text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Pęknięta ściana - w jaki sposób naprawić uszkodzoną powierzchnię?

Pęknięta ściana psuje estetykę wnętrza i wzbudza niepokój jego mieszkańców. Na ogół niepotrzebnie – pęknięcia są naturalnym objawem pracy elementów konstrukcyjnych nowo wybudowanych budynków. Jak pozbyć się ich szybko i skutecznie? Oto nasz poradnik.

Naprawa pękniętej ściany to najczęściej zadanie, z którym można się uporać samemu. Szczególnie, jeśli zastosuje się do tego produkty marki Śnieżka Acryl Putz ofercie której znajdują się także produkty specjalistyczne do naprawy tego typu pęknięć.

Jak zabrać się za wypełnianie pęknięć?

Pracę należy zacząć od usunięcia luźnych cząstek pyłu gruzu z rysy oraz wydrapania tynku z jej krawędzi pod kątem 45 stopni – to zwiększy później przyczepność masy naprawczej. Następnie powierzchnię rysy należy zabezpieczyć gruntem polimerowym – wzmacnia on luźne elementy i zapewnia właściwe wysychanie masy naprawczej.

Po czasie wskazanym na opakowaniu można wypełnić rysę masą naprawczą Acryl Putz Flex FX23. To gotowy do użycia produkt z dodatkiem włókna szklanego - zawiera w swoim składzie specjalną żywicę polimerową, która w znacznym stopniu poprawia jego parametry wytrzymałościowe i decyduje o doskonałej przyczepności masy naprawczej do podłoża. Masa po wyschnięciu pozostawia transparentną powłokę z widocznymi włóknami. Ze względu na wysoką i stałą elastyczność można ją stosować na pęknięcia o szerokości do 5 mm bez konieczności stosowania taśm zbrojeniowych.

Acryl Putz Flex FX23 Nanosimy w ubytki – to skuteczny produkt -można powiedzieć bandaż elastyczny – jedya uwaga aby był skuteczny 1mm utwardza się na dobę. Czas schnięcia jednej warstwy wynosi 6 godzin. Po nałożeniu jednej i jej wyschnięciu, nakładamy drugą. Po całkowitym wyschnięciu można nałożyć na wypełnioną rysę gładź zwykłą finiszową Acryl Putz Finisz FS20, która również zawiera w swoim składzie specjalną żywicę polimerową. To poprawia parametry gładzi i decyduje o jej doskonałej przyczepności do podłoża.

Gotowa gładź szpachlowa Acryl Putz Finisz FS20 to produkt najwyższej jakości polecany do ostatecznego, wykończeniowego wygładzania powierzchni ścian i sufitów metodą ręczną i maszynową. Po wyschnięciu (które trwa kilka godzin) wyjątkowo łatwo się szlifuje zachowując bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Pozostawia śnieżnobiałe i idealnie gładkie do malowania powierzchnie.

Ważne aby wcześniej oszacowac stopień ubytków i rys – niekedy wystarczy szybkie uzupełenieni masą naprawczą https://www.dekoratorium.pl/Acryl-Putz/Gladzie-i-gotowe-masy-szpachlowe/Finisz-FS20/Acryl-Putz-N-FS20-FINISZ-8KG W innym przypadku gdzie mamydo czynienia z pęknieciem wywiłanym „pracą „ podłoża stosujemy wcześniej opsaną metodą. Cały proces uzupełniania ubytku w ścianie, jaki wytworzyło pęknięcie trwa w sumie 3 dni. Nie warto skracać czasu oczekiwania na schnięcie kolejnych warstw, bo to źle wpłynie na trwałość wypełnienia. Pośpiech jest tu niewskazany. Jednocześnie naprawa rysy jest tak prosta, że można zrobić to samemu, zaoszczędzając 3 dniówki.

Kiedy pęknięcia mogą być niebezpieczne?

W niektórych przypadkach naprawa rys i pęknięć ścian nie powinna być wykonywana na własną rękę. Jeśli szczelina biegnie niemal pionowo na ścianie nośnej, na całej wysokości pomieszczenia, lub tworzy schodkowy zarys, to mamy powody do niepokoju. Taką rysą powinien się zająć fachowiec. Podobnie z pęknięciami stropu biegnącymi w poprzek belek w pobliżu środka pomieszczenia lub blisko ścian. Takie rysy mogą świadczyć o przeciążeniu i ugięciu stropu lub o nadmiernym nacisku w strefie podporowej.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49