text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Jak namalować góry na ścianie? Oto pomocne wskazówki!

Dekoracja pokoju dziecięcego to prawdziwa przygoda. Zwłaszcza gdy puścisz wodze fantazji i pozwolisz sobie na nieszablonowe rozwiązania. Jeśli jesteś fanem górskich wycieczek i pragniesz od najmłodszych lat zaszczepić tę pasję w swoim dziecku, namaluj góry na ścianie w jego pokoju.

Gdzie i jak namalować góry na ścianie?

 

Efekt gór na ścianie to oryginalna ozdoba pokoju. Potrafi też dać dużo satysfakcji z samodzielnego kreowania wyjątkowej przestrzeni, nawet jeśli nie masz talentu plastycznego. Co najważniejsze, nie wymaga też dużego nakładu czasu i materiałów. Wystarczy kilka farb marki MAGNAT, niezbędne przybory malarskie i jedno wolne popołudnie. Po skończonej pracy twoje dziecko będzie zachwycone i na pewno chętnie będzie z tobą planowało przyszłe wyprawy na namalowane szczyty.

 

Na której ścianie najlepiej będzie wyglądało wymyślone przez ciebie pasmo górskie? Oczywiście na tej, która nie jest zasłonięta przez wysokie meble lub inne konstrukcje. Odsłonięte góry dodadzą wnętrzu przestrzeni i głębi, jakby ściana wcale nie była granicą pomieszczenia. Oczywiście możesz na niej ustawić niezbędne sprzęty. Postaraj się jednak, żeby były niskie.

 

Jeśli układ pokoju twojego dziecka nie pozwala na to, żeby na całej ścianie rozciągał się górski krajobraz, możesz pomalować tylko jej fragment. Mały format również ma dużą wartość estetyczną i potrafi stworzyć przyjemną atmosferę.


 

Góry na ścianie – to musisz mieć

 

Zastanawiasz się, jak zabrać się za malowanie gór na ścianie? Przede wszystkim będą ci potrzebne następujące materiały:

 

Jak krok po kroku namalować góry w pokoju dziecka?

 

Krok 1. Pomaluj ściany na wybrany kolor. Wybierz farbę - bazę, którą pokryjesz ściany w całym pokoju. Sięgaj, po delikatne szarości lub biele, które kojarzą się z ośnieżonymi lub spowitymi mgłą szczytami. MAGNAT Creative CR48 apetyczny opal nadaje się do tego doskonale.

 

Krok 2. Wyznacz szczyty najwyższego pasma gór. Używając taśmy malarskiej określ wysokość i kształt najwyższych szczytów, które z perspektywy obserwatora będą tymi najbardziej od niego oddalonymi. Od granicy taśmy w dół pomaluj wałkiem ścianę najjaśniejszą z wybranego zestawu farb, u nas to MAGNAT Creative CR33 awangardowy kryształ. Nie musisz dociągać wałkiem do końca, ponieważ czekają cię jeszcze dwa górskie pasma poniżej w innych kolorach.

 

Krok 3. Stwórz pasmo gór średnich i niskich. Gdy farba przeschnie, odklej taśmę. Za pomocą kolejnych jej kawałków wyznacz pasmo gór niższych i pomaluj je średnim kolorem farby. Tu również nie musisz malować ściany do podłogi. Po przeschnięciu farby, postępuj podobnie z najniższym pasmem pokrywając je najciemniejszą barwą z twojej górskiej palety – my wybraliśmy MAGNAT Style Beton. Malując najniższe z gór dokładnie wykończ ścianę do samego dołu.

 

Krok 4. Ośnież górskie szczyty. Po wyschnięciu farby odklej taśmę, weź do ręki pędzel i zgodnie z fantazją pomaluj delikatnie niektóre z górskich szczytów białą farbą, np. MAGNAT Creative Tester CR32 bezdyskusyjna biel. Białe czapy śniegu podkreślą bajkowy nastrój twojego dzieła.


 

MAGNAT Style Beton – efektowne góry na ścianie w pokoju dziecięcym

 

Chcąc podkreślić skalisty charakter gór, do pokrycia najniższego pasma wybraliśmy MAGNAT Style Beton. Ten drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego ma wyjątkową fakturę i tworzy bardzo ciekawy efekt na ścianie. Jeśli wykonasz odpowiednią aplikację, stworzysz charakterystyczną „surową” betonową powierzchnię, która idealnie wpisze się w górski klimat.


 

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49