text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Ściany przesuwne do mieszkania

Chcesz zmienić rozkład przestrzeni lub podzielić ją na strefy, ale nie masz ochoty na czasochłonny remont? Ściany przesuwne w mieszkaniu to rozwiązanie, które pomoże Ci zrobić to w sposób, który nie wymaga dużych nakładów pracy i pieniędzy. Podpowiadamy, gdzie najlepiej postawić takie ściany i co zrobić, aby długo cieszyły nas swoją funkcjonalnością.

Czym są ściany przesuwne do mieszkania?

Załóżmy, że masz duży pokój, który chcesz podzielić na dwie strefy: wypoczynkową i tę do pracy. Co możesz zrobić, by odseparować je od siebie ? Zamiast stawiania ściany działowej, wymuszającej duży remont, możesz też pomyśleć o innych, mniej inwazyjnym rozwiązaniu – o ścianie przesuwnej. Dlaczego warto umieścić ją w swojej przestrzeni?

Ścianka działowa przesuwna w pokoju nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych. Ten łatwy w montażu sposób podzielenia pomieszczenia jest wygodny i bardzo funkcjonalny, ponieważ taka ściana przesuwna może być również doskonałą dekoracją. Z powodzeniem też tłumi dźwięki. No i nie ma w niej drzwi, które przy otwieraniu zabierałyby przestrzeń.

Ścianka działowa przesuwna w pokoju – gdzie ją instalować?

Przyjrzyj się naszym inspiracjom, dzięki którym jeszcze chętniej zdecydujesz się na ścianę przesuwną:

 • Stwórz własny gabinet. Prowadzisz firmę z domu lub pracujesz zdalnie i pragniesz oddzielić swój home office od przestrzeni wspólnej dla wszystkich domowników? Zastosuj ściankę działową przesuwną. Dzięki niej Twoja strefa pracy będzie zamknięta zawsze, gdy będziesz tego potrzebować. Po skończonych zadaniach możesz odsunąć drzwi i znów cieszyć się przestronnym pokojem.
   

 • Kawalerka podzielona przesuwną ścianką działową. Małe mieszkania lub kawalerki wymagają sprytnych rozwiązań. Czasem potrzebujesz podzielić w nich duży pokój na dwa mniejsze, ale np. tylko wtedy, gdy spodziewasz się gości i chcesz ukryć swoje łóżko. Zamontuj w mieszkaniu ścianę przesuwną, która wieczorem zapewni Ci intymność sypialni, gdy Twoi bliscy chcą nadal przebywać w salonie. W dzień natomiast, po przesunięciu ściany, znowu będziesz mógł się cieszyć przestronnym wnętrzem.
   

 • Jadalnia oddzielona od kuchni. Chcesz oddzielić strefę gotowania od miejsca, w którym spożywasz posiłki? Ściana przesuwna nada się do tego idealnie. Pozwoli Ci zamknąć przestrzeń kuchenną i jeść obiad z bliskimi bez widoku zlewu czy deski do krojenia. No i będziesz mógł się cieszyć jadalnią, choć wcześniej brakowało Ci na nią pomieszczenia.
   

 • Mobilna ścianka działowa w pokoju dzieci. Twoje pociechy rosną i każda z nich chciałaby mieć swój własny pokój? Jeśli w Waszym mieszkaniu zaczyna brakować miejsca, warto spróbować podzielić przestrzeń dziecięcą na dwie części za pomocą przesuwnego elementu. Każde z Twoich dzieci będzie miało swój prywatny kącik, a kiedy przyjdzie chęć na wspólną zabawę pokoje będzie można znów połączyć!

Urozmaicamy ścianę przesuwną w mieszkaniu

Jest wiele rodzajów mobilnych ścian działowych, idealnych do mieszkania. Wśród nich są modele szklane, drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych, laminowane. Dostępne są w różnorodnej kolorystyce oraz o zróżnicowanej przepuszczalności światła: ażurowe, przezroczyste, półprzezroczyste. Możliwości jest bez liku. Jeśli już zdecydujesz się na tak oryginalny rodzaj podziału przestrzeni, warto pomyśleć o równie ciekawym wykończeniu ścian w tym pomieszczeniu.
 

Idealnym tłem dla przesuwnej ścianki działowej w pokoju może być powierzchnia pokryta farbą strukturalną, np. produktem MAGNAT Style Stiuk Wenecki. Ta cienkowarstwowa akrylowa farba marki MAGNAT doskonale imituje efekt szlifowanego marmuru, który możesz wykończyć na trzy różne sposoby. W zależności od stopnia wypolerowania, Twoja marmurowa ściana może mieć efekt satynowy, błyszczący, a nawet intensywnie błyszczący.
 

Ściany przesuwne do mieszkania to rozwiązanie, które w łatwy i dość szybki sposób pozwala podzielić przestrzeń i zyskać dodatkowe pomieszczenie. Jeśli będziesz miał ochotę odświeżyć inne ściany we wnętrzu, sięgnij po oryginalną strukturę MAGNAT Style Stiuk Wenecki.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49