text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Kuchnia w stylu prowansalskim – inspiracje

Pachnąca lawenda, ciepło południowego słońca i pełne przestrzeni krajobrazy – wszystko to sprawia, że styl prowansalski niezmiennie króluje w kuchennych przestrzeniach, tworząc przytulną i jasną aranżację, stanowiącą serce całego domu. Podpowiadamy, jak wykreować prowansalską kuchnię.

Kuchnia prowansalska – wybierz idealne meble

Kuchnia w stylu prowansalskim to kuchnia w drewnie – ale niekoniecznie w jego naturalnych odcieniach. W tej aranżacji dużo lepiej sprawdzają się te bielone, dzięki którym pomieszczenie wydaje się większe, jaśniejsze i nabiera klasycznego wyrazu.

Choć białe meble mogą kojarzyć się z minimalizmem, w przypadku tych wybieranych do kuchni prowansalskich z pewnością tak nie jest. Mają być one bogato zdobione, rzeźbione, pełne ażurowych detali i dekorowane motywami roślinnymi. Dekoracyjne gałki, przetarcia w stylu shabby chick, nieco angielskie, dekoracyjne zacięcie – wszystko to doskonale odnajduje się w takich pomieszczeniach kuchennych.

Biała kuchnia – jakie ściany?

Choć styl prowansalski w kuchni kojarzy się głównie z bielą, nie należy zapominać, że jest on pełen ciepłych barw – te można znaleźć na ścianach i w dodatkach. Jaka farba do kuchni pozwoli uzyskać wymarzony efekt aranżacyjny?

Do prowansalskiej kuchni pasują łagodne odcienie fioletu i jasnozielone, najlepiej oliwkowe, detale. Na ścianach lepiej zastosować jednak barwy łagodne, w kolorach szarości, beżu czy pastelowych żółci. Wykreuj więc kuchnię w stylu prowansalskim, aplikując na ściany farbę w dość ciemnej barwie B3 zroszony awenturyn albo ciepłym i jasnym kolorze B7 mokry marmur z palety farb MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom lub łagodnym odcieniu beżu wpadającego w róż KB15 zatopiony marmur z palety farb MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom.

Dodatki do kuchni w stylu prowansalskim – postaw na naturę!

Prowansalska kuchnia kocha naturę – odnajdą się w niej wszelkie dodatki inspirowane przyrodą. Począwszy od roślinnych ornamentów, przez drewniane podłogi, na żywych roślinach kończąc. Te ostatnie mogą jednocześnie pełnić praktyczną funkcję – świetnym pomysłem do takiej kuchni jest uprawianie świeżych ziół w doniczkach.
 

Wybierz na podłogę kuchni jasne drewno – uzupełni stylizację, spinając ją spójną klamrą i dodając stosownej elegancji.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49