text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Przytulny salon dla całej rodziny w stylu hygge

Od kilku dobrych lat styl skandynawski święci triumfy w aranżacji wnętrz i z roku na rok zyskuje coraz większe grono wielbicieli. W ostatnim czasie popularny jest również termin hygge, wywodzący się z Danii, który skupia się na celebrowaniu drobnych przyjemności. A gdzie można to robić lepiej niż we własnym domu? Daj się zainspirować i urządź przytulny salon dla swojej rodziny właśnie w tym stylu.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co oznacza hygge w codziennym życiu,

 • salon w stylu hygge – jakie kolory ścian wybrać,

 • jakich farb użyć do malowania,

 • jakie szczegóły dopełnią klimat hygge w Twoim salonie.

Hygge w codziennym życiu, czyli?

Hygge to termin oznaczający dobrostan. Niełatwo jest przetłumaczyć go wprost, ale łączy w sobie wyłącznie przyjemności w zakresie spokoju, błogości, intymności oraz nastroju i beztroski. Stan hygge można osiągnąć na wiele sposobów, ale najłatwiej zrobić to we własnym domu.
 

Filozofia hygge we własnych czterech kątach to zatem niczym niezmącony relaks w otoczeniu ulubionych przedmiotów. Czy wiesz, jak zabrać się do aranżacji salonu w stylu hygge?

Salon w stylu hygge – jakie kolory ścian wybrać?

Planując urządzenie salonu w stylu hygge, na pierwszym miejscu postaw kwestie wykończeniowe i kolory ścian. W tym przypadku istotne są nie tylko modne kolory ścian, ale i takie, które uzupełnią klimat hygge.
 

Niezależnie od tego, czy czeka Cię aranżacja małego salonu, czy dużej przestrzeni, postaw na jasne i naturalne odcienie. Duński design opiera się na stosowaniu odcieni z palety jasnych, zimnych barw zgodnie z filozofią, która mówi o tym, że ciepłe kolory są odpowiedzialne za pochłanianie światła. Możesz wybrać klasyczną biel, ale i jasny beż czy krem. Kolory ścian w salonie będą następnie dopełnione przez odpowiednie światło oraz dodatki.

Jakich farb użyć do malowania?

Gdy masz już pomysł na salon i wiesz, jakich kolorów chcesz użyć do aranżacji, pozostaje wybór odpowiedniej farby. Właściwa będzie z pewnością ŚNIEŻKA Barwy Natury w odcieniu 147 dzika orchidea lub 101 posrebrzane żyto. Ta lateksowa farba odznacza się wysokim poziomem krycia. Tworzone dzięki niej powłoki są matowe i odporne na ścieranie. Naturalne odcienie pomogą Ci bez trudu znaleźć idealną barwę do salonu w stylu hygge.
 

Jeśli natomiast salon jest intensywnie użytkowany nie tylko przez osoby dorosłe, ale i dzieci, warto wziąć pod uwagę produkt dla wymagających odbiorców. Do takich celów sprawdzi się ŚNIEŻKA Plamoodporna, która cechuje się odpornością na plamy, jak również na zmywanie i szorowanie na mokro. W palecie kolorystycznej znajduje się aż 48 trwałych odcieni, w tym ciepłe i jasne odcienie koloru kremowego np. P03 postępowa czy P09 idealna.

Jakie szczegóły dopełnią klimat hygge w Twoim salonie?

Gdy ściany w salonie zachwycają już jasnymi, naturalnymi barwami, można zastanowić się nad dopełnieniem wnętrza o inne elementy. Pamiętaj, że salon w stylu hygge to przede wszystkim przytulność i miejsce, do którego chce się wracać. Postaw więc na klimatyczne oświetlenie. Ważne jest, by światło było lekko przytłumione i miało ciepłą barwę. Mile widziane są także świece, które wspomagają relaks we własnych czterech ścianach.

Co jeszcze podkreśli przytulność salonu? Oczywiście miękkie fotele, najlepiej z podnóżkiem, puszyste poduszki i koce, którymi można przykryć się w jesienny lub zimowy czas. Istotne jest, by tkaniny były miłe w dotyku i jak najbardziej naturalne. I wreszcie Twój własny kącik w salonie, czyli tak zwany hyggekrog. W tym miejscu relaks powinien najlepiej smakować niezależnie od formy – czytanie, rozmyślanie lub popijanie gorącej herbaty, wszelkie sposoby dozwolone, o ile sprawiają przyjemność.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49