text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Pomysł na ścianę ze zdjęciami: poznaj najciekawsze aranżacje!

Kto z nas nie lubi robić zdjęć? W czasach, gdy nie ogranicza nas liczba klatek w kliszy, fotografujemy się wszędzie, gdzie się da. Wśród masy zdjęć zapisanych na nośnikach cyfrowych są te wyjątkowe, warte wywołania. Zobacz pomysły na ścianę ze zdjęciami, by móc często wracać do dobrych wspomnień.

Dlaczego pomysł na ścianę ze zdjęciami jest dobry?

Rodzinne fotografie to pamiątka wspólnie spędzanego czasu. Ważnych, wzruszających i zabawnych momentów. Dlatego ściana ze zdjęciami to świetny pomysł na podkreślenie więzi i dodanie do wnętrza przyjemnych wibracji. To również doskonały sposób na zaaranżowanie pustej ściany. Taka własna galeria pięknych chwil umieszczona na ścianie sprawi, że dom stanie się jeszcze bardziej wasz.
 

Co więcej, fantazyjny układ zdjęć na ścianie może sprawić, że wasze mieszkanie nabierze zupełnie nowego wymiaru. Odpowiednio dobrane zdjęcia z prywatnego albumu, zarówno te nowsze, jak i starsze staną się więc niepowtarzalną ozdobą domu.
 

Kilka sprawdzonych patentów na ścianę ze zdjęciami
 

Jeśli nie wiesz, na jaki układ zdjęć na ścianie się zdecydować i potrzebujesz inspiracji, podpowiadamy kilka najciekawszych rozwiązań:
 

 • eklektyczna ściana ze zdjęciami – to jedno z najmodniejszych ostatnio rozwiązań ma zasadniczą zaletę: masz tu pełną dowolność tworzenia. W projekcie możesz użyć różnych ramek, bawić się ich rozmiarami i dowolnie je zestawiać;
   

 • symetryczna galeria zdjęć na ścianie – pomysł dla fanów porządku. Dobierz ramki w ten sposób, tak aby po zawieszeniu na ścianie tworzyły np. jeden duży kwadrat lub prostokąt. W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji i ściągi z rozmiarami ramek i ich optymalnymi układami;
   

 • ściana ze zdjęciami na półkach – kto powiedział, że fotografie muszą wisieć na ścianie? Wybierz ramki pasujące charakterem do stylu aranżacji pokoju (mogą być w różnych rozmiarach), zamontuj na ścianie kilka cienkich, drewnianych półek i ustaw na nich zdjęcia;
   

 • galeria zdjęć wiszących przy ścianie – jeśli lubisz oryginalne rozwiązania DIY, rozwieś swoje zdjęcia na rozpiętych na ścianie sznurkach. Przypnij je małymi drewnianymi spinaczami (kiedyś służyły do suszenia prania, teraz powszechnie używane jako akcesoria dekoratorskie). Możesz również do ściany pod sufitem przymocować drewnianą listewkę z haczykami, do których przywiążesz różnej długości sznurki, które będą swobodnie opadać w dół. Na ich końcach zawieś zdjęcia, przeplatając przez otworki w fotografiach zrobionych dziurkaczem. Uroku takim ścianom ze zdjęciami dodasz uzupełniając je dekoracyjnymi sznurami małych lampek LED.

Jak odpowiednio wyróżnić galerię zdjęć na ścianie?

Chcesz stworzyć niepowtarzalną galerię zdjęć na ścianie? Pamiętaj o ładnym tle. Zadbasz o nie dobierając odpowiedni kolor farby. Dobrze dopasowane barwy sprawią, że Twoje fotografie będą się jeszcze lepiej prezentować.
 

Jednym z lepszych sposób na wyróżnienie fotografii jest zawieszenie ich na powierzchni pomalowanej innym kolorem niż reszta ścian. Jeśli posiadasz jedną ciemną ścianę w swoim salonie, którą możesz przeznaczyć na domową galerię, wybierz jasne ramki. Jeśli dopiero myślisz o tym rozwiązaniu, wybierz farbę w intensywnym odcieniu z kolekcji MAGNAT Ceramic Care. W zależności od aranżacji twego wnętrza, możesz sięgnąć np. po produkty: A8 śmiały tanzanit, A6 intrygujący labradoryt lub A13 księżycowy hematyt. Głębokie odcienie kontrastujące z jasnymi ramkami będą dobrym uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji.
 

Jeśli natomiast kolekcja twoich ramek do zdjęć jest utrzymana w ciemnych tonacjach, najlepiej będą one wyglądały na jasnym tle. Idealnie sprawdzą się tu takie odcienie farb, jak: A14 jasny kalcyt, A15 mleczny chalcedon czy A26 alabastrowy jaspis. Dzięki zabawie kontrastem stworzysz oryginalną ozdobę pokoju dziennego, sypialni, korytarza a nawet kuchni.

Galeria zdjęć na ścianie to doskonały sposób na spersonalizowaną dekorację wnętrza. Dzięki niej przestanie ono być bezosobowe i nabierze charakteru domowników. Wyjątkowość tego rozwiązania aranżacyjnego podkreślisz farbami z kolekcji MAGNAT Ceramic Care.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49