text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak zrobić huśtawkę ogrodową? Instruktaż krok po kroku

W tym poradniku podpowiadamy, jak zrobić huśtawkę ogrodową. Skupimy się na prostej i zarazem bardzo łatwej do złożenia drewnianej konstrukcji. To świetny projekt, ponieważ dzięki gotowym półproduktom huśtawkę zrobisz w kilka godzin!

Jak zrobić huśtawkę ogrodową i jakich materiałów użyć?

Zastanawiasz się, jak zrobić huśtawkę ogrodową w sprytny sposób? Podpowiadamy! I przy okazji obalamy mit, że to skomplikowana i pracochłonna czynność. Do swojego projektu nie musisz bowiem kreślić i tworzyć nowych konstrukcji, obliczać kąta złączenia belek czy spawać elementów. Nasz sposób jest tani i łatwy w wykonaniu. Jak więc zbudować huśtawkę ogrodową z drewna z dwoma siedziskami, którą pokochają dorośli i dzieci? Potrzebujesz kilku podstawowych elementów.
 

Lista produktów do projektu „Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek”:

 • 5 okrągłych drewnianych belek (średnica 10 cm i długość 2,5 m) – nogi i góra huśtawki,
   

 • gotowy zestaw montażowy do huśtawki podwójnej (2 łączniki do huśtawki na belkę, 4 mocowania do huśtawki z obejmą okrągłą, 20 wkrętów do drewna, 4 kotwy stabilizujące) – zestaw można znaleźć np. w Internecie,
   

 • wytrzymały sznurek jutowy,
   

 • 2 małe deseczki-siedziska (40 cm x 10 cm),
   

 • Impregnat Ochronny do Drewna Gruntujący VIDARON,
   

 • Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna VIDARON.

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek? Instrukcja krok po kroku

Krok 1. Przełóż przez górną belkę mocowania do huśtawki. Przed całkowitym złączeniem wszystkich elementów huśtawki pamiętaj o mocowaniach, na których zawiesisz dwa siedziska. Przełóż je przez górną belkę i dopiero wtedy zacznij składanie całego korpusu.
 

Krok 2. Złącz korpus huśtawki. Złącz na dwóch łącznikach belki do Twojej huśtawki, tak aby powstały po dwie nogi i jedna „góra” huśtawki. Dzięki gotowemu elementowi łączącemu praca jest bardzo prosta. Wystarczy przełożyć do niego belki i zamocować je wkrętami do drewna.
 

Krok 3. Zrób siedziska. Jeśli zamontowałeś już korpus, czas zrobić siedziska. Zrób po dwa otwory na końcach małych deseczek (40 x 10 cm) i przełóż przez nie jutowy sznurek. Zwiąż go na końcach i podczep do górnych mocowań huśtawki. Wyreguluj długość huśtawki według swoich potrzeb.
 

Krok 4. Zabezpiecz drewno. Ponieważ Twoja huśtawka będzie stała na otwartym terenie, na jej wygląd będą wpływały czynniki zewnętrzne (śnieg, mróz, deszcz, promienie UV). Pamiętaj, aby zaimpregnować drewno, tak aby służyło przez lata.

Huśtawka ogrodowa drewniana – jak ją zrobić i zabezpieczyć?

Brawo! Masz już huśtawkę ogrodową. Teraz czas na zadbanie o drewno, z którego jest wykonana. Jak zbudować huśtawkę ogrodową i ją zabezpieczyć? Do tego celu możesz użyć np. Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej marki VIDARON, która skutecznie zabezpieczy drewno przed działaniem słońca, wody, śniegu i mrozu. Produkt ten posiada Gwarancję Skutecznej Ochrony przez 6-lat, jednak, aby móc zapewnić sobie taką ochronę na lata, w pierwszej kolejności huśtawkę należy odpowiednio przygotować - oczyścić, umyć, odtłuścić i osuszyć. Na tak przygotowane podłoże, wymagane jest nałożenie Impregnatu Ochronnego do Drewna Gruntującego VIDARON. Impregnat ten, to głęboko penetrujący preparat zapewniający ochronę biologiczną drewna, nakłada się go jako pierwszą warstwę, a następnie lakierobejcę ochronno-dekoracyjną, która tworzy trwałą i elastyczną powłokę, zabezpieczającą drewno przed działaniem czynników atmosferycznych.
 

Jak zrobić huśtawkę ogrodową? W prosty sposób – używając gotowych rozwiązań, które nie są drogie i wymagają jedynie trochę pracy. Dzięki temu zyskujesz pewność, że huśtawka jest bezpieczna. Warto pomyśleć też o impregnacji drewna, tak aby ten ogrodowy dodatek cieszył wszystkich użytkowników jak najdłużej!

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49