text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Farba wodorozcieńczalna na dach – porównanie produktów

Regularne malowanie dachu to obowiązkowy punkt dla każdego posiadacza domu. Dzięki systematycznej konserwacji cały budynek prezentuje się bardziej okazale, a dach wygląda nie tylko estetycznie, ale jest również w lepszej kondycji. Zastanawiasz się jaką farbę wodorozcieńczalną wybrać do malowania dachu? Oto podpowiedź.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym charakteryzuje się RAFIL EKO RADACH Farba Na Dach,

 • jak przygotować podłoże przed malowaniem emalią RAFIL EKO RADACH Farba Na Dach,

 • czym cechuje się RAFIL RADACH Farba Na Dach,

 • jak przygotować podłoże przed malowaniem RAFIL RADACH Farba Na Dach.

Czym charakteryzuje się RAFIL EKO RADACH Farba Na Dach?

Jednym z polecanych preparatów do malowania dachu jest Rafil Eko Radach Farba na Dach. To farba przeznaczona do malowania powierzchni ocynkowanych, stalowych i aluminiowych znajdujących się na zewnątrz. Zapewnia długotrwałe zabezpieczenie malowanej powierzchni oraz wysoką ochronę przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi i promieniami UV. Wyróżnia się szybkim schnięciem – już po 60 minutach powłoka jest sucha w dotyku. Farba jest produktem opartym na recepturze wodnej z niską emisją lotnych związków organicznych.

Farba na dach RAFIL EKO RADACH to emalia przeznaczona do malowania powierzchni z blachy na zewnątrz. Za jej pomocą można stworzyć powłokę o charakterze ochronno-dekoracyjnym zarówno na powierzchniach, które nie były dotąd pokrywane farbą, jak i na starych powłokach malarskich. Świetnie sprawdzi się do malowania dachów, parapetów czy rynien. Po wcześniejszym zagruntowaniu można jej użyć również do malowania elementów aluminiowych i stalowych.

Jak przygotować podłoże przed malowaniem farbą RAFIL EKO RADACH?

Aby osiągnąć pożądany efekt malowania, należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnie, które będziesz pokrywać farbą, muszą być czyste, suche, odpylone, trwałe, odtłuszczone oraz bez śladów korozji.
 

Nowe powierzchnie wystarczy odtłuścić wodnym roztworem wytworzonym z pomocą RAFIL Preparat Do Odtłuszczania, a następnie po spłukaniu wodą i całkowitym wyschnięciu użyć farby gruntującej o właściwościach antykorozyjnych np.: RAFIL Podkład Antykorozyjny. Dopiero po tym można nakładać farbę.
 

Z kolei na powierzchniach poddawanych renowacji należy najpierw usunąć warstwy farby o słabej przyczepności, a miejsca pokryte korozją dokładnie oczyścić. Po zmatowieniu powłoki za pomocą papieru ściernego i odpyleniu kolejne kroki wyglądają analogicznie jak przy nowych powierzchniach.

Czym cechuje się farba RAFIL RADACH?

Farba na dach RAFIL RADACH to produkt łączący dwie funkcje – farby oraz gruntu. Podobnie jak farba na dach RAFIL EKO RADACH preparat ten nadaje się do malowania powierzchni stalowych, aluminiowych oraz ocynkowanych, znajdujących się na zewnątrz. Zapewnia podwyższoną ochronę przez zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz promieniami UV, a powstałe powłoki charakteryzują się elastycznością i trwałością. Farba zapewnia długotrwałe zabezpieczenie – producent daje gwarancję ochrony trwającą aż 8 lat w przypadku zastosowania kompletnego systemu produktów RAFIL RADACH i spełnienia warunków gwarancji.
 

Środek ten jest odpowiedni do malowania powierzchni metalowych zarówno w formie nowych wymalowań, jak i renowacji starych powłok malarskich. Nadaje się do malowania dachów, rynien czy też parapetów. Może być stosowany profesjonalnie lub przemysłowo. Zapewnia nie tylko długotrwałą ochronę, ale również dopracowany efekt wizualny.

Jak przygotować podłoże przed malowaniem farbą RAFIL RADACH?

Przed malowaniem należy odpowiednio przygotować podłoże. Powinno ono być suche, czyste, odtłuszczone i bez śladów korozji. Należy rozpocząć od oczyszczania – w przypadku renowacji starych powłok trzeba pamiętać też o matowieniu z użyciem papieru ściernego. Po dokładnym odtłuszczeniu można nakładać produkt RAFIL RADACH Farba na Dach, który nie wymaga wcześniejszego gruntowania, choć w przypadku bardziej wymagających powierzchni z ogniskami rdzy, czy też blach wymalowanych nieznaną farbą, warto zastosować RAFIL Podkład Antykorozyjny.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49