text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Ściana i telewizor. Jak to połączyć? Pomysł na ścianę za telewizorem

Aranżacja ściany za telewizorem wcale nie jest łatwym zadaniem. Powinna być nie tylko elementem dekoracyjnym przestrzeni, ale również być funkcjonalna. Zastanawiasz się, jak to osiągnąć? Weź pod uwagę kilka naszych praktycznych wskazówek i zainspiruj się pomysłami na ciekawe projekty ściany za telewizorem.

Ściana + telewizor = wyzwania

Telewizor to dość istotny element aranżacji wnętrza. Jeśli już zdecydujesz się na jego posiadanie, decyzja o tym, gdzie go umieścisz, jest kluczowa m.in. dla późniejszego umeblowania. Na niego bowiem powinien być skierowany chociażby zestaw wypoczynkowy.
 

Natomiast sama dekoracja ściany z telewizorem to wyzwanie zarówno aranżacyjne, jak i techniczne. Po pierwsze, należy subtelnie zamaskować okablowanie. Po drugie, trzeba wybrać odpowiedni system do montażu, jeśli chcesz swój telewizor zawiesić bezpośrednio na ścianie. Po trzecie, czeka Cię prawdziwa próba ognia, czyli takie wkomponowanie odbiornika w wystrój wnętrza, żeby stał się jego ozdobą. I po czwarte – odpowiedni dobór pokrycia powierzchni, która będzie sprzyjać oglądaniu telewizji.
 

Mamy na to jednak kilka sprawdzonych rozwiązań. Zastanawiasz się, co dać na ścianę za telewizorem? Sprawdź nasze poniższe propozycje. Podpowiemy Ci, jakie faktury są najlepsze, które dodatki będą najbardziej odpowiednie i jakie sztuczki zastosować, aby ciekawie wyeksponować to szczególne miejsce w dużym pokoju.

Modna i stylowa dekoracja ściany z telewizorem

Projektując aranżację, pamiętaj, że ściana za telewizorem w salonie to obszar, który szczególnie przyciąga wzrok, zarówno gości, jak i samych i domowników. Stwórz więc taką przestrzeń, która będzie oryginalna i dekoracyjna, ale jednocześnie nie będzie odwracać uwagi od oglądania telewizji. Co zrobić, aby osiągnąć taki efekt?
 

Postaw na odpowiednie światło. Jeśli nad telewizorem planujesz umieścić ozdobną półkę, zamontuj pod nią halogeny, które delikatnie doświetlą telewizor. Ciekawym sposobem są również systemy ledowe. Postaw na ciepłą biel oświetlenia, która stworzy przytulną aurę w Twoim pokoju.
 

Potrzebujesz również specjalnych listew, pod którymi ukryjesz kable. Jeśli będą odsłonięte, odbiorą cały urok aranżacji, wprowadzając chaos wizualny.
 

Pomysły na dekorację ściany za telewizorem:
 

 • Kompozycja z obrazów i telewizora – potraktuj telewizor jak kolejny obraz na Twojej ścianie. Niech stanie się centrum ciekawej kompozycji. Powieś nad nim, pod nim oraz obok mniejszego rozmiaru ramki z ulubionymi grafikami czy zdjęciami lub obrazy. W ten sposób stworzysz intrygującą dekorację.
   

 • Półki, półki – Ustaw telewizor na masywnej, niskiej długiej szafce, a nad nim zawieść długie półki wykonane z drewna w tym samym kolorze. Postaw na nich oparte o ścianę ramki ze zdjęciami. Tak zaaranżowana ściana z telewizorem sprawi, że Twój salon zyska przytulny, domowy charakter.
   

 • Telewizor w ramie – Potraktuj telewizor jak obraz w galerii sztuki i opraw go w ramę. Może być drewniana lub ozdobna – każdy model wyraźnie wyeksponuje odbiornik. Możesz to zrobić na dwa sposoby: wybrać ramę ściśle przylegającą do krawędzi Twojego telewizora, albo nieco większą, by zostawić wokół niego dodatkową przestrzeń.
   

 • Ściana za telewizorem i beton – Możesz również nadać ścianie oryginalną fakturę. Doskonałym rozwiązaniem jest modny efekt betonu na ścianie. Wprowadzi on do pomieszczenia typowo miejski szyk. Idealnym produktem, który możesz wykorzystać jest drobnoziarnisty tynk mineralny MAGNAT Style Beton.

Betonowa ściana za telewizorem – hit wnętrzarski

Beton stał się niekwestionowanym królem wśród sposobów na pokrycie powierzchni ścian. Decydując się na to rozwiązanie, nie musisz rozglądać się za naturalnym betonem. W łatwy i oszczędny sposób stworzysz piękną fakturę betonu na ścianie z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami, dzięki jego doskonałej imitacji. Wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego drobnoziarnisty tynk mineralny Beton MAGNAT Style dzięki odpowiedniej aplikacji bez problemu stworzy „surową” betonowa powłokę.
 

Ściana za telewizorem w betonie, w zależności od zamysłu i precyzji wykonania, może mieć formę gładką lub litą. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie przestrzeń wypełniają metal, szkło oraz surowe drewno.
 

Jak widzisz, pomysłów na ścianę za telewizorem w salonie jest wiele. Wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej i stwórz przyjemną aranżację dla rodzinnego salonu.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49