text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Meble ze skrzynek na balkon. Pomysły na efektowne i tanie meble balkonowe!

Własnoręcznie wykonane meble na balkon ze skrzynek to kolejny dowód na to, że wykańczanie przestrzeni rekreacyjnej wcale nie musi dużo kosztować. Zobacz, co możesz zrobić własnoręcznie, by upiększyć swój balkon czy taras – nasze instrukcje Ci w tym pomogą.

Meble ze skrzynek na balkon – proste i nietuzinkowe

Choć katalogi wnętrzarskie kuszą eleganckimi meblami balkonowymi, ich ceny często zaskakują, i to niestety nie pozytywnie. Nie każdy może sobie pozwolić na uszczuplenie domowego budżetu o dużą kwotę, aby kupić coś, z czego będzie korzystać tylko przez małą część roku, gdy pozwoli na to pogoda. Na szczęście z pomocą przychodzą sprytne pomysły na meble DYI, które wykonasz własnoręcznie i będzie Cię to kosztować o wiele mniej niż przy zakupie tych gotowych. Materiałem, który jest stosunkowo niedrogi i doskonale sprawdza się w tej roli, są drewniane skrzynki.

Meble ze skrzynek najlepiej wpiszą się w balkony i tarasy utrzymane w stylu boho, rustykalnym czy shabby chic. W zależności od wykończenia i zastosowanych dekoracji możesz je także wpasować w inne aranżacje, nawet te bardziej nowoczesne.

Jakie meble ze skrzynek na taras możesz zrobić własnoręcznie?

Co możesz zrobić, mając do dyspozycji drewniane skrzynki, kilka kątowników i śrub oraz wkrętarkę? Możliwości jest wiele, a poniżej prezentujemy kilka z nich:

 • regał – to jeden z najprostszych pomysłów DIY na meble balkonowe ze skrzynek. Wybierz kilka z nich o takich samej wielkości, a następnie połącz ze sobą, korzystając z płaskowników i wkrętarki. Elementy montażowe najlepiej umieścić z tyłu konstrukcji, aby nie zaburzały jej estetyki;
   

 • półki ścienne – ich budowa wygląda podobnie do tworzenia regału. Jedyna różnica polega na tym, że gotowa półka powinna być przystosowana do montażu na ścianie oraz zabezpieczona przed przewróceniem na balkonie. Musisz więc zamontować w jej tylnej części specjalne uchwyty, na których ją zawiesisz;
   

 • siedzisko – jego konstrukcja wygląda dokładnie tak, jak w przypadku regału, a jedyna różnica polega na tym, że siedzisko kładziesz na ziemi i wykańczasz miękkimi poduszkami, które zapewnią optymalny komfort;
   

 • stolik – jeśli potrzebujesz jedynie niewielkiego, podręcznego stolika, na którym będziesz mógł postawić kubek z kawą, wystarczy… postawić skrzynkę na jednym z krótszych boków. Jeśli potrzebujesz większej powierzchni, po prostu skręć ze sobą kilka z nich, uważając na to, by były takich samych wymiarów. Blat możesz pozostawić w wersji naturalnej albo wykończyć płytą MDF lub drewnianymi deskami w pasującym odcieniu.

Jak zadbać o trwałość mebli na balkon ze skrzynek?

Miej na uwadze, że choć gotowy mebel wygląda solidnie, to jest wykonany z drewna. A materiał ten choć piękny, to jednak jest podatny na niszczenie pod wpływem czynników pogodowych. Wymaga zatem odpowiedniego zabezpieczenia przed ich działaniem.
 

W osiągnięciu tego efektu pomoże Ci odpowiednie zaimpregnowanie skrzynek. Najlepiej, jeśli zrobisz to w kilku krokach. Na początek ważne jest dokładne przygotowanie drewna, tak aby było ono suche i pozbawione wszelkich plam. Pierwszą warstwą jaką nakładamy na czyste drewno powinien stanowić podkład – polecamy bezbarwny VIDARON Impregnat Ochronny Do Drewna Gruntujący. Pomoże to zabezpieczyć balkonowe meble ze skrzynek przed czynnikami zewnętrznymi i grzybami oraz przygotowywać je pod zastosowanie kolejnego preparatu. Kiedy impregnat gruntujący wyschnie możesz nałożyć warstwę produktu, który zarazem wzmacnia i dekoruje drewniane powłoki. Dobrym pomysłem będzie użycie VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy lub VIDARON Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna. Taki preparat podkreśli i uwydatni piękno drewna oraz sprawi, że będzie odporniejsze na zarysowania i czynniki atmosferyczne. Możesz więc być pewien, że gotowa konstrukcja nie straci swojego surowego charakteru, a jednak zyska odpowiednie zabezpieczenie. Własnoręcznie wykonane meble ze skrzynek na pewno nie będą idealne – szczególnie jeśli to jeden z Twoich pierwszych projektów DIY. Jednak ich oryginalny wygląd i satysfakcja, że udało Ci się zrobić je samodzielnie, z pewnością wynagrodzą drobne niedociągnięcia w estetyce czy konstrukcji.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49