text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Lekkie pastelowe kolory do biura w domu – zainspiruj się

Subtelność i barwy, które nie przytłaczają – to cechy idealnej przestrzeni służącej do pracy biurowej. Jeśli aranżujesz biuro w domu, przydadzą Ci się triki, dzięki którym praca będzie nie tylko efektywniejsza, ale i przyjemniejsza. Spójrz na nasze inspiracje do domowego biura i wprowadź pastele do swojej biurowej przestrzeni.

Kolor ścian wpływa na psychikę


Naukowcy od lat badają to, jak kolory ścian oddziałują na psychikę. Odnosi się to również do przestrzeni biurowych i wpływu barw na wydajność pracowników. Okazuje się, że nieodpowiednie dobranie kolorów może sprawić, że dłuższe przebywanie w takim pomieszczeniu będzie powodowała senność, rozdrażnienie i zmęczenie. 

Najkorzystniejsze barwy do domowych przestrzeni biurowych to jasne i ciepłe odcienie o niewielkim nasyceniu. Sprawdzą się zatem kolory pastelowe dobrane z szerokiej barwy kilkudziesięciu farb z kolekcji ŚNIEŻKA Plamoodoporna. To nie tylko wielość odcieni, ale i podwyższona odporność na plamy, dzięki czemu powłoka może być szorowana i zmywana na mokro bez uszkodzeń nawierzchni.

Pastele aktywizują


Dlaczego warto wybrać pastelowe kolory do ścian? Takie wykończenie ścian sprawia, że pracownik jest bardziej zaktywizowany do pracy. Co więcej, delikatne, pastelowe barwy optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że całe pomieszczenie stanie się przytulniejsze.

Nie od dziś wiemy, że kolory wpływają na funkcjonowanie oraz naszą wydajność, dlatego jeżeli decydujemy się na biuro w domu, powinniśmy rozważyć połączenia kolorów neutralnych, czyli takich które nie męczą wzroku. Świetnie współgrają ze sobą odcienie farby z kolekcji ŚNIEŻKA Plamoodporna, o delikatnym pastelowym zabarwieniu, chociażby połączenie jasnego odcienia szarości P37 ponadczasowa z pudrowym różem P20 modna, jasnoszary P38 współczesna z odcieniem limonkowym P33 nowatorska lub seledynowym P41 urocza oraz zieleń P34 kreatywna z beżem P09 idealna. Fani fioletu mogą odnaleźć swój idealny pastelowy odcień dzięki zastosowaniu farby z serii ŚNIEŻKA Barwy Natury 110 jesienne wrzosowisko i zestawiać go z błękitem 141 wiosenny deszczyk lub różem 132 różana altanka, a sam róż dobrze prezentuje się w towarzystwie farby brzoskwiniowej np. 114 brzoskwiniowy sad. Mieszaj i łącz, a stworzysz przestrzeń idealną.

Zgodnie z ogólnymi zasadami stosowania kolorów, pastelowe, delikatne barwy sprzyjają skupieniu i pracy umysłowej. Dlatego zachęcamy do wypróbowania jednego z naszych zestawień kolorystycznych w swoim domowym biurze. 

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49