text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Ściana tablicowa w kuchni. Inspiracje i pomysły na aranżacje

Przejrzałeś już setki projektów w poszukiwaniu inspiracji aranżacji kuchni i nadal nie znalazłeś tego, który miałby w sobie to „coś”? Mamy dla Ciebie oryginalny pomysł na atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie dekoracyjne. Ściana tablicowa w kuchni, bo o niej mowa, ma szansę zaistnieć nie tylko jako nowoczesny akcent wystroju, ale również praktyczny „notatnik” całej rodziny.

Ściana tablicowa w kuchni

Z pewnością widziałeś aranżacje, w których jedna ze ścian wyróżnia się na tle reszty. Zazwyczaj mamy wtedy do czynienia z powłoką farby w innym, mocnym, kontrastowym kolorze, panelem dekoracyjnym lub strukturą - betonem, stiukiem czy trawertynem - która wprowadza do wnętrza ciekawą, trójwymiarową fakturę. Jest natomiast jeszcze jeden kreatywny sposób, który pozwoli Ci zaakcentować ścianę – farba tablicowa.
 

Swoją tablicową ścianę w kuchni uzyskasz poprzez nałożenie na jej powierzchnię ceramicznego produktu MAGNAT Farba Tablicowa. Po wyschnięciu otrzymasz powłokę podobną do tablicy szkolnej, na której śmiało można pisać i rysować kredą. Taką dekorację możesz wielokrotnie zmywać i pokrywać kredą na nowo bez strachu, że ją zniszczysz. Daje to ogromne pole do codziennych kreatywnych działań w ramach tej płaszczyzny.
 

Możesz na niej rozpisywać plan dnia, zostawiać wiadomości dla bliskich, robić notatki „ku pamięci” lub po prostu dać upust artystycznym fantazjom. Dodatkowo rozwiązanie to na pewno podbije serca Twoich dzieci.

Aranżacje z kredową ścianą w kuchni

Wystarczy trochę fantazji i czarna farba tablicowa może stać się ciekawym punktem wyjścia wielu kuchennych aranżacji.
 

 • Wyróżnienie nietypowej ściany – jeśli masz w swojej kuchni jedną ścianę węższą od innych, np. tę, za którą poprowadzony jest szyb wentylacyjny, zamiast ją ukrywać, spraw, by była bardziej widoczna. Dlaczego? Ponieważ zamiast przeszkadzać i być bezużyteczną - stanie się pięknym elementem dekoracyjnym, który urozmaici przestrzeń. Pamiętaj, że jeśli kuchnia jest mała, to decydując się na ciemną farbę tablicową, resztę ścian należy pomalować na jasno. W uzyskaniu wizualnej lekkości pomogą również jasne fronty szafek kuchennych.
   

 • Obramowany fragment ściany – Wiadomo, że farbą tablicową można pokryć tylko jedną ze ścian. Ale! Ciekawym rozwiązaniem jest również pomalowanie jedynie fragmentu jednej ściany. Jak to zrobić? Na powierzchni pokrytej jasną farbą za pomocą taśmy malarskiej wyznacz obszar, na którym chcesz użyć farby tablicowej. Po jej wyschnięciu możesz zadecydować, czy zostawisz jedynie surowy, czarny kwadrat, czy dodatkowo „zamkniesz go” w drewnianej lub złoconej ozdobnej ramie, by przypominał obraz z galerii sztuki.
   

 • Kredowe tabliczki w różnych kształtach – farbę tablicową możesz wprowadzić do wnętrza również za pomocą małych akcentów. Produkt MAGNAT Farba Tablicowa można stosować również na drewnie, dlatego wytnij ze sklejki różnorodne kształty (np. liście, chmury, kwiaty) i pomaluj je nim na czarno. Po wyschnięciu, zawieś gotowe dekoracje na ścianie lub ustaw na półkach.

Ściana tablicowa – inspiracje z farbami MAGNAT

Dzięki MAGNAT Farba Tablicowa w prosty sposób własnoręcznie stworzysz kredową ścianę w swojej kuchni. Właściwości tego produktu pozwalają uzyskać efekt podobny do tablicy szkolnej. MAGNAT Farba Tablicowa jest odporna na zmywanie i ścieranie, dzięki czemu będzie wyglądać atrakcyjnie przez bardzo długi czas.
 

Ściana w kuchni pomalowana farbą tablicową to doskonała alternatywa dla innych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki niemu i przy pomocy kolorowej kredy, codziennie możesz mieć w swojej kuchni zupełnie nową dekorację.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49