text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak zrobić warzywniak w skrzyniach krok po kroku – wyjaśniamy!

Marzy Ci się własna uprawa warzyw? Podpowiadamy, jak krok po kroku stworzyć warzywniak w skrzyniach. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają ograniczone miejsce, ale dużo pomysłów na ogród!

Warzywniak w skrzyniach krok po kroku – materiały

Do stworzenia warzywniaka w skrzyniach nie potrzebujesz wielu materiałów. Głównym budulcem będzie oczywiście drewno, które pozwoli Ci wytyczyć wielkość Twojego przydomowego ogródka. Drewniane deski powinny być już docięte na długość, jakiej potrzebujesz. Według naszego projektu warzywniak w skrzyniach będzie miał 140 cm długości, 70 cm szerokości i 30 cm wysokości.
 

Pamiętaj, że skrzynie do uprawy warzyw, które umieścisz w swoim ogrodzie, nie muszą mieć zabudowanego dna. Wystarczy, że wyłożysz je metalową siatką przeciw gryzoniom i geowłókniną, która oddzieli podłoże warzywniaka od ziemi. Jakie materiały musisz przygotować do wykonania skrzyni do uprawy warzyw? Skompletuj:
 

 • 2 deski o długości 140 cm i wysokości 30 cm (przód i tył warzywniaka),

 • 2 deski o długości 70 cm i wysokości 30 cm (boki warzywniaka),

 • 4 kantówki do zamocowania całości w ziemi,

 • geowłókninę w rozmiarze 140 cm na 70 cm,

 • impregnat do drewna.

Warzywniak w skrzyniach krok po kroku

Krok 1. Aby zapewnić drewnianym deskom estetyczny wygląd, ale też trwałość, przed nakładaniem warstwy dekoracyjnej warto pomyśleć także o warstwie gruntującej, np. Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący VIDARON. Impregnat ten należy stosować pod preparat: VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy, aby zapewnić sobie pełną ochronę drewna, wzmocnienie a także ochronę przed grzybami i sinizną.
 

Krok 2. Zbij ramę skrzyni z czterech desek. Pamiętaj o zamocowaniu na każdym z rogów kantówek, które pozwolą Ci umieścić warzywniak w ziemi.
 

Krok 3. Wkop swój warzywniak w skrzyni do podłoża. Znajdź dla niego nasłonecznione miejsce, które będzie idealne do uprawy różnych warzyw – pomidorów, sałaty, marchwi czy rzodkiewki.
 

Krok 4. Wyłóż dno skrzyni do uprawy warzyw drobną siateczką, która odstraszy gryzonie. Dotnij też warstwę geowłókniny, tak aby oddzielała ona Twoją uprawę od podłoża.
 

Krok 5. Przygotuj dobrej jakości ziemię do warzywniaka. Niech będzie to gleba odpowiednia do uprawy przydomowych ogródków, np. do warzyw i ziół. Pamiętaj o użyciu nawozów. Uwaga! Ziemię wsyp dopiero wtedy, gdy skrzynia będzie już sucha po malowaniu.

Jak zrobić skrzynie na warzywa i po co ją impregnować?

Twój warzywniak w skrzyni będzie praktycznie cały czas narażony na działanie czynników zewnętrznych. Od promieni słonecznych, po deszcz czy śnieg. To właśnie dlatego musisz pomyśleć nie tylko o malowaniu dekoracyjnym, ale i ochronnym. Sprawdzi się tu Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy VIDARON, który wyróżnia się formułą 3 w 1. Co to znaczy? Że jednocześnie impregnuje, chroni i dekoruje drewno. Produkt ten zabezpiecza drewniane powierzchnie i zapewnia trwały kolor oraz efekt dekoracyjny. Charakteryzuje się wczesną odpornością malowanej powierzchni na deszcz oraz szybkim wysychaniem. Stosując go w ogrodzie, możesz przyjąć, że powierzchnia warzywniaka będzie sucha w dotyku już po 1 h. Malując swój warzywniak, pamiętaj, aby nadać mu ochronę z zewnątrz, ale i wewnątrz skrzyni.
 

Jak zrobić skrzynie na warzywa? W prosty sposób – potrzebujesz tu kilku desek, odpowiedniego podłoża i produktu, który najlepiej zabezpieczy narażone na czynniki zewnętrzne drewno.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49