadamy, jak zrobić z niej piękny i maksymalnie użyteczny drewniany stolik nocny DIY!

Dlaczego warto wykonać stolik nocny DIY?

Szafka, stół kawowy, półki czy stolik nocny DIY to nie tylko ogrom zabawy dla wszystkich lubiących majsterkowanie, ale i sposób na tworzenie we wnętrzu oryginalnych i niepowtarzalnych aranżacji. Stolik nocny typu zrób to sam to prosty i wdzięczny projekt. Z powodzeniem wykona go nawet początkujący majsterkowicz, który nie ma na koncie ani zbyt wielu metamorfoz wnętrz, ani samodzielnie skonstruowanych mebli.
 

Do zrobienia drewnianego stolika nocnego DIY można wykorzystać wiele materiałów. Od modnych plastrów drewna, przez proste drewniane elementy złączone chociażby wkrętami, aż po gotowe meble, dzięki którym przeprowadzisz gruntowną renowację. My do stworzenia idealnego stolika nocnego wybraliśmy drewnianą skrzyneczkę, którą można kupić za kilka złotych w Internecie.

Stolik nocny – zrób to sam z naszą pomocą

Jak zrobić stolik nocny DIY? Nie potrzeba do tego ani dużej cierpliwości, ani wielu materiałów. Oto nasza instrukcja, jak stworzyć ten efektowny mebel:
 

Krok 1. Skompletuj materiały na stolik nocny DIY. Do wykonania stolika potrzebujesz: drewnianej skrzyneczki na owoce w dowolnych rozmiarach, szlifierki, a także ewentualnie deseczek na półki, listewek do ich przymocowania i wkrętarki. Nie zapomnij też o lakierze do drewna, którym odpowiednio zabezpieczysz mebel.
 

Krok 2. Szlifowanie stolika nocnego typu zrób to sam. Skrzyneczka, która posłuży za cały korpus Twojej szafki nocnej, wymaga najprawdopodobniej dokładnego szlifowania. Pozbądź się nierówności, ewentualnych drzazg czy zabrudzeń ręcznie – używając papieru ściernego lub mechanicznie – dzięki szlifierce.

Krok 3. Montaż półek. Nie jest to obowiązkowy element, bo Twój DIY stolik nocny może się bez nich obejść, ale jeśli chcesz – wyznacz miejsce, w którym przykręcisz listewki do przymocowania półek. Poprowadź je tak, aby można było na nich swobodnie oprzeć deseczki i stworzyć dwie czy trzy oddzielne „kondygnacje” Twojego stolika.
 

Krok 4. Zabezpieczenie drewna w stoliku nocnym DIY. Wykończając drewniany stolik nocny typu DIY, nie możesz pominąć zabezpieczenia przed niszczeniem. Drewno to naturalny i szlachetny materiał, który bez odpowiedniego lakieru może szybko stracić swoje właściwości.

Po co zabezpieczać drewniany stolik nocny?

Wiele osób zapyta, po co zabezpieczać stolik nocny DIY, skoro będzie stał tylko w sypialni? Odpowiedź jest prosta: dobry lakier nie tylko chroni drewno Twojego stolika nocnego typu zrób to sam, ale i podkreśla jego walory estetyczne. Przykładem może być użycie produktu VIDARON Lakier Nitro, przeznaczonego do stosowania wewnątrz pomieszczeń.
 

Lakier wykazuje trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne – szafeczka nie porysuje się i nie zadrapie. Lakier nie powoduje też ciemnienia drewna, dzięki czemu zachowa ono swój naturalny wygląd. Praca z lakierem jest łatwa i przyjemna, ponieważ cechuje go krótki czas wysychania, doskonała rozlewność, a także wyjątkowa przyczepność do podłoża. Po wyschnięciu jest odporny, ale zachowuje optymalną elastyczność i tworzy gładką powłokę.
 

Stwórz swój własny stolik nocny DIY. Całość nie będzie Cię dużo kosztowała, a efekt może przerosnąć Twoje oczekiwania. Nie zapomnij o prawidłowym wykończeniu swojej szafeczki – użyj oleju do drewna, który podkreśli i zachowa jego naturalny kolor, a przy okazji wydobędzie jego cały urok. Twój stolik nocny typu zrób to sam zachwyci Cię prostotą i oryginalnością!

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49