text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

3 pomysły na marynistyczny styl w pokoju dziecka

Marynistyczny styl w pokoju dziecka to jeden z najpopularniejszych sposobów urządzania przestrzeni najmłodszym domownikom. Kolory morza wprowadzają do pokoju spokój, marynistyczna symbolika rozbudza marzenia. Oto 3 pomysły na takie wnętrze.

Styl marynistyczny narzuca kolorystykę - błękity, lazury, turkusy i granaty, w różnych odcieniach są tu niezbędne. Kolor niebieski uspokaja, więc dobrze, żeby dominował we wnętrzu. Im mniejsze dziecko, tym bardziej niedojrzały układ nerwowy i większe problemy z wycieszeniem się. Błękity mogą pomóc maluchowi uspokoić się po dniu obfitującym w bodźce. Poniekąd stąd tendencja, aby urządzać pokój dziecka w stylu marynistycznym.

Inny powód to fascynacja dzieci morzem i marynarzami. Warto podsycać wyobraźnię maluchów zachęcając ich do poznawania świata i podróżowania. W dzieciństwie najczęściej palcem po mapie, z czasem naprawdę. Pokój wyposażony w atrybuty marynarskie, nawiązania do flory i fauny morskiej, symbole marynistyczne będzie dla dziecka nie tylko własnym, bezpiecznym królestwem, lecz także miejsce kształtującym marzenia i wiedzę o świecie.

Jak urządzić pokój w stylu marynistycznym? Podpowiadamy 3 rozwiązania.

Ahoj, przygodo!

Pierwszy pomysł to pokój wystylizowany na statek. Na rynku dostępna jest cała masa dodatków, które pomogą stworzyć klimat statku w dziecięcym królestwie: szablony do malowania ścian, tekstylia, lampy, uchwyty meblowe... Są nawet łóżka, które kształtem przypominają statek. Ale w większości przypadków wystarczy marynistyczny motyw na ścianie, dywan i kilka nadmorskich drobiazgów, aby wystrój marynistyczny pokoju był wystarczający dla uzyskania odpowiedniego efektu, który wzmocni odpowiednia kolorystyka: oprócz błękitów w pokoju marynarskim nie może zabraknąć także bieli, granatu i czerwieni jako kolorów dodatkowych, dopełniających marynistyczną aranżację.

Złote piaski

Inny pomysł na pokój w stylu marynistycznym to nawiązanie do nadmorskich plaż i wypoczynku nad wodą. Tu nie powinno zabraknąć nawiązań do piasku oraz fauny i flory morskiej. W tej stylizacji obok błękitu pojawić się musi beż w różnych odcieniach, trochę zieleni. A w dodatkach: muszelki, kamyki, wizerunki morskich żyjątek, rafy koralowej. Warto pomyśleć również o akwarium z prawdziwymi rybkami.

Co słychać, Robinsonie?

Ostatnia stylizacja nawiązuje do książki o słynnym rozbitku. Motyw bezludnej wyspy rozpala wyobraźnię dzieci i dorosłych – każdy zadaje sobie pytanie, co by zrobił, gdyby znalazł się sam w takim miejscu. To także motyw, który powinien rozbudzić wyobraźnię przy urządzaniu pokoju w stylu marynistycznym. W tym przypadku warto zadbać np. o motyw palmy w postaci malowidła ściennego lub żywej rośliny doniczkowej. Hamak rozwieszony między ścianami tuż koło niej lub przytwierdzony do sufitu pomoże dziecku zrelaksować się i poczuć jak na wakacjach. Przy dzisiejszym obłożeniu zajęciami i pracami domowymi takie chwile relaksu, czy wręcz drzemki, są bezcenne.

Styl marynistyczny nie bez przyczyny jest chętnie wybierany przez dzieci i rodziców. Dzięki kolorystyce i symbolice morskiej taka stylizacja sprawia, że dziecko wycisza się jednocześnie kształtując wyobraźnię i ciekawość świata. Żeby uzyskać dobry efekt naprawdę nie trzeba dużo pracy i nakładów. Zacznij od wyboru kolorów farb – najlepiej Śnieżka Barwy Natury. Reszta, przy małym wsparciu naszych inspiracji i porad, pójdzie łatwo.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49