text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Nowoczesna aranżacja sypialni z garderobą. Poznaj nasze sposoby!

Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na przeznaczenie jednego wolnego pomieszczenia na garderobę, wciąż możesz znaleźć trochę miejsca na wydzielenie kącika w innym miejscu. Zobacz, jak urządzić sypialnię z garderobą, aby każda z nich była funkcjonalna i cieszyła oko nowoczesnym wyglądem.

Aranżacja sypialni z garderobą – zalety i wady

Nie da się ukryć, że wydzielenie w sypialni miejsca na osobną garderobę niesie za sobą wiele korzyści. Warto wspomnieć chociażby o:

 • zwiększeniu przestrzeni do przechowywania – o ile w standardowej szafie zmieścisz zazwyczaj ubrania i niewiele poza nimi, osobna garderoba zapewnia znacznie większą powierzchnię;
   

 • możliwości dowolnego zaaranżowania pomieszczenia – możesz zastosować w nim półki i drążki w układzie dopasowanym do Twoich potrzeb, dzięki czemu jeszcze łatwiej pomieścisz w garderobie wszystko, co tylko zechcesz;
   

 • łatwe odnajdywanie potrzebnych rzeczy – nietrudno zgubić coś na ciasnych, ciemnych półkach. Garderoba zapewnia dużo miejsca i można ją dobrze doświetlić tak, jak każde osobne pomieszczenie. Bez trudu znajdziesz więc to, czego właśnie szukasz.

Mimo wszystko na aranżację garderoby trzeba poświęcić kilka metrów kwadratowych przestrzeni. W wielu przypadkach może to oznaczać konieczność rezygnacji z czegoś innego – a czasem wręcz mimo szczerych chęci zrealizowanie takiego projektu może się okazać niemożliwe. Aby korzystanie z niej było w miarę komfortowe, potrzebujesz co najmniej 60 cm głębokości i 80 cm szerokości. Przy tym wszystkim w sypialni powinno pozostać tyle miejsca, abyś mógł swobodnie podejść do łóżka i pozostałych mebli, bez obijania się o nie.
 

Pamiętaj też o tym, że garderoba spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy będzie w niej porządek. Zagracona i przepełniona niepotrzebnymi rzeczami nie tylko wprowadzi do aranżacji sypialni chaos, lecz również zmarnuje wygospodarowane na nią miejsce. Regularne sprzątanie, odkładanie rzeczy na swoje miejsce i usuwanie z niej ubrań i innych przedmiotów, z których już nie korzystasz, pomoże Ci tego uniknąć.

Sypialnia z garderobą – inspiracje

Jeśli Twoja sypialnia cechuje się dużym metrażem, wydzielenie w niej miejsca na garderobę nie powinno przysporzyć Ci trudności. Wystarczy jedna lub dwie ścianki działowe i otrzymasz osobne minipomieszczenie, które możesz następnie zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami. Podobnie wygląda wtedy, gdy wnętrze jest co prawda małe, ale ma wnęki, które można sprytnie zabudować, zyskując w ten sposób funkcjonalną przestrzeń garderobianą.
 

Gdy ogranicza Cię metraż, a nie masz do dyspozycji żadnej wnęki, sytuacja się trochę komplikuje, ale ten pomysł wciąż jest możliwy do zrealizowania. Wymaga jednak dokładnego wymierzenia pomieszczenia i dopasowania pozostałych elementów wyposażenia w taki sposób, by korzystanie z nich nie stanowiło problemu pomimo ograniczonego miejsca.
 

Sypialnia, z której wydzielono garderobę, stała się mała i przytłaczająca? Możesz dodać przestronności, stosując popularne tricki służące do optycznego powiększania wnętrz, takie jak:

 • stosowanie jasnych kolorów,
   

 • nagromadzenie luster, przeszkleń i innych elementów o powierzchni odbijającej światło,
   

 • wybór mebli na nóżkach, które dodają aranżacji lekkości,
   

 • stosowanie wzorów w pionowe i poziome pasy, które sprawiają wrażenie, jak gdyby pomieszczenie było dłuższe i szersze niż w rzeczywistości.

Jak optycznie oddzielić od siebie te pomieszczenia?

Jak urządzić sypialnię z garderobą, w której te dwa pomieszczenia będą się wzajemnie uzupełniać, a jednak pozostaną optycznie oddzielone? Dobrym pomysłem jest wykończenie ścianki działowej między nimi w sposób kontrastujący z resztą wystroju. W jaki sposób?


Możesz pomalować ją innym kolorem, zaaranżować na niej galerię z rodzinnymi zdjęciami albo zastosować na ścianie strukturalny, trójwymiarowy efekt. W tym ostatnim przypadku pomocny może się okazać np. MAGNAT Style Stiuk Wenecki. Przy użyciu tej akrylowej farby uzyskasz strukturalny wzór przypominający szlifowany marmur. Dostępny w kilku kolorach i trzech wariantach wykończenia (satynowy, błyszczący i intensywnie błyszczący) perfekcyjne dopełni każde wnętrze, niezależnie od jego wystroju.
 

Sprytnie zaaranżowana strefa przechowywania w sypialni nie tylko zapewni Ci wygodę podczas szukania potrzebnych ubrań, lecz przede wszystkim pomoże Ci w opanowaniu chaosu w pozostałej części mieszkania. Wszystkie rzeczy, których używasz sporadycznie, możesz schować w tym miejscu, do którego mają dostęp tylko domownicy, ale nie odwiedzający Cię goście. Przekonaj się, jak wiele wolnego miejsca zyskasz dzięki przemyślanej aranżacji sypialni z garderobą!

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49