text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Salon w nowoczesnym stylu skandynawskim – charakterystyka

Projektanci nowoczesnych aranżacji wnętrz garściami czerpią z minimalizmu, który z kolei jest typowy dla stylu skandynawskiego. Co wyróżnia te wyjątkowe, północnoeuropejskie stylizacje i jak wprowadzić je do własnego mieszkania? Poznaj inspirujące pomysły na salon w stylu skandynawskim!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co wyróżnia salon w stylu skandynawskim,

 • jaki kolor do salonu w stylu skandynawskim,

 • jakie dodatki sprawdzą się w pokoju w stylu skandynawskim.

Co wyróżnia salon w stylu skandynawskim?

Ludność z północnych, skandynawskich rejonów żyje swoim życiem – przyzwyczajeni są do krótkich dni i małej ilości światła dziennego, w szczególności w okresie zimowym. Dlatego też podczas urządzania mieszkania stawiają na jasne, rozświetlone przestrzenie, które nieco rekompensują im naturalne uwarunkowania tej szerokości geograficznej. W salonach w stylu skandynawskim zakochali się też jednak mieszkańcy cieplejszych i jaśniejszych części świata – w Polsce takie aranżacje cieszą się ogromną popularnością i coraz częściej spotykamy je w domach i mieszkaniach.

Pokojom w stylu skandynawskim nie obca jest ekologia i bliskość z naturą – oprócz jasnych ścian i dodatków znajdziesz tu mnóstwo drewna i ocieplające wnętrza zielone rośliny. Salon w stylu skandynawskim jest także zgodny z ideą minimalizmu – prostota mebli, dekoracji i tekstyliów uzupełniana jest ciekawymi fakturami i nieraz zdecydowanymi kolorami, które mają równoważyć chłód ścian. Inspirujące pomysły na salon w stylu skandynawskim zakładają też wpuszczenie większej ilości światła do wnętrz – w tym celu zrezygnuj z firan i ciężkich zasłon i ciesz się widokami i bliskością natury na zewnątrz.

Jaki kolor do salonu w stylu skandynawskim?

Jeśli chcesz stworzyć pokój w stylu skandynawskim, zastanów się, jaki kolor ścian do salonu będzie odpowiedni. W tym przypadku warto sięgnąć po kolekcję farb inspirowanych przyrodą – ŚNIEŻKA Barwy Natury – z którą osiągnięcie idealnej stylistyki stanie się wyjątkowo proste.

Na początek przyjrzyj się tym najjaśniejszym odcieniom – 173 majowa konwalia stworzy efekt niemal białych ścian, a 123 mglisty świt czy 193 górski strumień nadadzą im lekko szarawą barwę. Kolor ścian w salonie w stylu skandynawskim może także wpadać w błękit – szczególnie że kojarzy się on ze śniegiem i północnym klimatem Norwegii czy Finlandii. Postaw na jasną i delikatną 109 polną miętę, nieco mocniejszy i wymieszany z szarością 157 pejzaż zimowy lub chłodny, ale rozświetlający 192 srebrzysty poranek.

Jaki kolor farby do salonu może się jeszcze sprawdzić? Choć biele i szarości królują w pokojach w stylu skandynawskich, nie obawiaj się sięgać także po bardziej zdecydowane rozwiązania – jedną ze ścian pomaluj na lekki, wpadający w różowy kolor 147 dzika orchidea, albo postaw na łagodny brąz barwy 149 wspomnienie lata. W ten sposób dodasz otoczeniu cieplejszego charakteru.

Jakie dodatki sprawdzą się w pokoju w stylu skandynawskim?

Skoro już wiesz, jak pomalować ściany w salonie, zacznij dobierać do niego dodatki. Jeśli stawiasz na chłodne, jasne i stonowane odcienie farb do salonu, możesz nieco zaszaleć z kolorystyką wyposażenia, by ocieplić otoczenie. Warto stawiać na łagodną zieleń, jasne brązy, ale też na intensywne warianty żółci i zieleni.

O wiele łatwiej jednak urozmaicać pokój w stylu skandynawskim fakturami – florystyczne wzory, geometryczne desenie na tekstyliach oraz uwielbiane w tej stylistyce pasy – tak pionowe, jak poziome. Pamiętaj o naturze – drewno w pokojach w stylu skandynawskich jest mile widziane zarówno w przypadku mebli, jak i dodatków, a jutowe ozdoby czy nawet mech na ścianach pięknie dopełnią Twoje wnętrza.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49