text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak odnowić boazerię? 3 pomysły na stare wnętrze w nowym wydaniu

Masz dość staromodnej boazerii w przedpokoju lub salonie? Wcale nie musisz pozbywać się jej z mieszkania! Zobacz nasze pomysły na stylowe aranżacje i dowiedz się, jak odnowić boazerię, by zyskała bardziej współczesny charakter. Renowację wykonasz samodzielnie – od początku do końca.

Stara boazeria w nowej odsłonie – 3 ciekawe aranżacje

Boazerię można odnowić na różne sposoby – zachowując naturalny kolor drewna lub całkowicie zmieniając jego wygląd. Który wariant wybierzesz do swojego mieszkania?

1. Białe deski w stylu skandynawskim

Sprawdzonym sposobem na odnowienie boazerii jest pomalowanie jej na biały kolor. Możesz wybrać kryjącą farbę ŚNIEŻKA Supermal® Emalia Akrylowa lub bejcę, która zabarwi deski na biało, zachowując rysunek słojów. Takie wykończenie znacznie rozjaśni wnętrze i wprowadzi do mieszkania skandynawski klimat. Sprawdzi się w zestawieniu zarówno z kolorowymi meblami i dodatkami, jak i z aranżacją w stonowanych barwach, takich jak szarość i biel.

2. Boazeria w kolorze

Chcesz wprowadzić więcej barw do swojego mieszkania? Przemaluj boazerię na piękny odcień niebieskiego lub zielonego za pomocą ŚNIEŻKA Supermal® Emalia Olejno-ftalowa w odcieniu F510 zielony, F525 niebieski lub F530 niebieski ciemny! Dobierz ciekawe dekoracje i tekstylia, dbając o zachowanie spójnej kolorystyki. Może dodasz kilka kolorowych poduszek? Jedno jest pewne – wnętrze ze starą boazerią w nowej odsłonie będzie wyglądało znacznie nowocześniej.

3. Naturalne drewno na jednej ścianie

Jeśli chcesz odnowić boazerię bez zmieniania naturalnej barwy drewna, mamy propozycję dla Ciebie. Aby wnętrze wyglądało nowocześniej, usuń deski z części pomieszczenia. Możesz zostawić boazerię na jednej ścianie lub na skosach i pomalować ją bezbarwnym preparatem do drewna. Resztę ścian pomaluj farbą w jasnym kolorze.

Jak odnowić boazerię krok po kroku?

Drewniana boazeria wymaga zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i promieniami słonecznymi. Sięgnij po jeden z następujących preparatów do drewna:

 • bejca – zapewni delikatne krycie kolorem, z zachowaniem rysunku słojów oraz odżywi drewno;
   

 • bezbarwny lakier do drewna – zachowa naturalny odcień desek i ochroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi;
   

 • lakierobejca – oprócz zabezpieczenia drewna doda także koloru – możesz na przykład przyciemnić sosnową boazerię tak, by wyglądała jak egzotyczne drewno;
   

 • farba akrylowa – zapewnia wysoki stopień krycia, jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.

Osiągnięty efekt będzie zależał w dużej mierze od wybranego produktu. Możesz zmienić kolor desek lub zachować ich pierwotny odcień, możesz uzyskać wykończenie matowe lub błyszczące – w zależności od preferencji. Jak pomalować boazerię? Postępuj według prostej instrukcji.

 1. Zeszlifuj powierzchnię boazerii za pomocą papieru ściernego – ręcznie bądź przy użyciu szlifierki. Pamiętaj również o rowkach między deskami. Twoim celem powinno być usunięcie warstwy lakieru lub farby.
   

 2. Odpyl powierzchnię – przetrzyj deski lekko wilgotną szmatką.
   

 3. Jeśli zamierzasz przemalować boazerię kryjącą farbą, zastosuj najpierw Urekor D Grunt Do Drewna marki Śnieżka. Wyrównasz chłonność podłoża i uzyskasz równomierne krycie kolorem.
   

 4. Zabezpiecz miejsca, których nie chcesz pomalować – styk ściany z sufitem, futryny, ramy okienne. Wykorzystaj taśmę malarską.
   

 5. Przygotuj wybrany preparat do drewna i rozpocznij malowanie. Maluj od góry do dołu, równymi pociągnięciami pędzla.
   

 6. Poczekaj, aż farba wyschnie i nanieś drugą warstwę farby lub lakieru. Koniecznie sprawdź, jakie są zalecenia producenta odnośnie czasu schnięcia pomiędzy kolejnymi warstwami.

Drewniana boazeria – jak wydobyć jej piękno?

Jeśli zdecydowałeś się zachować boazerię na jednej ze ścian, postaraj się wydobyć piękno naturalnych desek. Wykorzystaj bezbarwny preparat ochronny – szybkoschnący Lakier Akrylowy VIDARON. Produkt podkreśli kolor boazerii, nada jej delikatny połysk oraz zabezpieczy ją przed ścieraniem, zarysowaniami, plamami i uszkodzeniami mechanicznymi. Drewno zyska trwałość na wiele lat, a powierzchnia będzie łatwa do utrzymania w czystości.
 

Nie pozbywaj się boazerii ze swojego mieszkania! Odnowiona boazeria to doskonałe tło dla mebli i tekstyliów w stylu skandynawskim. Deski pomogą Ci zaaranżować przytulne wnętrze nawiązujące stylistyką do klimatu chatki w lesie. Sprawdzą się w wielu współczesnych mieszkaniach. Wykorzystaj jeden z naszych pomysłów na odnowienie boazerii i daj jej nowe życie.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49