text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Dwa kolory ścian w jednym pomieszczeniu to prosty sposób na niebanalną aranżację. Kontrastowe barwy świetnie sprawdzą się jako element nowoczesnego wystroju, a zbliżone tony wprowadzą do wnętrza harmonię. Planujesz remont i masz ochotę poeksperymentować? Przeczytaj, jak pomalować pokój na dwa kolory!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wybrać dwa kolory ścian do pokoju,
 • jak połączyć dwa kolory na jednej ścianie,
 • jakie farby wybrać do malowania pokoju na dwa kolory.

Malowanie pokoju na dwa kolory – jak łączyć odcienie

 • Najprostszy sposób na pomalowanie pokoju na dwa kolory to wybór barw kontrastowych, a więc takich, które na kole barw leżą naprzeciwko siebie. Dzięki takiemu zestawieniu wnętrze będzie wyglądać dynamicznie i nowocześnie.
 • Jeśli chcesz utrzymać spokojny, harmonijny wystrój, sięgnij po dwa sąsiadujące odcienie. Aby mieć pewność, że do siebie pasują, dobieraj kolory o zbliżonej temperaturze  – barwy chłodne zestawiaj z chłodnymi, a ciepłe z ciepłymi. Przeczytaj więcej o kolorach w aranżacji wnętrz! 
 • Chcesz pomalować na dwa kolory niewielki pokój? Do małych lub wąskich pomieszczeń najlepiej pasują jasne odcienie – dzięki nim ściany będą odbijały światło, a wnętrze będzie wyglądało na przestronniejsze. 
 • Popularnym zabiegiem aranżacyjnym jest pomalowanie na jaskrawy kolor jednej ściany, która stanowi tło dla strefy wypoczynkowej lub jadalnej. To świetny wybór przede wszystkim do dobrze oświetlonych pomieszczeń.
 • Kolorowy sufit i białe ściany – to ciekawy pomysł do zastosowania w lokalu o wysokich kondygnacjach. Taka aranżacja mieszkania w starej kamienicy pozwoli wyrównać proporcje, optycznie obniżając sufity.

Dwa kolory na jednej ścianie – pomysły na udaną aranżację

Gdy decydujemy się na pomalowanie pokoju na dwa kolory, zazwyczaj mamy na myśli wykończenie poszczególnych ścian farbami w różnych odcieniach. Sposobem nieco trudniejszym w realizacji jest pokrycie jednej części ściany jednym, a drugiej – innym kolorem. 
Jak pomalować ścianę na dwa kolory? Najpopularniejsze opcje to:
 
 • oddzielenie kolorów pionową linią – ten pomysł sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, w których chcemy wydzielić konkretną strefę lub po prostu uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny;
 • malowana lamperia – wyznacz na ścianie poziomą linię, tak by dolną część pokryć ciemniejszym kolorem, a górną jaśniejszym. Jeśli użyjesz plamoodpornej, odpornej na ścieranie farby, lamperia będzie pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale i praktyczną;
 • asymetrycznie – w nowoczesnych wnętrzach ciekawie prezentują się dwukolorowe ściany, z granicą przebiegającą po skosie. To dość odważne rozwiązanie, więc jeśli się na nie decydujesz, ostrożnie dobieraj kolory;
 • kształty z szablonu – to sposób na ciekawą dekorację ścian w pokoju dziecięcym. Do malowania wzorów możesz wykorzystać farbę o kilka tonów ciemniejszą niż tło albo uruchomić wyobraźnię i sięgnąć po różne kolory. 

Malowanie ścian na dwa kolory – jakie farby wybrać?

Bezpiecznym rozwiązaniem jest zawsze zestawienie wyrazistego koloru z odcieniami szarości. Ścianą w jaskrawym odcieniu możesz zaakcentować ważny punkt pokoju – na przykład wezgłowie łóżka, wnękę z regałem albo wydzielony aneks kuchenny w salonie. Modny efekt aranżacyjny uzyskasz przy pomocy farby Śnieżka Plamoodporna w kolorze P18 zdecydowana w połączeniu z ciemnoszarym odcieniem P39 rozważna.

Jeśli chcesz stworzyć przemyślaną aranżację, wybór koloru farby do ścian może stanowić wyzwanie. Jaka barwa sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na przestronniejsze, a jaka wprawi domowników w lepszy nastrój? Decyzja o kolorze ścian może być jeszcze trudniejsza, jeśli masz w planach połączenie dwóch odcieni. Barwy powinny się komponować nie tylko ze sobą, ale i całym wnętrzem. Aby mieć pewność, czy dwa kolory ścian do siebie pasują, warto sięgnąć po odcienie kontrastowe lub sąsiadujące . Nie wiesz, czy wybrane barwy będą dobrze wyglądać razem?

Sprawdź na stronie Śnieżki Plamoodpornej!

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49