text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak pomalować wąski pokój? Podpowiadamy!

Każdy, kto ma w swoim mieszkaniu lub domu wąski pokój, wie, jakim wyzwaniem jest urządzenie tej przestrzeni. My wiemy jednak, jakie aranżacyjne triki można zastosować, by wąskie pomieszczenie stało się bardziej przyjazne, a nawet optycznie zmieniło swoje proporcje.

Wady wąskiego pokoju

Wąski pokój ma wady – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Po pierwsze jest mało ustawny, przez co możemy zmieścić tu mniej sprzętów niż byśmy chcieli. Ograniczeniem nie jest jednak sam metraż, ale obecność dużej dysproporcji między długimi, a krótkimi ścianami. W pomieszczeniu o tej samej powierzchni, ale na polu kwadratu zmieściłoby się więcej mebli.
 

Po drugie, jak już wspomnieliśmy wyżej - wąski pokój jest niewymiarowy. Oznacza to, że nie zawsze będziemy mogli wybrać meble, które zwróciły naszą uwagę podczas przeglądania katalogów. Przestrzeń ta wymaga kompromisów, a nawet podjęcia decyzji o zamówieniu funkcjonalnych mebli na wymiar.
 

Po trzecie, należy dokładnie przemyśleć kolor ścian. Jeśli źle dobierzesz barwę farby, wąski pokój może stać się w odbiorze jeszcze węższy, bardziej ciasny i przytłaczający. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają tego uniknąć a nawet zagrać z ludzkim okiem w grę o więcej przestrzeni.

Jak pomalować długi wąski pokój – triki

Zebraliśmy praktyczne sztuczki, które świetnie sprawdzają się w trakcie urządzania wąskiego pomieszczenia. Jak pomalować wąski pokój? Zobacz nasze porady:

 • Jasne kolory – dobierając paletę barw do wąskich, długich przestrzeni unikaj wzorzystych tapet oraz stosowania ciemnych kolorów. Postaw na klasyczne biele, beże, pudry, kremy i pastele. Jasne kolory odbijają i rozpraszają światło, rozjaśniając i optycznie powiększając przestrzeń. Wybierając farby o satynowym wykończeniu spotęgujesz ten efekt.
   

 • Zabawa optyką – Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z mocnych, głębokich kolorów, ponieważ z ich pomocą możesz zmienić proporcje pomieszczenia. Długie ściany pokryj jasną barwą, natomiast krótkie ściany (lub tylko jedną z nich) pomaluj na ciemny odcień. Ten zabieg pozwoli ci je wizualnie przybliżyć.
   

 • Stosuj chłodne odcienie. Ciepłe odcienie przyciągają wzrok i przybliżają płaszczyzny (tym samym wizualnie zmniejszając pomieszczenie), natomiast chłodne – odbijają światło i sprawiają wrażenie bardziej oddalonych, tym samym optycznie powiększają metraż.
   

 • Postaw na pasy. Ciekawym sposobem na „wyrównanie” dysproporcji pokoju jest pomalowanie ścian w poziome grube pasy, dzięki którym pokój wyda się szerszy. Jeśli nie chcesz stosować tego zabiegu na wszystkich płaszczyznach, pomaluj w ten sposób tylko jedną lub dwie krótkie ściany.
   

 • Zastosuj połyskującą strukturę. Kolejny trik, który optycznie powiększy przestrzeń, to zastosowanie struktury, np. MAGNAT Style Stiuk Perłowy. Szlachetny, perłowy połysk doskonale odbija i rozprasza światło, dzięki czemu przestrzeń wydaje się być bardziej przestronna. Stiuk warto zastosować na jednej lub obu najdłuższych ścianach. Ciekawa faktura pozwoli również uzyskać efekt głębi.

MAGNAT Style Stiuk Perłowy – produkt idealny do wąskich pokoi

Przy aranżacji wąskiego pokoju doskonałą alternatywą dla klasycznych farb są produkty strukturalne. Idealnym tego typu rozwiązaniem jest struktura. Ta cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, delikatnie mieniącym się połysku.
 

Co ciekawe, powstałe na powłoce refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła. Tym samym, o każdej porze dnia możemy obserwować inny efekt optyczny. Kolejną zaletą produktu MAGNAT jest efekt głębi. Perłowe wykończenie z łatwością odbija światło i wizualnie powiększa przestrzeń.
 

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, jak pomalować wąski pokój, teraz już wiesz, jak to zrobić. Korzystając z naszych porad możesz stworzyć większą bardziej przestronna przestrzeń, niż jest ona w rzeczywistości. Wystarczy tylko umiejętnie oszukać oko.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49