text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Kolor turkusowy w aranżacji wnętrz – inspiracje

Masz ochotę na zmianę wystroju? Przemaluj ścianę na kolor turkusowy! Ta głęboka, chłodna barwa świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, a zestawiona z odpowiednimi dodatkami pozwoli stworzyć wyjątkową aranżację. Przedstawiamy farby do ścian i podpowiadamy, z czym łączyć turkusowy kolor.

Turkusowy kolor ścian – czyli jaki?

Większość z nas kojarzy turkus z kolorem morza. Powstaje on jako połączenie czystego błękitu z domieszką żywej zieleni.

Kolor turkusowy może mieć różne odcienie. Naturalny turkus jest jasny i intensywny, tak samo jak naturalny kamień szlachetny, od którego wywodzi się jego nazwa. Farbę do ścian w tym kolorze znajdziesz wśród odcieni MAGNAT Ceramic.

Głęboki i wyrazisty odcień turkusu uzyskasz np. przy pomocy farby MAGNAT Creative w kolorze niepokorny turkus CR37. Jeśli z kolei zależy Ci na ciemnym, bardziej stonowanym kolorze ścian, możesz sięgnąć farbę ŚNIEŻKA Plamoodporna P48 stanowcza w kolorze turkusowym.

Turkus w salonie? Najlepiej w parze

Marzy Ci się efektowny turkusowy pokój? Mocne, głębokie kolory najlepiej prezentują się, gdy zastosujesz je tylko na jednej ścianie w pomieszczeniu. Pozostałe pomaluj na stonowany, jasny odcień. Dzięki temu aranżacja salonu nie będzie się wydawała przytłaczająca. Aby wizualnie odciążyć wnętrze z turkusową ścianą, możesz też wyposażyć je w jasne meble i gładkie, jednokolorowe dodatki.

Turkusowy kolor – z czym łączyć?

Jakie inne barwy będą dobrze wyglądać w turkusowym salonie? Oto kilka propozycji, które ciekawie przełamią wystrój wnętrza:

Turkus nie tylko w salonie – pomysł na niebanalną kuchnię

Turkusowe ściany to też sposób na wykończenie kuchni. W połączeniu z minimalistycznymi, białymi frontami i drewnianym blatem dadzą nowoczesny, a jednocześnie przytulny efekt. Aby aranżacja była równie funkcjonalna, co stylowa, do pomalowania kuchni koniecznie wybierz farbę odporną na szorowanie.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49