text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Salon w kształcie litery L. Stwórz wspaniałe miejsce do wypoczynku!

Salon w kształcie litery L zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych przestrzeni do zagospodarowania. Mamy jednak kilka sposobów na to, aby urządzić go w sposób zarówno funkcjonalny, jak i budzący zachwyt wszystkich wyczulonych na piękno. Przeprowadź z nami metamorfozę swojego pokoju w kształcie litery L i doceń wyjątkowość tej przestrzeni.

Co wyróżnia salon w kształcie litery L?

W mieszkaniach w blokach lub kamienicach, na których formę nie mamy wpływu, spotykamy wiele typów i kształtów pomieszczeń. Od idealnych do zagospodarowania kwadratowych przestrzeni, przez trudniejsze w urządzaniu wąskie i długie strefy, aż do pokojów czy salonów w nietypowym kształcie litery L. Te ostatnie, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieustawne, mogą być naprawdę wdzięczne w aranżacji. Wystarczy tylko poznać kilka rozwiązań, dzięki którym salon L będzie stylowy i praktyczny.
 

Pomieszczenia w tym kształcie cechują się ograniczoną ustawnością, dlatego przy ich urządzaniu należy dokładnie przemyśleć dobór i ilość sprzętów, które można w nim ustawić bez ryzyka zagracenia lub uderzania się ciągle o ten sam kant szafki. Warto też pomyśleć m.in. o zróżnicowaniu dwóch części tej samej przestrzeni za pomocą kolorów lub faktur. A także o odpowiednim oświetleniu, które rozjaśni tę część pokoju z mniejszym dostępem do naturalnego światła.
 

Czego natomiast unikać w salonie w literę L? Nie sprawdzą się tutaj duże sofy narożne czy wieloosobowe kanapy, które zdominują przestrzeń. Lepiej wybrać nieco „lżejsze” meble wypoczynkowe, np. małe sofy oraz pufy czy fotele.

Urządzamy pokój w kształcie litery L

Urządzając pokój w kształcie litery L, postaraj się stawiać na nowoczesne stylizacje, które w swoich założeniach mają minimalizm. Sprawdzi się tu np. styl loftowy lub skandynawski. Pozwoli Ci to uniknąć zagracenia przestrzeni, a tym samym nawet nieustawny pokój wyda się bardziej przestronny i uporządkowany.
 

Chcąc praktycznie urządzić tę nieustawną przestrzeń, przemyśl dokładnie, do czego może Ci służyć mniejszy kąt w salonie. Możesz tam stworzyć mini bibliotekę z miejscem do czytania, ustawić biurko do pracy zdalnej, półkę na bibeloty z podróży albo ozdobić ścianę grafikami, a na ziemię rzucić wygodne saki do relaksu.
 

Jak widzisz, specyficzne ukształtowanie salonu w tzw. elkę sprawia, że naturalnym rozwiązaniem staje się wydzielenie osobnych stref, pełniących odmienne funkcje. Dzięki temu możesz mieć w tym samym miejscu elegancki salon z jadalnią „tuż za rogiem”. Doskonałym sposobem na wyodrębnienie strefy we wspólnej przestrzeni jest pokrycie części ścian strukturą, np. betonem. W ten sposób wyznaczysz umowną granicę. Wzmocnisz ten efekt, jeśli zdecydujesz się również na zróżnicowane pokrycie podłogi.

Zdobienia ścian w salonie w literę L

Ściany częściowo pokryte strukturą to idealny pomysł dla salonów w literę L. Decydując się na takie oryginalne pokrycie powierzchni, możesz wybrać imitację betonu, która pasuje zarówno do części wypoczynkowej, jak i jadalnianej. Ta struktura świetnie komponuje się z surowym drewnem, szkłem i metalem.
 

Efekt betonu na ścianie uzyskasz przy użyciu drobnoziarnistego tynku mineralnego MAGNAT Style Beton, wyprodukowanego na bazie spoiwa wapiennego. Produkt ten doskonale naśladuje naturalny beton. Możesz wybrać wykończenie gładkie lub lite z charakterystycznymi wżerami ubytkami. Obie wersje wprowadzą do wnętrza minimalistyczny, lecz wielkomiejski i nowoczesny sznyt.
 

Salon w kształcie litery L to ciekawe wyzwanie aranżacyjne. Z pomocą naszych wskazówek stworzysz przyjazną, wygodną i praktyczną przestrzeń, w której o wiele chętniej niż do tej pory będziesz spędzać czas.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49