text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak pomalować ściany w salonie z aneksem kuchennym?

Kuchnia otwarta na salon to bardzo popularny sposób aranżacji w nowoczesnych wnętrzach. W domach i mieszkaniach docenia się obecnie poczucie przestrzeni, które zapewnia właśnie salon z aneksem kuchennym. Dowiedz się, jak pomalować ściany w takim wnętrzu, by były praktyczne i eleganckie zarazem.

Jakie farby do salonu z aneksem kuchennym? Inspiracje

Zanim zaczniesz dobierać kolory ścian i mebli do aranżacji wnętrza salonu, zastanów się, jakich materiałów powinieneś użyć. Salon z aneksem kuchennym będzie narażony na podwyższoną wilgotność powietrza i nieco wyższe temperatury niż inne części domu, a to za sprawą codziennego gotowania.

Doskonałymi farbami do salonów z aneksem kuchennym są zatem te przeznaczone do łazienek i kuchni, czego przykładem może być MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom oraz MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. Dzięki nim masz pewność, że aranżacja salonu z kuchnią jest piękna, a ściany bezpieczne.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym – zdjęcia


Urządzenie salonu z aneksem kuchennym powinno być bardzo dobrze przemyślane. Przestrzeń powinna pozostać otwarta, ale jednocześnie przydałoby się nieco oddzielić od siebie strefę kuchenną i wypoczynkową. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie wyspy lub stołu jadalnianego. 

Jeśli chodzi o aranżację salonu z otwartą kuchnią, zawsze dobrym wyborem jest klasyczna stylistyka. Modne i eleganckie białe lub szare ściany łatwo uzyskasz malując je farbą MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom w odcieniu KB2 mroźna biel lub KB5 zamarznięty piryt.

Najmodniejsze połączenia kolorów w salonie z aneksem kuchennym

Choć klasyka zawsze jest w modzie, nowoczesne aranżacje salonów z aneksem kuchennym nie wykluczają sięgania po odważne kolory. Wykorzystaj intensywny żółty odcień B16 orzeźwiający cytryn z kolekcji MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom nad blatem kuchennym, a pokój dzienny pozostaw w klasycznej formie – takie połączenie zaskoczy Cię swoją spójnością!

Z drugiej strony możesz też postawić na jednolite wykończenie ścian zarówno w kuchni, jak i w salonie. Sięgnij po mocną, zdecydowaną barwę, by i taki charakter zyskała Twoja aranżacja salonu. Wybierz do tego celu np. odcień KB12 wodny szmaragd od MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49