text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Skrzynia ogrodowa drewniana. Jak zrobić ją samodzielnie?

W ogrodzie lub na działce zawsze znajdzie się wiele drobnych i większych przedmiotów, które trzeba bezpiecznie przechować. Niestety, nie zawsze mamy gotową receptę na utrzymanie porządku. Skrzynia ogrodowa DIY to przedmiot, który sprawdzi się na wyposażeniu każdego działkowicza.

Zastanawiasz się, jak utrzymać porządek na działce, tarasie lub balkonie?

Drewniana skrzynia może mieć wszechstronne zastosowanie, a z jej przygotowaniem poradzi sobie prawie każdy.

Skrzynia ogrodowa DIY to sprytny schowek na jesienne zbiory warzyw i owoców. To także niezawodny przedmiot do przechowywania zabawek dziecięcych i wreszcie – skrytka na podręczne narzędzia.

Nieważne, czy jesteś posiadaczem dużej działki, czy wręcz przeciwnie, małego balkonu. Skrzynia przyda się w każdym miejscu, a jej wszechstronne zastosowanie doceni każdy, kto lubi porządek.

Skrzynia ogrodowa drewniana – jak zrobić ją samodzielnie?

Pomysłów na wykonanie skrzyni drewnianej jest wiele. Grunt to przemyśleć dokładnie jej wielkość, ustalić miejsce przechowywania oraz zastosowanie. W zależności od tych założeń skrzynia będzie większych lub mniejszych gabarytów oraz zostanie wyposażona w dodatkowe elementy.
 

Jak zrobić skrzynię na warzywa, która jednocześnie będzie pełniła funkcję dekoracyjną oraz praktyczną? Oto nasz niezawodny przewodnik majsterkowicza od A do Z.
 

Zacznij od skompletowania niezbędnych materiałów. Tutaj przyda się określona liczba desek, z drzewa sosnowego lub świerkowego (są dużo tańsze niż drewno dębowe, a porównywalnie mocne). Deski będą podstawą skrzyni, warto zatem dobrać materiał trwały, nieco grubszy niż standardowe deski, a jeśli będzie już zaimpregnowany, to zaoszczędzisz czas na wykonywanie pierwszej warstwy zabezpieczenia przed wilgocią.
 

Deski dostaniesz zapewne w standardowych długościach. Konieczne będzie ich przycięcie na odpowiednią długość. Rozrysuj takie parametry w swoim projekcie, aby później znacznie łatwiej obliczyć ilość niezbędnego materiału. Przycięcie można wykonać piłą ręczną lub wyrzynarką bądź poprosić o podcięcie materiału w sklepie. Każda z opcji jest dobra, tylko pamiętaj, aby przed łączeniem miejsca przycięcia desek przetrzeć papierem ściernym. Unikniesz powstawanie niebezpiecznych drzazg i mało estetycznych poszarpań na zakończeniach.
 

Gdy deski mamy już przycięte i przygotowane w odpowiedniej ilości, to możemy rozpocząć zbijanie konstrukcji. Każdą z desek łączymy ze sobą za pomocą wkrętów do drewna i mocujemy wkrętarką lub wkrętakiem. Na narożnikach oraz na klapie zamykającej skrzynię mocujemy natomiast zawiasy.
 

Wnętrz skrzyni można wyściełać np. folią malarską przymocowaną za pomocą zszywek. Chroniąc drewno przed wilgocią w ten szybki sposób, zapewnimy mu znacznie dłuższą wytrzymałość.

Skrzynia ogrodowa zrób to sam!

A z pewnością przekonasz się, jak sporą frajdę można mieć z tworzenia takich ogrodowych elementów wyposażenia. Drewno to materiał łatwy w obróbce, wielofunkcyjny i szlachetny. Z pewnością znajdziesz swój indywidualny pomysł na przygotowanie skrzyni bądź innego wyposażenia do ogrodu, które zadziwi Twoich gości.
 

Aby jednak skrzynia ogrodowe mogła pełnić swoją funkcję przez kilka sezonów, koniecznie pokryj ją impregnatem - najlepiej zrobić to przed jej skręceniem. Jako pierwszy krok zalecamy nałożyć bezbarwny podkład gruntujący np. VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący. Produkt ten zapewni ochronę biologiczną drewna. Po zagruntowaniu należy nanieść warstwę produktu zapewniającą wzmocnienie oraz ochronę drewna przed wpływem czynników atmosferycznych. Wykorzystaj VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy. Zapewnia on nie tylko skuteczną ochronę przed słońcem i wilgocią, ale także nadaje materiałowi walory dekoracyjne. Świetnie sprawdzi się do zabezpieczenia drewnianej skrzyni, która na zewnątrz będzie narażona na trudne warunki atmosferyczne.
 

Mamy nadzieję, że masz już pomysł na własną skrzynię ogrodową DIY, która posłuży Ci w roli wielofunkcyjnego schowka. Pamiętaj, że samodzielnie wykonane elementy wyposażenia ogrodu to dużo frajdy i jeszcze więcej radości w sezonie wiosenno-letnim! Upiększaj swoją działkę własnoręcznie wykonanymi przedmiotami z drewna.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49