text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Niebieska łazienka – najlepsza farba do łazienki

Niebieska łazienka to jedna z klasycznych aranżacji, którą możesz uzyskać bardzo łatwo, jeśli zamiast wykonywania ściennych okładzin ceramicznych zdecydujesz się na pomalowanie ścian. Jak wybrać odpowiednią farbę do łazienki oraz jak zaaranżować niebieską łazienkę? Sprawdź!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wybrać farbę do łazienki,

 • jak aranżować łazienkę z niebieskimi farbami do ścian.

Farba łazienkowa – co powinno ją wyróżniać?

Płytki ceramiczne przez lata były montowane na ścianach łazienek nie bez przyczyny – dzięki nim ściany były odpowiednio chronione przed wilgocią, a dekoracyjna okładzina nie niszczyła się mimo ciągłego kontaktu z wodą. Obecnie jednak ogromną popularnością cieszą się specjalne farby do łazienek, które dzięki swoim doskonałym właściwościom mogą być stosowane w specyficznych warunkach wytwarzanych w kuchniach i łazienkach podczas gotowania lub zażywania gorących kąpieli.

Porada

Stosowanie farb przeznaczonych do łazienek pozwala na częstszą zmianę aranżacji pomieszczenia, niż ma to miejsce w przypadku płytek ceramicznych. Sam remont trwa krócej, a Ty możesz podążać za trendami, dopasowując do nich wystrój swojego mieszkania. Ważne: nie pokrywaj farbą ścian w okolicach wanny, umywalki lub pod prysznicem. W tych miejscach lepiej ułożyć płytki lub inny, odporny na wodę i zachlapanie materiał.

Aby pomalowane ściany w łazience były dłużej świeże i trwałe konieczne jest dobranie specjalistycznej farby. W tym przypadku świetnie sprawdzi się farba ceramiczna MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom lub farba lateksowa MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. Obie tworzą powłoki odporne na wilgoć, jednak to nie jedyne ich zalety. MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom cechuje się powłoką odporną także na rozwój grzybów i pleśni, natomiast MAGNAT Ceramic Kitchen&Bethroom powłoką odporną na rozwój grzybów i bakterii.

Jak pomalować łazienkę z wykorzystaniem niebieskiej farby?

Z farbami do łazienki bez trudu zrealizujesz swój plan w postaci aranżacji bazującej na niebieskim kolorze ścian. Zobacz kilka propozycji!

 • Niebieska łazienka w klasycznym stylu – niebieska farba do ścian to idealny wybór, jeśli chcesz zaaranżować łazienkę w stylu angielskim lub sięgnąć po inne tradycyjne aranżacje. Błękity, takie jak KB3 źródlany chalcedon z palety farb MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom, pięknie uzupełniają ponadczasową biel ceramiki, jednocześnie nieco ożywiając przestrzeń. W takich wnętrzach niebieską farbę możesz zastosować tylko na części ścian, a pozostałe wykończyć płytkami lub panelami.

 • Aranżacje biało-niebieskiej łazienki – połączenie bieli i niebieskiego sprawdza się nie tylko w klasycznych przestrzeniach. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach spisuje się równie dobrze, szczególnie jeśli masz do czynienia ze sporą łazienką. W takim przypadku możesz wykorzystać nawet nieco ciemniejszy odcień niebieskiego, np. KB12 wodny szmaragd z palety farb MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom, by podkreślić zdecydowany, choć minimalistyczny charakter niebieskiej łazienki.

 • Niebieskie ściany a styl naturalny – niebieski kolor ścian daje Ci również możliwość zaaranżowania łazienki w naturalnym stylu. Barwa nieba łączy się z zielenią i drewnem tak samo we wnętrzach, jak na łonie natury, dlatego nie musisz się obawiać takich zestawień kolorystycznych. Do tego celu wybierz farbę łazienkową w łagodnym odcieniu, takim jak B14 bystry tanzanit z palety farb MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom.

 • Pastelowa łazienka z niebieskimi ścianami – jasne błękity będą z kolei efektownie korelowały z delikatnymi szarościami. W takiej kompozycji pastelowa, niebieska farba, np. B17 morski akwamaryn, nie będzie się wydawała przesłodzona i dziecięca, zyska natomiast własną głębię i charakter. Do takich wnętrz świetnie pasują białe dodatki, ale możesz też postawić na czarne detale, które stworzą ciekawe kontrasty.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49