text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Belki drewniane na suficie. Najmodniejsze aranżacje

Ta rustykalna ozdoba zdobywa coraz więcej fanów. Belki drewniane na suficie to piękne i naturalne dopełnienie każdego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się nad tego typu rozwiązaniem w swoim domu, sprawdź najmodniejsze aranżacje sufitów z belkami z drewna!

Czym są belki drewniane na suficie i dlaczego są takie modne?

W dekoracji wnętrz od dłuższego czasu widać powrót do tradycyjnych rozwiązań. Jednym z odkrytych na nowo pomysłów są belki drewniane na suficie. To rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością, i to nie tylko w rustykalnych aranżacjach dużych i przestronnych poddaszy czy wysokich kamienic. Belki na suficie w salonie, w nieco odświeżonej formie, pojawiają się także w wielu mniejszych mieszkaniach.
 

Drewniane belki na suficie to nic innego jak lekkie i łatwe w montażu panele. Czasem ozdobne belki sufitowe są wykonane z tworzyw sztucznych. Niestety nawet najlepiej odwzorowujący drewno poliuretan nigdy nie będzie dawał takiego samego efektu jak naturalna drewniana deska. Jeśli więc zdecydowałeś się na montaż drewnianych belek na suficie, podpowiadamy, które aranżacje są najciekawsze, a także jak najlepiej zabezpieczyć piękne drewno.

Belki na suficie w salonie – pomysły na aranżacje

Przedstawiamy pomysły na aranżacje wnętrz z wykorzystaniem drewnianych belek na suficie:
 

 • rustykalne belki drewniane na suficie – decydując się na ozdobne belki sufitowe, wiele osób wybiera w danym pomieszczeniu styl rustykalny. Jeśli też stawiasz na taką tradycyjną formę, pamiętaj, że belki idealnie łączą się z jasnymi ścianami i retro wystrojem. Piękny fotel, lustro w pozłacanej ramie lub ozdobna drewniana komoda będą doskonałym dopełnieniem takiej aranżacji;
   

 • belki na suficie w salonie w nowym wydaniu – oprócz tradycyjnych aranżacji z belkami w tle, warto pomyśleć też o ich nowoczesnym wydaniu. Jasne belki, np. z drewna sosnowego, które są niejako „wmontowane” w zbieg poddasza, nadadzą wnętrzu nowoczesny, skandynawski wygląd. W pomieszczeniach świetnie zaprezentują się też belki o niestandardowych rozmiarach, np. przypominające cienkie i długie deski;
   

 • sufit z belkami drewnianymi w kolorze – ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są też niestandardowe kolory drewnianych belek na suficie. Doskonale sprawdza się tu np. biel, która dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenia i sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej otwarta. W jasnych, wysokich pomieszczeniach warto też zastosować kolor czarny – te belki (zamocowane wzdłuż długości pokoju) będą się pięknie wyróżniać.

Zabezpieczenie drewnianych belek na suficie

Sufit z belkami drewnianymi wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Doskonałym rozwiązaniem będzie np. pomalować je bejcą do drewna lub Lakierobejcą Dekoracyjno-Ochronną Super Wydajną VIDARON. Preparaty tego typu nie tylko chronią i pielęgnują powierzchnie, lecz także nadaje im wybrany odcień.

Lakierobejca tworzy elastyczną i trwałą powłokę zachowując naturalny rysunek słojów drewna oraz charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wydajnością (aż 30 m²/l). Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych. Zawiera Teflon™ surface protector oraz zapewnia 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony, jeżeli wcześniej zabezpieczysz powierzchnię Impregnatem Ochronnym Do Drewna Gruntujący VIDARON. Drewniane belki na suficie to doskonałe rozwiązanie, zarówno do przestronnych, jak i tych mniejszych pomieszczeń. Aby służyły przez lata, warto pomyśleć o ich ochronie, którą zapewnią Ci produkty VIDARON.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49